Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 10.05.2024 o 12:00, T Z6 napisał:

Ale skoro kolumny 12 tys i wzmacniacz za 6,5 tys tak pieknie graja to klocki za 15 tys i wiecej pewnie brzmia jeszcze lepiej...

Mają szansę, ale gwarancji nie ma. Poza tym pytanie co się kupi za te 6.5k PLN. Jak się dobrze ustrzeli to się może okazać, że wcale tak dużo lepiej, o ile w ogóle jakoś lepiej nie będzie za te 15-20 tysięcy PLN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

pytanie co się kupi za te 6.5k PLN. Jak się dobrze ustrzeli to się może okazać, że wcale tak dużo lepiej, o ile w ogóle jakoś lepiej nie będzie za te 15-20 tysięcy PLN. 

Zależy, co w systemie jest wąskim gardłem. Jeśli właśnie wzmacniacz, to podwojenie budżetu powinno umożliwić znalezienie takiego, który poprawi brzmienie. Co oczywiście nie znaczy,  że pierwszy z brzegu wypadnie w systemie lepiej tylko dlatego, że jest droższy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, T Z6 napisał:

To kupuj sprzęt najtanszy.

Nie to miałem na myśli. Chodziło mi o to by kupować to co najlepsze dostępne w danej cenie. Tylko to wymaga większego zaangażowania przy wyborze. Trzeba to wszystko odsłuchać samodzielnie. Dać szansę sprzętom, które słabo rokują na potencjalną odsprzedaż. Szukając wyprzedaży można trafić sprzęt przynajmniej klasę wyżej niż ten który normalnie łapie się w tej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie zareklamowałeś swój sprzęt przed sprzedażą :).

Na sąsiednim forum (temat gdzieś sprzed 2 lat) koleś nosił się z zamiarem sprzedaży kolumn i na dwa miesiące przed, zaczął sporo pisać o tych kolumnach w różnych wątkach. Wychwalał, mimochodem wtrącał jakieś uwagi, jak to pozamiatały jakieś tam inne droższe, które ma kumpel itd. No i po wystawieniu na sprzedaż zadzwonił klient i właśnie opowiadał sprzedającemu, co tam w internecie dobrego wyczytał o tych kolumnach (od słowa do słowa, wyszło że cytował wpisy tego sprzedawcy :) ). Nie muszę dodawać, że sprzedały się.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz zaden Magnat sie juz nie sprzeda.Mi sie ze sprzedaza nie spieszy.Ktos chciał go kupic do kolumn Heco Aurora.Odradzilem.Bo mi to zestawienie nie pasowało.A moglem klamac ze jakie to beda super dzwięki....Tylko po co byc chu.....posr..ym.....Czlowiekiem trzeba być....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, T Z6 napisał:

A moglem klamac ze jakie to beda super dzwięki....Tylko po co byc chu.....posr..ym.....Czlowiekiem trzeba być....

No i o to chodzi. Uczciwość to cnota. Myślę, że my audiofile powinniśmy sie nawzajem szanować. W zeszłym roku sprzedawałem taki nietrafiony prezent, zupełnie mi niepotrzebny transmiter bluetooth Fiio, zabawaka za 600zł. I zadzwonił napalony gość, oczekujący hiendowego brzmienia - wytłumaczyłem mu że to gra przeciętnie, poprawnie i niech szuka czegoś innego, bo za miesiąc będzie odsprzedawał to dalej zgrzytając na mnie. Inny klient nie miał żadnych wymagań, miało sobie to plumkać pod miniwieżą i bez wybitnych oczekiwań. Poszło, było minęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat się sprzeda,  w końcu "każda potwora znajdzie swego amatora" 😜 Uczciwość jest dla mnie bardzo ważna, ma taką cudowną zaletę, daje mi wewnętrzny spokój, dzięki niej można bez obrzydzenia patrzeć w lustro podczas szorowania zębów, i zasypiać będąc w pełni zrelaksowanym. Szacunek też jest ważny, a najważniejsze, żeby był odwzajemniony. Wtedy przyjemniej się żyje, i tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat ma dla mnie za malo basu.Pieknie gra ale ten niedostatek niskich tonów mi przeszkadzał.Prawdopodobnie to wina akustyki mojego pokoju.Inne urzadzenia co prawda basu daja dosc duzo ale o wielkim uderzeniu tez nie ma mowy.Czytalem juz o tym ze u kogoś MR780 dawal porzadnego kopa Akustyka jest jaka jest i ciezko to poprawic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam Denona 1600.

Mi az tak bardzo na mega basie nie zalezy.Wole by dzwiek byl detaliczny, melodyjny z dobra stereofonią i separacją a to ten Denon mi dał.Ale basowo i tak jest lepszy od Magnata.Z Monitor Audio Silver 500 bardzo dobre połączenie.Do Magnata chyba moje dotychczasowe wszystkie kolumny nie pasowały.

