Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jak dalej u ciebie będzie kiedy będę budował system to się zgłoszę.

 

Myślę ze Moon nie będzie nadto lepszy od Twojego pudełka.

--------

Mam dwie opcje by iść w bardziej "analogowe" granie: 

wymienić wzmacniacz na lampe ..... mówię o Ayon

wymienic DACa na Rockna 

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2024 o 10:12, Bogusław 66 napisał:

Porównuje go do mojego Siltech i to żaden krok do przodu, ba to nawet nie krok w bok, różnice są minimalne, jeden jest bardziej rozdzielczy a drugi schodzi niżej z basem, ot i tyle.  Oba przegrywają z kablem Słowika.

Roberta kable są świetne, ale ceny też są "świetne" 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Roberta kable są świetne, ale ceny też są "świetne" 😉 

Nie znam ceny tego kabla ..  niestety ... tanio to już było wiec pewnie troche kosztuje ten USB.

Podoba mi się jego wpływ na mój system, który jest lekko za jasny.  Tem USB ma lekko ciemna nature wiec tu pasuje.

W końcu odsłuchałem płytę ELO " Time" w całości.  To płyta "jasno" nagrana i troche razi moje ucho, jednak z tym kablem USB było okey. Gorzej było z albumem Leonard Cohen  "You Want It Darker" który jest nagrany w "mrocznej atmosferze".  tu niestety kabel pogrzebał szczegóły które słyszę na kablu Siltech a.

No nic słucham sobie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

W końcu odsłuchałem płytę ELO " Time" w całości.  To płyta "jasno" nagrana i troche razi moje ucho

Kurde no słucham teraz ELO „Time” na słuchawkowym i nie czuję tej „jasności”, może to wina wzmaczka, albo słuchawek 😉

Muszę w weekend przysiąść przed ołtarzyk z głośnikami, będzie mi łatwiej 😉

Ciekawe co byś powiedział o Acoustic Alchemy „Roseland” jeśli chodzi o „jasność” ?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche źle się wyraziłem.

Płyta gra "jaśniej" od pozostałych płyt z mojej płytoteki, ale bardziej słyszę to na kolumnach, bo na słuchawkach nie słychać tego tak mocno.  Moje słuchawki Bowers przeszły do krainy wiecznych łowów i wkrótce będą nowe. 

A swoja drogą ...... nie polecam słuchawek z jednym bocznym dociskiem do ucha np.  B&W Px7 / dla mnie to głupota, ciągle ma się wrażenie ze słuchawki zsuwają się to tyłu głowy. Z automatu przesuwałem pałąg bardziej na czoło, żeby skompresować to wrażenie, które, gdy położysz głowę na poduszkę do wieczornych odsłuchów staje się faktem i słuchawki powoli zsuwają się z głowy, ale rozumiem, że każdy producent próbuje przekonać klienta do siebie jakimś mniej lub bardziej dziwnym projektem.

Ja już nigdy takich nie kupie. Kończę tez z firmą Sennheiser, nie chodzi o dźwięk, bo ten jest dobry a o tą delikatną ekoskórę na nausznikach pałąku, który już dawno popękał i odpadał warstwami i nie są to pierwsze słuchawki z tej firmy, które tak zrobiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, AudioTube napisał:

Masz konkretny model na …uchu?

Już kiedyś zadałem to pytanie. Czy rozważasz, czy masz gotowość na wymianę kolumn?

 

Konkretnego nie, mam, ale dogadałem się z Romanem z salonu, że gdy przyjdzie ten czas ja zrobię odpowiednie miejsce do testowania (podłoga lub na górze szafki, ale wtedy musze przenieść cd) a on dostarczy różne wzmacniacze. Ustaliłem sobie zakres 20-30k

Inna sprawa to DAC i to on moze być wymieniony zamiast piecyka.

Kolumny? co najwyżej mogę iść w model wyżej (La Diva).  Heco to niedoceniony zawodnik. Słucham różnych kolumn w salonie i tak żeby przebić te kolumny to trzeba podwoić budżet wydatkowy dwukrotnie. Nie będę tego robił, dopasuje się do kolumn a ewentualnie La Diva gdy znajdzie się kupiec na moje.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Ja już nigdy takich nie kupie. Kończę tez z firmą Sennheiser, nie chodzi o dźwięk, bo ten jest dobry a o tą delikatną ekoskórę na nausznikach pałąku, który już dawno popękał i odpadał warstwami i nie są to pierwsze słuchawki z tej firmy, które tak zrobiły.

