Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
stwierdziłem, że rozpocznę nowy temat, który jest kontynuacją po zmianie gramofonu w ostatnim czasie.

Przesiadłem się z Rega Planar 3 na Pioneer PL-550. 
Jestem z gramfonu zadowolony, prezentuje się zankomicie i gra porządnie. 
W perspektywie myślę o wymianie wkładki w pl550 i mam parę typów: 
- nagaoka mp 150 (mój obecny faworyt, dobra cena i recenzje) 
- ortofon mc 3 turbo (mogę kupić u lokalnego dealera, który skalibruje mi całość) 
- goldring 1022gx
- Hana EL choć widziałem średnie recenzje i porównanie z mp150 która wypada wdług recenzenta zdecydowanie lepiej link poniżej. 
- Denon DL-103R polecona forowicza 
- Grado Platinum 2 Statement MC (woodbody użeka no ale ma grać :) to chyba trochę jako ciekawostkę tratuje 

Mój preamp to Lar lps-1. 

Link do shoot out mp150 i hana el. 
https://www.youtube.com/watch?v=oowfH1DllXI&t=633s

Co myślicie o tych wszystkich recenzjach online? 
Nie jest tajemnicą, że firmy płacą blogeromo za pozytywne recenzje. Myślicie, że to rzetelne źródło informacji?

Pozdrawiam 

cześć.

Z powyższych tylko ten Denon 103R, to dobra, choć ciemniej grająca wkładka. Jak chcesz powyrzucać swoje CD to poczytaj o AT-OC9ML/II Wkładka która wymiata inne. Kupując w oficjalnej dystrybucji nie zmieścisz się w budżecie (2,5 tys), ale od czego jest Internet:http://allegro.pl/wkladka-mc-audio-technica-at-oc9ml-ii-i7381858850.html

2,5 tyś to dla mnie dużo... 

sorry że tak późno odpowiadam ale ostatnio byłem zajęty. 

myślałem, że uda mi się spieniężyć gramofon i kupić wkładkę. jak na razie było paru zainteresowanych ale do zamknięcia transakcji nie doszło. więc jadę na wkładce z pioneera. trochę ma za luźny bas a czasem nawet taki papierowy (tylko czasem) ale granie jest fajne, otwarte.  co tu mówić sprawia przyjemność :)

nie udało mi się zawiązać tematu. 

a szkoda bo "stary" gramofon sprzedałem i mam kapitał na wkładkę. dam znać w co wejdę tak dla zakończenia tematu, jak się w końcu zdecyduje. 

@Lepido, z wymienionych przez Ciebie wkładek wybrałbym Denona 103R. Zresztą moim zdaniem to jest z jedna najciekawszych wkładek w swoim budżecie. Masz dosyć ciężkie ramię w swoim gramofonie, więc dlaczego miałbyś tego nie wykorzystać? :)

hej,

o mały włos wczoraj jej (dl103r) nie kupiłem za 150$ (nowa) na ebayu, trochę się bałem, że to jakiś fake. 

Od tygodnia borykam się obecnie między wyborem Denona 103R a Nagaoka MP200. Naga ma wielki plus - wymieną igłę a Denon rozumiem po tych 1000-1500h trzeba wymieć w całości. Szkoda że nie mają duże żywotności.... Tak sobie myślę, że obie pewnie są bardzo dobrymi wkładkami. 

Na marginesie słyszałem ostatnio w lokalnym komisie o podróbkach wkładek i byłem bardzo zaskoczony, że coś takiego w ogóle w takiej niszy istnieje. Stąd były obawa przed zakupem podejrzenie taniej wkładki. Zastanawiałem się parę h i ktoś inny się zdecydował. Ciekawe co dostanie. 

2k to dla mnie za dużo.

Nagaoka mp200 kupie na ebayu za 1250 zł a dl103r za 1000 +/-. 

Macie doświadczenie z mp200? widzę na plus tutaj więcej detalu, mniej basu (mieszkam w bloku) i wyminą igłę. Może zostanie na na parę lat i tylko igłę będę wymieniał. 

Dl103R faktycznie jakoś często wraca do tematu, już 3 osoby mi ją poleciły.  Ale jak myślę że po 1000h będę musiał znów kupić nową... to jakieś pewnie rok niecały dla mnie.  

Wydarzyło się. 

Zamówiłem Denon  dl103r. 

Jak już pytam o rady bardziej doświadczonych to może choć raz ich posłucham... na koniec taka logika mną pokierowała. :) 

Dziękuję i pozdrawiam 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się