Jeszcze mysle nad sprzedaza Yamahy RN803 i moze kupnie wzmacniacza lampowego jako drugi system.Ale nad tym jeszcze sie zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich narzekacie tak na magnata że głowa mała wszyscy próbowali napewno z nowymi kolumnami ja miałem już 8par pod magnat ma 900 o stwierdzenie jest jedno najlepiej grało to z kolumnami z lat 90 i dalej tak gra były to iq4180at a teraz z asw caintius v dźwięk jak dla mnie jest mega zestawienie dodatkowo 2 subwoofery zamknięte z mebrana bierna i jak narazie nie widzę potrzeby na dodatkowe zmiany pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, obserwator30 napisał:

2 subwoofery zamknięte z mebrana bierna

Membrana bierna to forma bas reflexu..., mimo wszystko najważniejsze, że Tobie się podoba. Ja nie próbowałem akurat, ale MA900 rozważałem dla siebie. Niestety, nie było pod ręką by sprawdzić :(  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZ6 zamień osiemset trójkę na Silver Lunę Fezza, albo przynajmniej porównaj bezpośrednio, warto spróbować.

Z dobrym źródłem Luna potrafi pozytywnie zadziwić. Ma niezłego kopa na basie (bo to push-pull), ogólnie dźwięk jest dynamiczny, pięknie podkreśla chrypkę w wokalach, góra potrafi być rozświetlona, scena duża. Daj mu barwne źródło i dobrze nagraną muzę, a zagra znacznie drożej niż kosztuje w używce. 

Potrafi przy tym zagrać jednocześnie ciepło i rozdzielczo (bo EL34, a nie żadne z serii KT)

I moim zdaniem, przede wszystkim pełna lampa zagra lepiej niż hybryda, czy tranzystor +preamp lampowy. Wiem bo miałem dwa preampy lampowe z różnymi tranzystorami. Pełna lampa to inny, bardziej wypełniony muzyką dźwięk, oczywiście jeśli ktoś lubi lampy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iq 4180at grało to najlepiej polecam sprawdzić jeśli ktoś lubi pop ,blues, vocale, rock średnio tonowy poprostu jak by dostał nowe życie klipisch tandeta Polk po zmianie zwrotnic z phonar p40s które niestety zajechałem też grają teraz inna barwa ale to nie to co asw caintius ml v albo IQ teraz  tanie dobre głośniki których chce się słuchać iQ koszt 200e asw koszt 150e porównując klipisch do nich to jak jakaś manta co prawda były to 820f ale kosztowały wtedy za parę 600e a wysokie piszczały bassu za dużo a średnie to jakaś katastrofa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, T Z6 napisał:

Juz mam Denona 1600.

Mi az tak bardzo na mega basie nie zalezy.Wole by dzwiek byl detaliczny, melodyjny z dobra stereofonią i separacją a to ten Denon mi dał.Ale basowo i tak jest lepszy od Magnata.Z Monitor Audio Silver 500 bardzo dobre połączenie.Do Magnata chyba moje dotychczasowe wszystkie kolumny nie pasowały.

Jeszcze mysle nad sprzedaza Yamahy RN803 i moze kupnie wzmacniacza lampowego jako drugi system.Ale nad tym jeszcze sie zastanawiam.

Z tą lampą uważaj, bo Denon pójdzie w kąt :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna Prestige daje możliwość korzystania z dwóch rodzajów lamp sterujących, i dwóch trybów pracy lamp mocy, co daje potencjalnie cztery nieco różniące się brzmienia. Evo to wersja w nowej budzie. Ale nawet starsza podstawowa wersja gra bardzo przyzwoicie, ma spory potencjał. Opinie są różne, pewnie po części wynikające z przypadkowych konfiguracji, słabych źródeł, innych preferencji. Warto spróbować, bo za niewielką cenę używek dostajesz dużo muzyki.

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2024 o 21:21, T Z6 napisał:

Juz mam Denona 1600.

Mi az tak bardzo na mega basie nie zalezy.Wole by dzwiek byl detaliczny, melodyjny z dobra stereofonią i separacją a to ten Denon mi dał.Ale basowo i tak jest lepszy od Magnata.Z Monitor Audio Silver 500 bardzo dobre połączenie.Do Magnata chyba moje dotychczasowe wszystkie kolumny nie pasowały.

Jeszcze mysle nad sprzedaza Yamahy RN803 i moze kupnie wzmacniacza lampowego jako drugi system.Ale nad tym jeszcze sie zastanawiam.

Z tym że MA lubią także moc. Grają miłym dzwiekiem z lampą ale nieco traci się na dynamice.

Chodź wiadomo mozna znaleść lampe która spasuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz łoił mega głośno, to 35 watów w push-pullu z EL34 wystarczy. Jeśli potrzebujesz łoić, to kup mocniejszy. Problem w tym, że mocniejsze lampy są zazwyczaj oparte o lampy serii KT, które dają większą moc, ale kosztem ogólnie pojętej muzykalności. Coś za coś. A Luna jest sensownym połączeniem mocy push-pulla i czaru lamp EL34. Jest mocniejsza od kilku watowych setów, zachowując sporo lampowej magii. A piece na lampach KT bywa że grają nawet z większą dynamiką niż tranzystory, jednak mają już podbitą trzecią (jak tranzystory), a nie drugą harmoniczną jak typowe lampowce. Dlatego KT w push-pullu mają mniej lampy w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...