Skocz do zawartości
Kraft

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

Recommended Posts

Dałoby radę do tych Sonusów jakiś wzmacniacz słuchawkowy do 500 zł kupić podłączany do komputera? Np. Prodigy Cube BE. Przymierzam się do kupna słuchawek i właśnie te mnie bardzo kuszą.

Tylko chyba nikt tu nie wie z jakim zagrają najlepiej. W tej cenie oprócz Prodigy Cube BE przychodzą mi do głowy jeszcze Audioquest Dragonfly Red , SMSL M3 , SMSL IQ  i ostatnio mocno chwalony Sabaj Da3 .

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

mocno chwalony Sabaj Da3

Ja chwaliłem ale z Ultrasone pro 750i. Dla przykładu moje drugie AKG 612 pro nie był Sabaj w stanie odpowiednio rozbujać. Stąd decyzja na SMSL sAp II była i Topping D10 do niego. Pozdrawiam.

Prymy są słuchawkami o dość wysokiej skuteczności, przewidziane do napędzania ze smartphonów i przenośne małe DAC-i bez problemu powinny je napędzić. AKG 612 pro to sprzęt typowo stacjonarny i tu trzeba więcej mocy.

Napisano (edytowany)

Pojawiła się nowa aplikacja (PC, Android, iOS) do personalizowania dźwięku słuchawek Sonarwork True Fi. Ponoć pozwala usłyszeć dźwięk najbardziej zbliżony do tego, który zamierzył sobie realizator nagrania. Niestety na liście obsługiwanych modeli nie ma Owli. Można jednak za pomocą aplikacji wysłać sugestię, że powinny się one znaleźć na liście (w programie jest odpowiedni przycisk). Ja już wysłałem. Może kolejne głosy mogą przyśpieszyć sprawę.

1704032371_SONARWORKS910-070918.png.018166b2ac9fb48e4108e3dd7f3fe7cc.png

Edytowano przez Kraft

cześć Panowie

przeleciałem 15 stron wątku, jak w Night Owlach z tłumieniem otoczenia? Zaintrygowaliście mnie nimi i Prysmami ;) Szukam zamiennika dla dt990pro, który da mi większą izolację od otoczenia i byłoby miło żeby pojawił się efekt wow ;) Myślę głośno o AQ, Prysmach, Beyerach T5p, i dostałem informację żeby do wyścigu włączyć TH600 Fostaxa. Możecie coś powiedzieć, poradzić? ;)

33 minuty temu, hudy napisał:

cześć Panowie

przeleciałem 15 stron wątku, jak w Night Owlach z tłumieniem otoczenia? Zaintrygowaliście mnie nimi i Prysmami ;) Szukam zamiennika dla dt990pro, który da mi większą izolację od otoczenia i byłoby miło żeby pojawił się efekt wow ;) Myślę głośno o AQ, Prysmach, Beyerach T5p, i dostałem informację żeby do wyścigu włączyć TH600 Fostaxa. Możecie coś powiedzieć, poradzić? ;)

DT990 praktycznie nie tłumią, bo otwarte. Na pewno Owle w tym aspekcie spiszą się lepiej. 

@Janusz Duryn, sprawdzałeś może ten program z niedawnego linku Sonarwork True Fi? Twoje DT990 są na liście obsługiwanych modeli. Dałbyś sygnał, czy w ogóle warto się nim interesować.

Dzięki Kraft, posprawdzałem co się dało. Patrząc po wykresach tłumienia to chyba Fostexy wypadają najlepiej. Zaintrygowlaliście mnie tymi Owlami, wyglądają bardzo wygodnie, a to też ważne.

990 co najwyżej sieją na zewnątrz niż izolują ;) Ale wracałem do nich 2x już i pewnie zostaną.

1 minutę temu, hudy napisał:

Zaintrygowlaliście mnie tymi Owlami, wyglądają bardzo wygodnie, a to też ważne.

Jeśli chodzi o wygodę to są świetne. Obszerność padów, ich odpowiedni naciski i sposób grania słuchawek powodują, że czujesz się, jak przeniesiony do odrębnego świata;)

2 minuty temu, Kraft napisał:

@Janusz Duryn, sprawdzałeś może ten program z niedawnego linku Sonarwork True Fi? Twoje DT990 są na liście obsługiwanych modeli. Dałbyś sygnał, czy w ogóle warto się nim interesować.

Sprawdzałem drzewej ten program w wersji na PC, ale gra to dużo gorzej niestety niż Foobar>WASAPI>sterownik NuForce. Bit perfect po USB u mnie nie nie ma konkurencji, słychać nawet gorszą jakość po Direct Streaming. Nie włączam w tor niepotrzebnych wtyczek itp. bajerków. Mobilna apka jeszcze chyba nie wyszła?

8 minut temu, hudy napisał:

Dzięki Kraft, posprawdzałem co się dało. Patrząc po wykresach tłumienia to chyba Fostexy wypadają najlepiej. Zaintrygowlaliście mnie tymi Owlami, wyglądają bardzo wygodnie, a to też ważne.

990 co najwyżej sieją na zewnątrz niż izolują ;) Ale wracałem do nich 2x już i pewnie zostaną.

Z czego słuchasz DT990?

