Skocz do zawartości
Kraft

Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków

Recommended Posts

Zobaczymy. Nie wykluczam sytuacji, że zostawię i Hawki, i Prymy. Prymy jako przyszłe zastępstwo za powoli niszczejące Momentum, a Hawki do analizowania nagrań.

4 minuty temu, Kraft napisał:

Zobaczymy. Nie wykluczam sytuacji, że zostawię i Hawki, i Prymy. Prymy jako przyszłe zastępstwo za powoli niszczejące Momentum, a Hawki do analizowania nagrań.

A co niedobrego dzieje się z Momentum, pady, kabel ?

Nie wiem jak z dostępnością padów do tych słuchawek, ale takie coś jest zwykle wymienne. Nie wyrzuca się słuchawek z powodu zużycia padów. Choć moze to być powód do zakupu następnych :D słuchawek .

Dzięki. Nie mogłem trafić na oryginalne. Widziałem tylko jakieś plastikopodobne podróby. W Top HiFi odesłali mnie do serwisu, ale jeszcze tam nie pisałem. Czy te pady da się prosto wymienić samemu? Na oko nie wyglądają na łatwo demontowalne.

No mam przed sobą te słuchawki, ale pady wyglądają w nich na przymocowane na amen. Poszukam później w necie. Może gdzieś jest samouczek, jak je wymienić.

O kurka, wyższa szkoła jazdy manualnej. Chyba poproszę jakąś babcię z koła gospodyń wiejskich o pomoc;)

Mój model wygląda deczko inaczej. Ma jeszcze dodatkowy pierścień między muszlą a padem, który powoduje, że nie ma szczeliny do wciśnięcia rantu pada. 

Możliwe ze to wersja z inaczej montowanymi padami. Te z filmu, widać że bardzo ciężko się zakłada. Czasem w padach montuje się plastikowy element na którym jest rozpięta skóra. Bywa ze trzeba go przenieść do nowych padów bez tego usztywnienia.

Co jakiś czas wychodzą kolejne rewizje słuchawek. 

Te zmieniki mają być zrobione z owczej skóry:

https://pl.aliexpress.com/item/1-Pair-New-Replacement-Ear-Pads-Genuine-Leather-Sheepskin-Earpad-Cushion-For-Sennheiser-Momentum-Headset-Headphone/32804034756.html

9 godzin temu, Kraft napisał:

O kurka, wyższa szkoła jazdy manualnej. Chyba poproszę jakąś babcię z koła gospodyń wiejskich o pomoc;)

Mój model wygląda deczko inaczej. Ma jeszcze dodatkowy pierścień między muszlą a padem, który powoduje, że nie ma szczeliny do wciśnięcia rantu pada. 

Pokarz dokładnie którą masz wersję Momentum.

U mnie wygląda to tak. Nie ma luzu między padem a złotym pierścieniem. Nie wiem, czy da się tam wcisnąć rant nowego pada. Napiszę do głównego dystrybutora. Może poradzą.

630856512_20181229_0912201.thumb.jpg.1e4ca5bdf4fbc3df9133358b02421b3b.jpg

Edytowano przez Kraft

Cześć! Pomyślałem, że wkradnę się do tego tematu jako iż mam aktualnie podobny problem. Planuję kupić swoje pierwsze 'lepsze' słuchawki, i jak na razie najpoważniej myślę właśnie nad Momentum Wireless i AQ Nightowl. Od razu zaznaczę że jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o audiofilskie podejście do dźwięku, więc tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Podoba mi się w Momentum fakt, że są niesamowicie mobilne i można je zmieścić praktycznie wszędzie, z kolei Nightowl ma znacznie więcej oddanych fanów(a przynajmniej tak czytałem) jeśli chodzi o ich dźwięk. Czy faktycznie warto płacić te 500 zł więcej i darować sobie poręczność Momentum dla pary AQ?

