Skocz do zawartości

Diamond 25 plus cx a60


Marek72

Recommended Posts

Jaki model naima masz na mysli? Chetnie poczytam...

Ps. Dodam, ze odsłuchuje na cd nad  546bee.  Ale to raczej dobry cd i nie tu szukam dziury w calym...

Podlaczam 8300a i niech pracuje...bez oceny odsluchu, bo na 100 procent za wczesnie...

Moze chord odyssey 2 i qed qunex silver spiral  sa za jasne do tego audiolaba? Z nadem dobrze sie zgrywaly...

Edytowano przez Marek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8300a zaczyna powoli wchodzic na inny poziom. Takiego wybrzmiewabia talerzy, gitar akustycznych ja w moim pokoju jeszcze nie mialem...no gdyby ta średnica ..gdyby tu cos doszlo...gdyby wokal bardziej sie wypchnal..lekko ocieplil...

W sumie gra nie wuwcej niz 10 godzin....wiec moze...moze...

W stosunku do 8200 jest zdecydowanie i bezdyskusyjnie  lepiej w kazdym zakresie.  W moim odczuciu i przy moim zestawie i akustyce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 One tak grają aczkolwiek to jest też kwestia połączenia nad326 i emity miały u mnie średnicę ale jak zmieniłem nada na caspiana to magia średnicy nieco się ulotnila.. teraz  pożyczyłem tannoye xt6f i średnica wróciła ale dużo lepsza mmmm.. mniam !

 Słucham na purple rain i rca z zestawu za 5zeta i mi to pasuje najbardziej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Miras23 napisał:

Ja słuchałem tych kolumn ze wzmakamipo 10-20 tyś i dopiero wtedy dało poznać się te kolumny. Więc w sumie perspektywa przez Tobą. 

Haha kwestia zdrowego rozsądku.. myślę nie ma sensu brnąć tak daleko 7-8 tysięcy już dużo tym sprzętom nie brakuje a ideały nie istnieją nie oszukujmy się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 22:14, Miras23 napisał:

Ja słuchałem tych kolumn ze wzmakamipo 10-20 tyś i dopiero wtedy dało poznać się te kolumny. Więc w sumie perspektywa przez Tobą. 

Tak. To prawda. Te kolumny mają takie wady. Już o tym podano wcześniej. 

Dnia 15.09.2018 o 22:44, slawas2001 napisał:

Haha kwestia zdrowego rozsądku.. myślę nie ma sensu brnąć tak daleko 7-8 tysięcy już dużo tym sprzętom nie brakuje a ideały nie istnieją nie oszukujmy się :)

Ano nie. Ale gonić królika trzeba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zapytaniem o cxa80 i diamond 25 otrzymałem taką odpowedż:

Obawiam się że CXA80 może się nie sprawdzić. Góra oraz średnica będzie na niższym poziomie jakości niż to co słyszał Pan z Audiolabem. Różnica będzie taka że zagra w sposób bardziej otwarty na środku z dobrze kontrolowanym basem ale mniej zróżnicowanym.

 >   Atoll in100 zagra w sposób masywny, dociążony z mocnym wyrazistym basem ale również nie szczególnie zróżnicowanym. Tego typu wzmacniacze (dociążone w dole) unikał bym przy konstrukcji głośników Diamond 25. One same w sobie mają dobrą dynamikę, nie trzeba jej jeszcze bardziej podkreślać.

 

 >   Moje propozycje:

>   Creek Evolution 100A oraz Denon PMA-1600AE.

 >   Denon zagra w sposób bardzo otwarty, świeży bez zbędnych fajerwerków. Doskonale wysteruje Pana głośniki. Kiedy będzie uderzenie w basie to świetnie to podkreśli ale bez dominacji tego pasma.

>   Creek zagra bardzo plastycznie, barwnie. W każdym paśmie zagra najciekawiej. Choć na pewno nie będzie tak jasny w dźwięku jak Audiolab ale to uważam za plus. Creek będzie niezwykle ciekawy na długie odsłuchy o do tego zaoferuje najlepsze zróżnicowanie w dole...

 

Panowie, Ja nie mam wiedzy...czy to trafna ocena? Ten sprzedający proponuje jako inne tańsze wyjscie arcam fmj A29... kwota ok. 3000zł...

Prosze o jakies sugestie, bo cos zamiast audiolaba musze sciągnąć do domku do diamondów...

 

 

najpoważniej rozważałem tego cxa80, ale ta opnia trochę mnie zaniepokoiła... i kwota do zapłaty to 3500zł-3750zł, więć bdb :) i ma dość dobrego Daca, a na tym też mi zależy...

pozostaje atoll in100se za ok. 3700zł

i roksan kandy k2 nowy z pełną gwarancją za 3350zł..

Edytowano przez Marek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wszystko kwestia gustu i różnego rozumienia słów przez każdego z nas.. to co dla mnie ciepłe w pozytywnym sensie dla Ciebie może być np zamulone albo np gęste i plastyczne ;)

Mi jeden Pan polecał kable opisując ich brzmienie i ni chu chu u mnie tak nie grały .. albo Pan kłamał bo chciał je sprzedać albo miał inny punkt odniesienia... okazało się że na innym sprzęcie te kable grają nieco inaczej ..

 

Nie masz wyjścia musisz to wszystko posłuchać w domu.. sam tego nie cierpię ale jest mało rzeczy w audio które się sprawdza u każdego w domu i podejda pod każdy gust..

A cena to jak już pisałem największy kompromis ? w tejtej samej cenie dostaniesz podobna jakość musisz tylko dobrać pod gusta

Myślisz/ oceniasz że audiolub był jasny?

Nie wiem jak grają Twoje kolumny ale ja bym posłuchał creeka 100 lub arcama.. choćby z ciekawości ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz więc CA i będziesz miał po kilku domowych sesjach obraz tego czy wzmak ten trafia w Twój gust?

Ja mam CXA60 i jestem bardzo zadowolony.

Dla mojego grania idealny; nie eksponuje żadnego pasma.

Jest neutralny, muzykalny, a i mocy, mimo deklarowanej nie za dużej, ma jak dla mnie pod dostatkiem.

Poza tym byłbym ciekaw Twej opinii?

Tutaj jest Ci proponowana "osiemdziesiątka", nie zastanawiałbym się.

CA nie są zbyt często polecane, ale uwierz, że to dobre wzmacniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...