A bo to trzeba szukać takich z naturalną i delikatną skórką jagnięcią 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2024 o 21:11, Bogusław 66 napisał:

Myślę ze Moon nie będzie nadto lepszy od Twojego pudełka.

--------

Mam dwie opcje by iść w bardziej "analogowe" granie: 

wymienić wzmacniacz na lampe ..... mówię o Ayon

wymienic DACa na Rockna 

?

Tylko ja już nie mam tego pudełka :(

Dnia 3.04.2024 o 21:11, Bogusław 66 napisał:

Mam dwie opcje by iść w bardziej "analogowe" granie: 

wymienić wzmacniacz na lampe ..... mówię o Ayon

wymienic DACa na Rockna 

?

Ja tu nie pomogę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Nie zawsze chce odtwarzać pliki DSD 256

nie wiem czemu?

A dużo masz płyt w tym formacie?

Słyszysz różnice między tym DSD, a FLAC 24/192?

Ja mam może dwie, trzy płyty i nawet nie chce mi się bawić w przestawianie w JRiver żeby podać te płyty do DACa, wg mnie gra nie warta świeczki.

Najczęściej jednak słucham ze streamingu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zrobiłem kiedyś test w salonie u Romana

Ayon S10 II służył jako streamer i DAC (pendrive z plikami) / płytę obsługiwał Ayon CDT II podpięty od S10 II

ten sam materiał muzyczny plik i płyta CD Limitowana (tu już zrobiona kopia by oszczędzać oryginał) 

Chociaż jestem mocnym zwolennikiem płyty to plik 256 wygrał.

Nie mam wersji 192kHz chociaż nie problem przerobić DSD na 192 w dBpoweramp

-----------

 

Wracając do słuchawek .....

Maja jedną dziwną i niezrozumiałą opcje ...

Screenshot-20240405-140851-Bose-Music.jp

 

Nie wiem czemu ona służy ALE .... to fajny bajer 

Mamy 3 opcje dźwięku imersyjnego ..  Standardowy, czyli jak tradycyjne słuchawki

Screenshot_20240405-141043_Bose_Music.jp

 

jest opcja ..

 

 

Screenshot-20240405-140939-Bose-Music.jp

  w pierwszym momencie się przestraszyłem, bo dźwięk do złudzenia przypominał granie z głośników, ja pogłośniłem i myślałem ze hałas idzie na pokój.  Co za realizm.

ostatnim jest ...

Screenshot-20240405-141027-Bose-Music.jp

Normalnie dźwięk jest z przodu i udaje odsłuch z kolumn ALE ..... wystarczy głową pokręcić na bok (obojętnie czy w prawo, czy w lewo) a dźwięk nadal wydobywa się z przodu ....... 

Fajny bajer!

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko ja już nie mam tego pudełka :(

A to czemu Ci zginęło?

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit ....

pomyliłem "Nieruchomy" z "Ruchomy"

opis trzeba zamienić, nieruchomy oznacza ze "kolumny" są w stałym miejscu niezależnie od ruchu głową w lewo czy prawo.

Inna sprawa ... kiedyś, gdy latałem do ([praca) używałem słuchawek Dr. Dre z wyciszaniem hałasu. Nie były one zbyt skuteczne w temacie wyciszania do tego była dobrze słyszalna degradacja dźwięku po włączeniu Quiet Mode. Kolega w tym samym czasie używał Bose .. chyba 25 i tam skuteczność wyciszania silnika samolotu była lepsza a ponadto różnica pomiędzy native a trybem cichym była subtelna (nie przeszkadzała) i ....... to pozostało słuchawkom tej firmy do dziś a nawet jest progres i różnica już nie występuje.

------------

7 minut temu, DiBatonio napisał:

To pięknie, trochę jak planary😉

Takich jeszcze nie miałem na głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...