Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 5tys.


Nowy123

Recommended Posts

Byłem na Audio show u Heco i grały Revolution 9 z magnatem rv4 i też to samo dudnienie było, gadalem z facetem od Heco i mówił że sam to zauważył i że zapyta się o to, tak dla Siebie i że to jeden projektant kolumn jest od Heco i Magnata, Heco najbardziej nadawało by się do kina domowego, dwie kolumny dają czadu jak 5.1, ktoś tam napisał że to zależy od przetworników w kolumnie i zapewne tak jest, taki ich urok niestety stety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba też kwestia gustu :) spotkałem się z przypadkami gdzie ludzie byli niezadowoleni gdy kolumny nie chciały dudnić :D .  Ale to inna historia ...

Jak się człowiek do czegoś przyzwyczai to potem trudno mu wytłumaczyć że tak nie jest wcale dobrze.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nowy123 napisał:

No więc wygląda na to że to nie taki cud miód te heco. 

No taka specyfika grania tej firmy, tak jak napisał Moby, to zależy co kto lubi, ogólnie po Audio show jestem mega zawiedziony i zdegustowany i to bardzo, graniem kolumn z wyższej półki, klapki spadły mi dziś z oczu, monitorki niszowej firmy za 7 tysięcy grały lepiej niż podłogowe znanej firmy  za 50tysiecy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dźwięk który jest z połączenia heco z nad c356 jest dla mnie przyjemny i w tym kierunku chciałbym iśc tylko nie wiem czy cokolwiek innego w tej cenie zestawu zagra podobnie znaczy jeszcze bardziej rasowo czy trzeba by już sporo budżet przekroczyć bo jeśli tak to próżno mi szukać tylko pozostać przy tej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są inne wyjścia, ja akurat skupialem się nad kolumnami i sam zmieniam, w normalnej dostępnej dla nas cenie, wypożycze by sprawdzić końcowo do domu Taga Harmony f100v3 , jestem pod mega wrażeniem grania tych kolumn za cenę dla zjadacza chleba, miałem tą firmę za gniota, ale co pokazały za dźwięk za takie pieniądze to chylę czoła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krzysztof Rogóż napisał:

Zerknąłem na waszą stronę, cxa80 widze w normalnej cenie, promocja o której piszesz się już skończyła? 

Jest na PW

 

20 godzin temu, Nowy123 napisał:

Zmieniają stronę od 2 miesięcy. Nowej jeszcze nie ma a obecnej nie aktualizują dlatego pewnych rzeczy nie widać, trzeba zadzwonić.

Prawdę mówiąc to od pół roku. I końca nie widać :(

 

10 godzin temu, Arturas napisał:

Byłem na Audio show u Heco i grały Revolution 9 z magnatem rv4 i też to samo dudnienie było, gadalem z facetem od Heco i mówił że sam to zauważył i że zapyta się o to, tak dla Siebie i że to jeden projektant kolumn jest od Heco i Magnata, Heco najbardziej nadawało by się do kina domowego, dwie kolumny dają czadu jak 5.1, ktoś tam napisał że to zależy od przetworników w kolumnie i zapewne tak jest, taki ich urok niestety stety.

Też byłem i moim zdaniem to one nie graly. Bardzo słaba prezentacja. Skupiona głównie na projektorze JVC. Nie można było stwierdzić jak grają nowe celany.

U dwóch moich znajomych grają heco. Sorry u. Trzech. Kolejno :

metas xt501

music style 900 i

wlasnie Aurora 700. 

nigdzie nie dudni. Czy ktoś zastanawiał się nad akustyka? Kto kolwiek?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie była ta projekcja, piękną miały przestrzeń , mega wycofane, wszyscy zastanawiają się nad akustyką, ale za dużo osób z różną akustyką i różnymi wersjami Heco i różnymi wzmacniaczami, ma ten sam problem, więc.....do tego tam na projekcji też dudniły i to przyznawał sam przedstawiciel

Edytowano przez Arturas
Dopisanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Arturas napisał:

Hahahaha i może mają rację i są bardziej stanowczy ? ja porobilem opisy sobie, zrobiłbym temat tu z tego, ale mogę zostać zaatakowany przez kolesiostwo tutejsze, więc sobie daruje ? szkoda że nie wystawił się Rls bo bardzo jestem ciekawy jak grają

Aj tam nie bój się Krafta , dawaj temat i jedziemy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się z nim użerać i z jego umysłem, a Ty Kubak jeszcze będziesz mu wtórować ? jesteś jego kolesiem - a i przy okazji odjalem basów w ustawieniach we wzmacniaczu i już grają Aurory no jak powinny, mają swoje plusy, grają naturalnie z rozmachem, mają bardzo dobrą przestrzeń, muszę się jeszcze nad tym wszystkim zastanowić i wypożyczyć na chatę Taga Harmony

Edytowano przez Arturas
Dopisanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy123 , odsłuchujesz te same utwory przy każdym ?

Kurdem a ja zamówiłem wzmak bez odsłuchu za grube $$$ , jak mi nie spasi to co ja zrobię ? :D 

 

PS: podpowiedź : dokupię odpowiedniejsze kolumienki :P  i tu może dla Nowego jest podpowiedź , chyba ,że te wszystkie wzmaki miały za małą wydajność prądową , niektórzy zwą to damping factorem , może jakiś luxman by tu pomógł

Arturas gdzie ten temat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Nowy123 , odsłuchujesz te same utwory przy każdym

 

PS: podpowiedź : dokupię odpowiedniejsze kolumienki :P  i tu może dla Nowego jest podpowiedź , chyba ,że te wszystkie wzmaki miały za małą wydajność prądową , niektórzy zwą to damping factorem , może jakiś luxman by tu pomógł

 

No jasne, staram się ten sam zestaw utworów słuchać.

Co do kolumn to dogadałem się z panem w s4home ,że na stół pójdzie jeszcze ten cxa80 i wtedy zdecydujemy odnośnie kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cxa 80 odpalony. Późno już dlatego tylko cichy odsłuch ale powiem że jak narazie to jestem mile zaskoczony. Jednak jakbym miał porównywać w/g mnie to bliżej mu dźwiękowo do c356 niż do 803d. Zobaczymy jutro będzie więcej czasu a i wydaje mi się że to chyba nówka sztuka a wiec powinien trochę pochodzić. Małe mam doświadzenie bo to trzeci wzmacniacz i w dodatku z tymi samymi kolumnami ale jedno mogę powiedzieć panowie nie ma co porównywać amplitunera 803d do tych wzmacniaczy bo to dla mnie przynajmniej jest zupełnie inna liga. Ja napewno amllitunera nie kupię chocby ta yamaha kosztowała 2tys.nówka. cxa80 gra w/g mnie bardzo neutralnie i równo, jak na dzisiaj to myślę że raczej może nie tyle lepiej co troche inaczej od c356 a mianowicie jest lepsza stereofonia i troszkę wyrażniejsze wysokie ale nie takie ostre jak w 803d. I to tyle co moge na dzisiaj. Nie chcę tutaj nikogo urazić a zwłaszcza miłośników w/w ampli i zaznaczam że to moje subiektywne odczucia osoby bądź co bądź mało oblatanej w sprzętach.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...