5 godzin temu, acb515 napisał:

Cześć! Pomyślałem, że wkradnę się do tego tematu jako iż mam aktualnie podobny problem. Planuję kupić swoje pierwsze 'lepsze' słuchawki, i jak na razie najpoważniej myślę właśnie nad Momentum Wireless i AQ Nightowl. Od razu zaznaczę że jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o audiofilskie podejście do dźwięku, więc tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Podoba mi się w Momentum fakt, że są niesamowicie mobilne i można je zmieścić praktycznie wszędzie, z kolei Nightowl ma znacznie więcej oddanych fanów(a przynajmniej tak czytałem) jeśli chodzi o ich dźwięk. Czy faktycznie warto płacić te 500 zł więcej i darować sobie poręczność Momentum dla pary AQ?

Domyślam się, że chcesz używać słuchawek w domu i jako portable? Momentum są do tego stworzone, jak zresztą sam zauważyłeś. Nie wyobrażam sobie, żeby chodzić po mieście w Nightowl. Chociaż znaleźli by się zapewne i tacy szaleńcy. To, że można Audioquesty napędzić z telefonu czy innych przenośnych grajków, nie oznacza, że to są słuchawki mobilne. Ich gabaryty, specyficzna budowa, gruby kabel, gorsze tłumienie otoczenia, praktycznie wyklucza je z tej kategorii. Po za tym w ruchu, na ulicy trudno będzie Ci wyłapać niuanse w samym przekazie dźwięku. Według mnie, szkoda Audioquestów na ulicę, będzie to męczarnia obustronna. To czy warto dopłacić 500 zł do Nightowl, to już inna para kaloszy. W audio, przyrost ceny nie zawsze idzie w parze przyrostem jakości dźwięku. Ale w przypadku Nightowl i ich obecnej ceny to zakup jak najbardziej warty przemyślenia. Słuchawki mają swoje wady (podbity midbas i lekka pogłosowość), ale jeśli uda się te wady zaakceptować( bo nie ma idealnych słuchawek), to dostajemy dźwięk na dużo wyższym poziomie cenowym. Jak można wyczytać z wcześniejszych postów  w tym temacie, to są dość trudne słuchawki do zaakceptowania. Ich specyficzne strojenie wymaga dłuższej akceptacji słuchu, a im dłużej się ich słucha, tym bardziej się do nich przekonujemy. Z perspektywy czasu uważam, że zakup Howków był moim jednym z najlepszych zakupów. 

Napisano (edytowany)

Relacji z frontu ciąg dalszy. Tak jak pisze kolega @Janusz Durynim dłużej się słucha Hawków, tym bardziej się do nich przekonujemy. Ja jestem już nimi zauroczony. Słuchawki wydają się absolutnie dokładne i szczegółowe. Trudno mi sobie wyobrazić, że dźwięk da się odtworzyć czyściej. Mam wrażenie, że pokazują wszystko, co jest w nagraniu. Jakiego znanego mi utworu bym na nich nie słuchał, to ciągle powtarzam sobie - jak mogłem wcześniej tego nie usłyszeć? Niby Momentum grają te same dźwięki, ale w ich wykonaniu nie zwracają one na siebie uwagi. Liczy się ogólne wrażenie, a nie szczególiki. W Owlach smaczków i niuansików jest tyle, że trzeba mieć naprawdę podzielną uwagę, by to wszystko ogarnąć. Jeśli chodzi o dopieszczenie szczegółów, to między Momentum  i Owlami jest przepaść. Druga sprawa to wrażenie przestrzeni i "namacalność". Tu także Momentum nie mają szans. Owle grają podobnie jak moje kolumny PA Diamond - czasami instrumenty i głosy są tak realistyczne, że ciarki przechodzą.

Jedyna wada Owlów jest taka, że pełnię swoich zalet ujawniają dopiero od pewnego poziomu głośności. Jeśli zejdziemy poniżej, to następują niepowetowane straty w odtwarzaniu niskich częstotliwości. Czasem linii basowej możemy się jedynie domyślać. Tam gdzie Momentum nadal grają pełnym dźwiękiem w Owlach pozostaje jedynie góra, średnica i... wspomnienie o basie.

