Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, MarcinBest napisał:

dzięki Wojtku ? 

dla kupujących - zwróćcie uwagę ze jest inny Caig DeoxIT do połączeń platerowanych złotem a inny do pozostałych. ciekawe co to do w praktyce ale koszt do wytrzymania więc spróbowałem  

Tak, mam Wojtek na imię.

DeoxIT jest bardzo cenionym płynem od wielu już lat i to na całym świecie.  A że tańszy od pozostałych nie może być powodem do podejrzeń, że może się nie sprawdzi... Jest więcej DeoxIT'ów, bo najpierw powinno się użyć płynu oczyszczającego, a dopiero później zabezpieczającego, o którym wspominasz. Przy stykach nowych niczego czyścic nie potrzeba, więc tu widzę pewne dodatkowe oszczędności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie, płyn ma spełniać (mam wrażenie, że nie są to tylko puste obietnice) dwie funkcje- antykorozyjną i poprawiającą kontakt elektryczny. Zresztą używam go od lat... Jest OK.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem w miejscu gdzie są gołe, a więc gdzie łączą sie z zaciskami gniazd. Nie potrzeba jedynie srebrzonych lub srebrnych drutów smarować.

Nowa seria kabli Furutecha  wykorzystuje proces Alpha Nano OFC (molekuły złota i srebra używane w produkcji płynu Nano Liquid są tu zastosowane). Zawiesina z ich zawartością znajduje się na powierzchni pojedynczych drucików wypełniając wszystkie mikro ubytki....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izopropanol je jedynie odtłuści a 30 zł to nie kasa żebym sobie odmówił jeśli Wojtek radzi

wracając do tematu. zainspirowaliście mnie żeby moje kable zmodernizować. mam kimbery 8PR co daje 2x5.26m2  (suma przekroju żył). teraz mam jakieś kijowe kontowe wtyki . wywalam to, papierek ścierny izopropanol tez mam, a na koniec DeoxIT i gołe żyły pod zacisk bo mi wejdą ale od strony wzmaka MF M6i potrzebuje pomocy . mam teraz jakieś banany takie w stylu parasolki ale luźno trzymają i chce spróbować :

https://allegro.pl/wtyki-glosnikowe-bananowe-kacsa-24k-zestaw-4-szt-i7407247212.html

https://allegro.pl/furutech-fp-200b-wtyk-bananowy-pozlacany-i7473644872.html

https://avcorp.pl/product-pol-2245-Viablue-SILVER-Ts6-BANANA-wtyki-bananowe.html
ostatnie są do lutowania. mam cynę ze srebrem ale .. jakoś nie leży mi żeby był inny metal miedzy żyłami "po drodze". co sądzicie ?

co radzicie wybrać od strony wzmaka żeby było ciasno :) i żeby nie zbankrutować. gołych żył nie chce od strony wzmaka bo coś tam przestawiam od czasu do czasu wiec sami wiece

a może coś innego w tym stylu na co nie zwróciłem uwagi ? tylko żeby był solidny kontakt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fafniak napisał:

Zapewniam Ciebie że wystarczy. To słychać.

nie chcę się tu doktoryzować ale tłuszcz np z paluchów, powoduje miejscowe utlenianie / erodowanie i tyle, wiec izo może tylko "zapobiec" temu procesowi ale nie zapobiegnie utlenianiu które naturalnie i tak będzie zachodziło. wiec "tak na szybko" to na 100% nic nie słychać bo i nic się nie dzieje. czas => utlenianie. możne po jakimś czasie ??? jeśli DeoxIT potrafi zapobiec tym procesom / opóźni je jest to tylko lepiej. ja na co innego liczę, że jeśli DeoxIT jest przewodnikiem a nie dielektrykiem to wypełni przestrzeń miedzy żyłami i powierzchnie styku "przewody - zacisk" i dzięki temu efektywny przekrój po jakim prąd płynie będzie większy, stąd furutech kombinuje z cząsteczkami Nano. takie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MarcinBest napisał:

nie chcę się tu doktoryzować ale tłuszcz np z paluchów, powoduje miejscowe utlenianie / erodowanie i tyle, wiec izo może tylko "zapobiec" temu procesowi ale nie zapobiegnie utlenianiu które naturalnie i tak będzie zachodziło. 