Jest dostępna wersja testowa na urządzenia mobilne, ale żadne z moich słuchawek nie są na razie obsługiwane.

12 minut temu, Kraft napisał:

Jest dostępna wersja testowa na urządzenia mobilne, ale żadne z moich słuchawek nie są na razie obsługiwane.

Instaluje na Pionka

41 minut temu, Kraft napisał:

Możesz słuchać swoich plików, bo u mnie tylko chce iść ze Spotify i wyłącznie z premium, którego nie mam?

Dostęp th610 to dźwięk wyższej próby od owli. Według mnie. Bardziej wyrównane pasmo. Bas nie dominuje. A charakter grania bardzo podobny, bo w obu podobne przetworniki z biocelulozy, nadające pewny rys magiczny dźwięku.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, jarrro napisał:

Dostęp th610 to dźwięk wyższej próby od owli. Według mnie. Bardziej wyrównane pasmo. Bas nie dominuje. A charakter grania bardzo podobny, bo w obu podobne przetworniki z biocelulozy, nadające pewny rys magiczny dźwięku.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Zgadza się, ale różnica w cenie między tymi modelami jest jednak duża.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

Instaluje na Pionka

Możesz słuchać swoich plików, bo u mnie tylko chce iść ze Spotify i wyłącznie z premium, którego nie mam?

Tak. Działa mi Media Library.

PS Aplikacja zainstalowana na telefonie.

Edytowano przez Kraft

Świetny wątek! Szkoda, że teraz Prymy 1899 (na Allegro coś jest ale od ludzi nie sklepów) więc NO w tym wątku bezkonkurencyjne...

A widzieli tę recenzję M2 https://www.chip.pl/2018/07/test-sennheiser-momentum-on-ear-m2-oebt-skladane-sluchawki-bezprzewodowe/ ? "Gdyby Momentum M2 kosztowały 300-400 zł, byłyby idealne." Grubo :)

23 minuty temu, meHIFI napisał:

Świetny wątek! Szkoda, że teraz Prymy 1899 (na Allegro coś jest ale od ludzi nie sklepów) więc NO w tym wątku bezkonkurencyjne...

A widzieli tę recenzję M2 https://www.chip.pl/2018/07/test-sennheiser-momentum-on-ear-m2-oebt-skladane-sluchawki-bezprzewodowe/ ? "Gdyby Momentum M2 kosztowały 300-400 zł, byłyby idealne." Grubo :)

Ostatnio mało słuchałem NHC, zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Wczoraj rano, na wypoczęty mózg NHC smakowały wybornie. Szkoda, że zakończono produkcję tych słuchawek, wiele osób nie dowie się jak grają.

43 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Ostatnio mało słuchałem NHC, zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Wczoraj rano, na wypoczęty mózg NHC smakowały wybornie. Szkoda, że zakończono produkcję tych słuchawek, wiele osób nie dowie się jak grają.

Ale i Hawki i Owle są nadal dostępne więc jeszcze kiladziesiąt osób w PL się dowie :)

A porównywałeś H i O pod kątem odsłuchów w domu? Tego chyba w tym wątku nie było bo @Kraft szukał zamkniętych.

6 minut temu, meHIFI napisał:

Ale i Hawki i Owle są nadal dostępne więc jeszcze kiladziesiąt osób w PL się dowie :)

A porównywałeś H i O pod kątem odsłuchów w domu? Tego chyba w tym wątku nie było bo @Kraft szukał zamkniętych.

Niestety NHO nie słuchałem.

Dnia 22.04.2019 o 10:16, meHIFI napisał:

A są dostępne w cenie ok 1500zł ?

Dnia 22.04.2019 o 10:16, meHIFI napisał:

H i O to podobne ale jednak inne słuchawki, jedne i drugie mogą się podobać, ale nie koniecznie mogą się podobać i jedne i drugie razem 🙂 NHC graja mocno poglosowo, czasem powoduje to mocne nakladanie sie dzwiekow na siebie co przy szybszej muzyce nie do konca sie u mnie sprawdzilo. Maja bardzo zgaszona wyzsza srednice (wlasciwie niska srednica jest od razu sklejona z gora) wiec wydaje sie dosc duszne (ale mozna sie przyzwyczaic). W calosci dzwiek jest lekko przydymiony a scena jest taka "tunelowa". W jazzie, lekkim starym rocku bardzo fajnie.

Owle sa bardziej konwencjonalne na tle H. To również przyciemnione granie, bardzo gladkie, jednak pojawia się nieco więcej światła w wyższej średnicy (nie jest przesadnie wycięta ani przesadnie podbita). Nie ma aż takiego efektu echa i odbijania się dźwięków jak w H. Na tle innych słuchawek to dalej ciemniejsze i mocno "relaksacyjne" granie. Według mnie to lepsze słuchawki, niedocenione do końca u nas na rynku. Kiedy szukalem sluchawek dla siebie Owle przebily konkurencje (ktora czesto grala albo zbyt "mulasto" albo "darła ryja" na wyzszych srednich).

4 godziny temu, SebaZ74 napisał:

A są dostępne w cenie ok 1500zł ?

Właśnie zauważyłem, że juz nie są... a Owl'e zamierzałem kupić... 

@core3m dzięki za opis! :)