Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

A Diamond to nie ciepłe granie?
 

 

To pracuje z Fezz Luna i jak mam alergie na wszystko z fabryki Pylon, to wydaje się ze te dwa sprzęty (Luna+Diamond 28) musza najwyraźniej żyć w jakiejś niewyjaśnionej symbiozie. Słuchałem tej konfiguracji tylko na telefonie, ale było tam coś co urzeka.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, abek613 napisał:

a ten magnat to póki co dla mnie syf

No grubo. Rozwiniesz dlaczego? I w takim razie dlaczego go kupiłeś? Nie słuchałeś przed zakupem jak gra?

I co byś zaproponował co by nie było syfem (tzn dużo lepszego) w cenie 2600 (no dobra 3000 po nowemu).

Nie że się czepiam ale chętnie bym posłuchał dużo lepszego wzmacniacza w takiej samej cenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palmos napisał:

Nie że się czepiam ale chętnie bym posłuchał dużo lepszego wzmacniacza w takiej samej cenie...

Hehe, tutaj to już się włączą fani chińskiego audio ze swoimi propozycjami. I mogą mieć racje bo taki wzm Yaqin MS-30L, kiedyś niewiele droższy z tego co słyszałem pokazuje już trochę inny poziom.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abek613 napisał:

Test czytałem(akurat sprecham) I posiadam tego magnata ale jeszcze nie jestem w 100% zadowolony z jakości dźwięku w połączeniu z pylon opal 23(mój onkyo 8050 za śmieszne pieniądze grał niewiele gorzej). Bardziej chciałem wiedzieć co daje fw upgrade i czy komuś się udało zainstalować to pod windows "Magnat dfu". Wasapi/asio leci na mr780(chwilowo usb audio, foobar2000, odchudzony na maksa windows) ale w manadzeże urzadzen znajduje właśnie jeszcze ten magnat dfu... 

Tu się zgodzę , wziąłem na testy opale 20 (i zostały do czasu kiedy diamondy nie wjechały 😃) i z magnatem mr780 gra to hm jakby to określić trafnie..na moje ucho jest krzykliwie i te 2db,3db treble muszę zbić żeby zrobiło się kulturalnie i wtedy zaczynam doceniać jak to gra...

Jeśli podłącze dla porównania Amp klasy d zaczyna być jakoś czyściej i barwa dźwięku bardziej mi odpowiada (to samo dotyczy diamond), bardzo możliwe jest, że pylony powinno parować się z neutralnie grającymi wzmacniaczami - to moje przemyślenia po kilku testach..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pio05 napisał:

Tu się zgodzę , wziąłem na testy opale 20 (i zostały do czasu kiedy diamondy nie wjechały 😃) i z magnatem mr780 gra to hm jakby to określić trafnie..na moje ucho jest krzykliwie i te 2db,3db treble muszę zbić żeby zrobiło się kulturalnie i wtedy zaczynam doceniać jak to gra...

Jeśli podłącze dla porównania Amp klasy d zaczyna być jakoś czyściej i barwa dźwięku bardziej mi odpowiada (to samo dotyczy diamond), bardzo możliwe jest, że pylony powinno parować się z neutralnie grającymi wzmacniaczami - to moje przemyślenia po kilku testach..

No i chyba masz racje. A co do wypowiedzi wyżej kolegi co gra lepiej to odsyłam do onkyo 8050 lub 8250 (po starej cenie poniżej 3k) all in one. Kupiłem bo miało grać lepiej wygrzane, nie wygrzane grało jak cambridge cxa61. Ale dobra schodzimy z tematu ja pytałem o fw upgrade bo nigdzie nie pisze co zmienia. Chyba zadzownie sobie jutro do magnata w Reichu i zapytam o to i o magnet dfu pod manadzer em urządzeń. Przerobiłem już konfigurację z daphile, bit perfect na Linux Ubuntu oraz arch(je$$$ się 2tyg), jellyfin, kodi, audicious. Dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pio05 napisał:

Tu się zgodzę , wziąłem na testy opale 20 (i zostały do czasu kiedy diamondy nie wjechały 😃) i z magnatem mr780 gra to hm jakby to określić trafnie..na moje ucho jest krzykliwie i te 2db,3db treble muszę zbić żeby zrobiło się kulturalnie i wtedy zaczynam doceniać jak to gra...