Zgadzam się z Twoim wywodem w 100%... 

57 minut temu, MarcinBest napisał:

...jeśli DeoxIT jest przewodnikiem a nie dielektrykiem to wypełni przestrzeń miedzy żyłami i powierzchnie styku "przewody - zacisk" i dzięki temu efektywny przekrój po jakim prąd płynie będzie większy, stąd furutech kombinuje z cząsteczkami Nano. takie moje zdanie.

Tez tak sądzę. DeoxIT nie jest dieelektrykiem (bodaj, ale tu pewności nie mam- był , albo nadal jest, używany przez wojsko amerykańskie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MarcinBest napisał:

Poradzicie coś z tymi bananami bo nie wiem w co iść?

Banany nie mają dużej powierzchni styku w gnieździe, poza nielicznymi dość drogimi modelami. Jeśli bardziej liczysz na dźwięk niż wygodę użytkowania to wybierz widełki (Furutech ma chyba najlepszy stosunek ceny do jakości... Albo z drugiej ręki jakieś WBT jeśli kabel ma dużą średnicę- od 4 do 6mm)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie brałbym żadnych z tych które wymieniłeś i poszukałbym bananów w których zamiast śrubek do montażu przewodu będzie możliwość ich zaciskania.

Kiedyś szukałem takowych dla siebie i wiem, że są. Ja nie mogłem ich zastosować bo mam zbyt gruby przewód. 

Jeżeli koniecznie chcesz coś wybrać z powyższej trójki to bierz te które będziesz lutował. Będzie to najlepsza forma styku. 

Poprę tu jednak zdanie wpszoniak i poleciłbym Ci widełki Furutecha--oczywiście te do zaciskania :)

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianRyn napisał:

Ja osobiście nie brałbym żadnych z tych które wymieniłeś i poszukałbym bananów w których zamiast śrubek do montażu przewodu będzie możliwość ich zaciskania.

Kiedyś szukałem takowych dla siebie i wiem, że są. Ja nie mogłem ich zastosować bo mam zbyt gruby przewód. 

Jeżeli koniecznie chcesz coś wybrać z powyższej trójki to bierz te które będziesz lutował. Będzie to najlepsza forma styku. 

Poprę tu jednak zdanie wpszoniak i poleciłbym Ci widełki Furutecha--oczywiście te do zaciskania :)

Uzupełnię Twoją wypowiedź-
np Furutech FP-218 G jak na fotce, cena to 275 zł za 4 sztuki
"Ze strony int. RCM  przepisuję: "Widełki wykonane z miedzi PCOCC (*) pokrytej 24-karatowym złotem W specjalnym czterostopniowym procesie powlekania powierzchni nanosi się warstwę miedzi, następnie srebra, znów miedzi i na koniec w zależności od wykonania - złota lub rodu. Mocowanie przewodu za pomocą zagniatania. Maksymalna średnica przewodnika - 6 mm."

*) Miedź PCOCC opracowano oryginalnie w znanej japońskiej firmie Furukawa Electric. Jest to tzw miedź monokrystaliczna (jeden długi kryształ) rzecz osiągana przez długotrwały proces podgrzewania i schładzania miedzianego drutu. U podstaw tej technologii legł pomysł na pozyskiwanie pojedynczego kryształu zaproponowany przez Profesora Ohno (już nie żyjącego). 

pol_pl_Wtyki-widelkowe-Furutech-FP-218-G-2314_1.jpg.8fe354c670fd976fc3fb50edaab99932.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utleniania...

Prawdopodobnie używacie miedzi OFC, tak więc już tutaj problem utleniania jest znacznie zmniejszony.