Na szczęście bas można regulować equalizerem, a poziom głośności od którego Owle grają poprawnie jest jeszcze do zaakceptowania. Dodatkowo, pewną nadzieję na poprawę w tym względzie dają eksperymenty z podłączeniem słuchawek do innych źródeł (dotychczasowe opisy dotyczyły odsłuchów z DAP-em Fiio X1). Ale to opiszę dokładniej, po jeszcze kilku dalszych próbach.

2 godziny temu, Janusz Duryn napisał:

Ich gabaryty, specyficzna budowa, gruby kabel, gorsze tłumienie otoczenia, praktycznie wyklucza je z tej kategorii. 

Kolega @acb515 pisze o zamkniętych Owlach, a w nich tłumienie nie jest gorsze niż w Momentum (a nawet chyba lepsze).

Edytowano przez Kraft

Cóż, jeśli miałbym już kupować AQ to oczywiście darowałbym sobie chodzenie w nich po mieście. Tak czy inaczej w 99% przypadków używałbym ich w domu, więc nie jest to aż tak ważne. Jeśli chodzi o Owl'e, czy ktoś z Was próbował je może podłączyć pod Dragonfly Black/Red? Mam okazję kupić wersję Red za niesamowicie niską cenę od znajomego, więc zastanawiam się czy dobrze by ze sobą współgrały.

Napisano (edytowany)

Czytałem :P Jednak lepiej posłuchać kilku opinii to pomyślałem że spytam. No dobra, poczekam do jutra, a może ktoś sie jeszcze wypowie i najprawdopodobniej jutro zamówię Nightowl'e. Najwyżej oddam jak się nie spodobają. Dzięki wielkie za pomoc ;)

Edytowano przez acb515

Często powtarzają się opinie o tym że Owle wymagają elektroniki o jasnymi i detalicznym charakterze i stosunkowo łatwo o niedrogi i dobry sprzęt tego typu. 

24 minuty temu, acb515 napisał:

Cóż, jeśli miałbym już kupować AQ to oczywiście darowałbym sobie chodzenie w nich po mieście. Tak czy inaczej w 99% przypadków używałbym ich w domu, więc nie jest to aż tak ważne. Jeśli chodzi o Owl'e, czy ktoś z Was próbował je może podłączyć pod Dragonfly Black/Red? Mam okazję kupić wersję Red za niesamowicie niską cenę od znajomego, więc zastanawiam się czy dobrze by ze sobą współgrały.

Trzy dni temu na forum MP3 ktoś szukał DAC pod Owle, wcześniej łączył z DragonFly Red. 

"Takie połączenie gra mi bardzo dobrze, ale co chciałbym zmienić w brzmieniu: 

- mam wrażenie, że DFR zbyt dziwacznie prowadzi bas - zbyt bardzo spłyca subbas. Nie chodzi o to, żeby bas przytłoczył mnie ilością, a po prostu wyrobił się z częstotliwością (przykładem może być utwór Lorde - Royals, gdzie wyraźnie to słychać) 

- do średnicy właściwie nie mam zastrzeżeń

- mam wrażenie, że DFR przesadza z ilościa wysokich tonów i dotyczy to praktycznie wszystkich słuchawek, jakich na nim słuchałem. W każdej parze, nawet w NightHawk Carbon zdarzyły się minimum 2-3 momenty, gdzie góry było za dużo"

Możesz z próbować REDa, jak będzie faktycznie za jasno dla Ciebie to zmienisz na "Dragonfly Black. Gra łagodniej na górze od Reda i daje fajne wypełnienie na dole."  

Zerknąłem na ten temat i wydaję mi się że jednak zrezygnuję z Dragonfly. Poszukam czegoś innego, chociaż z trochę niższej półki cenowej niż takie np. Mojo. Poszperam i może znajdę coś w okolicach 500 zł, może troszkę więcej. Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje to byłbym wdzięczny.

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, acb515 napisał:

Zerknąłem na ten temat i wydaję mi się że jednak zrezygnuję z Dragonfly. Poszukam czegoś innego, chociaż z trochę niższej półki cenowej niż takie np. Mojo. Poszperam i może znajdę coś w okolicach 500 zł, może troszkę więcej. Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje to byłbym wdzięczny.

W tej kwocie będzie ciężko :D

Edytowano przez Janusz Duryn