Jeśli podłącze dla porównania Amp klasy d zaczyna być jakoś czyściej i barwa dźwięku bardziej mi odpowiada (to samo dotyczy diamond), bardzo możliwe jest, że pylony powinno parować się z neutralnie grającymi wzmacniaczami - to moje przemyślenia po kilku testach..

No i chyba masz racje. A co do wypowiedzi wyżej kolegi co gra lepiej to odsyłam do onkyo 8050 lub 8250 (po starej cenie poniżej 3k) all in one. Kupiłem bo miało grać lepiej wygrzane, nie wygrzane grało jak cambridge cxa61. Ale dobra schodzimy z tematu ja pytałem o fw upgrade bo nigdzie nie pisze co zmienia. Chyba zadzownie sobie jutro do magnata w Reichu i zapytam o to i o magnet dfu pod manadzer em urządzeń. Przerobiłem już konfigurację z daphile, bit perfect na Linux Ubuntu oraz arch(je$$$ się 2tyg), jellyfin, kodi, audicious. Dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, klavikort napisał:

Tak natomiast, znajomy ma podobną konfiguracje i tez bardzo zachwala.

Ten nasz znajomy akurat ma  Diamond25 :) i temat przewałkowany od głaskania po jajach aż po kłótnie :) , ale tak jak piszesz jest jakaś niewyjaśniona synergia Diamondów z lampami. 

9 godzin temu, J4Z napisał:

...ale na telefonie?

Wiadomo, że nie słuchasz wtedy sprzętu z filmiku tylko głośniczka w swoim telefonie tudzież słuchawek, ale pewne rzeczy potrafią mimo wszystko się nagrać i można pewne ostrożne wnioski wyciągnąć.

10 godzin temu, klavikort napisał:

Hehe, tutaj to już się włączą fani chińskiego audio ze swoimi propozycjami. I mogą mieć racje

Tryb przypuszczający zupełnie niepotrzebny :).

10 godzin temu, klavikort napisał:

To pracuje z Fezz Luna i jak mam alergie na wszystko z fabryki Pylon, to wydaje się ze te dwa sprzęty (Luna+Diamond 28) musza najwyraźniej żyć w jakiejś niewyjaśnionej symbiozie. Słuchałem tej konfiguracji tylko na telefonie, ale było tam coś co urzeka.

Parzyste harmoniczne sprawiające, że nasz mózg odbiera te dźwięki jako przyjemne. Do emerytury będę pamiętał jak rozbebeszałeś swoje pylony, sprawdzałeś wytłumienie, bas reflex by pozbyć się dudnienia i podbicia basu. 

No i jakby chciało Ci się kiedyś, to rozwinąłbyś temat, że warto dla Magnata zainwestować w zewnętrznego DACa. Co się dzieje wtedy z barwą, fakturą instrumentów, ich bryłą itd. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większości wystarczy ten wbudowany we wzmacniacz, ale ten Twój zlampizowany projekt R2R zmienia przecież zupełnie granie Magnata na dobrą półkę wyżej. A żeby ostudzić trochę emocje to dopisz ile to kosztowało i ile kosztuje jeden Miflex miedziowany czy rezystory ściągane z UK :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wywołany przez Wito76 nawiąże do wypowiedzi powyższej.