Druga sprawa. Nie wiem czy oglądaliście kiedykolwiek ten odcinek przewodu który był pod zaciśniętą częścią konektora... ( jak ktoś robił coś w starszym samochodzie to będzie wiedział o co mi chodzi)

Trzecia sprawa. Czy kiedykolwiek zostawiliście używany już przewód głośnikowy z odsłoniętymi drutami miedzianymi ? U mnie zdarzyło się to dwa razy.

Jeden z przewodów przeleżał i przeżył 2 przeprowadzki, w sumie ok.20 lat z odsłoniętymi końcówkami. Zmian praktycznie (ciężko dopatrzeć sie różnicy) żadnych. Drugi przewód (bardzo tani Da Vinci - lezy do dzisiaj już 4 albo 5 rok i nadal NIC !!!

No chyba ze macie w domach wybitnie niekorzystną atmosferę ;) np.kwasową ? ;)

W normalnych warunkach domowych i dobrze wykonanym przewodzie OFC nie uświadczycie utleniania

 

Przesadzacie po prostu. Ale to wasza sprawa. Faktem jest ze to "przesadzanie" jest przynajmniej tanie :)

Co do używania tych specyfików "nano-........" jest trochę ludzi którzy na słuch stwierdzili że źle to działa :) - no a przecież jest to przez was najbardziej uznawana metoda :)

Równie dobrze można by użyć dobrej klasy smar miedziowy ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fafniak napisał:

Co do używania tych specyfików "nano-........" jest trochę ludzi którzy na słuch stwierdzili że źle to działa :) - no a przecież jest to przez was najbardziej uznawana metoda :)

Równie dobrze można by użyć dobrej klasy smar miedziowy ;)

No OK, wielu ludzi (jak piszesz) na słuch stwierdzali że płyn Furutech Nano Liquid jest do kitu... A gdzie to wyczytałeś? Proszę podaj przykłady, linki itp.
Podaj też przykłady użycia smaru miedziowego w audio systemach.
Pozdrawiam Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sprawa jest jasna. Każda z żył była zaizolowana i zaciskanie bez odizolowania przewodu nie miało żadnego sensu i w tym tkwił problem. A po to żeby pogorszyć styk nie trzeba grubej warstwy tlenków. Wilgoć jest w powietrzu a do reakcji chemicznych dochodzi najłatwiej w środowisku wodnym w obecności elektrolitu. Sam doświadczyłem wyraźnej zmiany dźwięku po zmianie wtyków bananowych po latach używania na przewodach. Wcześniej założone wtyki nie zmieniały w zauważalnym stopniu dźwięku. Do tego były zabezpieczone dodatkowo koszulkami termokurczliwymi. Warunki pracy o niskiej wilgotności powietrza i niska zawartość siarki w powietrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wpszoniak napisał:

Uzupełnię Twoją wypowiedź-
np Furutech FP-218 G jak na fotce, cena to 275 zł za 4 sztuki
"Ze strony int. RCM  przepisuję: "Widełki wykonane z miedzi PCOCC (*) pokrytej 24-karatowym złotem W specjalnym czterostopniowym procesie powlekania powierzchni nanosi się warstwę miedzi, następnie srebra, znów miedzi i na koniec w zależności od wykonania - złota lub rodu. Mocowanie przewodu za pomocą zagniatania. Maksymalna średnica przewodnika - 6 mm."

*) Miedź PCOCC opracowano oryginalnie w znanej japońskiej firmie Furukawa Electric. Jest to tzw miedź monokrystaliczna (jeden długi kryształ) rzecz osiągana przez długotrwały proces podgrzewania i schładzania miedzianego drutu. U podstaw tej technologii legł pomysł na pozyskiwanie pojedynczego kryształu zaproponowany przez Profesora Ohno (już nie żyjącego). 

pol_pl_Wtyki-widelkowe-Furutech-FP-218-G-2314_1.jpg.8fe354c670fd976fc3fb50edaab99932.jpg

no jak nic musze dalej szukać :) choć nie mam dużych wymagań bo moje kable to mam kimber kable 8PR co daje 2x5.26m2  - nie są specjalnie ciężkie . nie mam niestety takiej zaciskarki jak Damian, wiec lutowanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...