No mam swojego DACa lampowego podłączonego do Magnata i jest dużo lepiej w porównaniu do tego na pokładzie. Dochodzi większa scena, ale też dużo pełniejszy jest dzwięk w stosunku do takich podstawowych DACów w technologii DeltaSigma. Mówiąc ogólnie ten mój DAC R2R ma wszystko czego można chcieć od wokalu, perkusji, czy instrumentów dętych natomiast nie grzeszy szczegółowością i takim tam wierceniem w uszach. Tutaj przegrywa z każdym nawet niskobudżetowym DS. Natomiast powiem ładnie: mam w dupie rozdzielczość/szczegółowość. Dużo wiecej fanu daje mi muzykalność, realizm nagrań, umiejętność przekazywania emocji niż jakaś tam rozdzielczość, która zwłaszcza do wieczornego słuchania muzyki, po prostu mnie drażni. Dlatego na chwilę obecną nie poszukuje już DACa i streamera, bo nakładka DigiOne robi też dużo dobrego jako transport w porównaniu z moim wcześniejszym połączeniem USB. Więc w powyższej kwestii mam poczucie spełnienia. Natomiast wzmacniacz trochę mi ogranicza scenę, która mogłaby się pogłębić i poszerzyć w droższych już konstrukcjach , zwłaszcza lampowych.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, klavikort napisał:

Natomiast powiem ładnie: mam w dupie rozdzielczość/szczegółowość.

"Oo, widzę ładnie się Pan przedstawił przed milionami słuchaczy" - mam nadzieję że forumowicze znają ten kultowy cytat a zwłaszcza jego początek :). 

No wygląda na to że coś za coś. Te wszystkie Toppingi, Smsl, Cambridge i inne na popularnych kościach Sabre, Wolfson, AKM grają detalicznie albo bardzo detalicznie. Dla większości to zaleta, bo słychać niuanse, detale, każde cyknięcie, pierdnięcie motyla, szuranie spódnicami zgrabnych panienek w chórku itd, ale trochę mało w tym "analogu". Wrogowie takich DAC-ów z rodziny delta sigma twierdzą że nie ma emocji, że jest płasko, ostrzej, technicznie, mało organicznie. Oczywiście to takie przejaskrawienia wszystko aczkolwiek aż tak źle chyba nie jest. Po kilkutygodniowych dyskusjach gość mnie przekonał (Klavikort znaczy się ) i kupiłem sobie CDeka denon na dacu z rodziny R2R. Miało być trochę miękko, mniej może detalicznie ale za to namacalnie, organicznie. Co by nie przegadać, już nie mam tego Denona. Może to nie do końca wina DACa w tym cd, ale bardziej jakiejś autorskiej filtracji, która sprawiała, że dźwięk był zbyt miękki, zamulony wręcz. No przerosło to moją wrażliwość na piękno :). Zresztą cd aż pojechał na odsłuchy do Klavikorta by upewnić się czy to ja przesadzam czy tak to gra.

Krótko, co kto lubi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie piszecie. Widać że nie tracicie czasu tylko na słuchanie muzyki😉

Zastanawiam się ile trzabyby doinwestować w zewnetrzego daca lub streamera żeby usłyszeć różnicę. Testowalem na razie te tanie jak wiim mini, taga twa 10b, a z daców DAC DacMagic 100 od Cambridge i... nie usłyszałem różnic w porównaniu po usb z lapka (nie twierdzę że ich nie ma tylko ich nie uslyszalem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam na odpowiedź magnata w kwestii fw upgrade i sterownika. A co do dźwięku to każdy musi znalesc chyba swój, który mu odpowiada. Mnie póki co słuchanie magnata męczy, to wole słuchać chwilowo na onkyo I kinie domowym Teufel, które mnie nie męczy i ma wyważone ciepło/detale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz Magnata: 

Update V1.14C dotyczy regulacji glosnosci. Czyli nie warto robic jesli komus pasuje to co ma teraz zwazyzwszy ze gdzies czytalem ze komus nie wstal bo upgrade.

Magnat DFU - Sterownik dla Windowsa zostanie udostepniony na stronie magnata (kiedy nie podali, Mac nie potrzebuje go)

pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abek613 napisał:

odpowiedz Magnata: 

Update V1.14C dotyczy regulacji glosnosci. Czyli nie warto robic jesli komus pasuje to co ma teraz zwazyzwszy ze gdzies czytalem ze komus nie wstal bo upgrade.

Magnat DFU - Sterownik dla Windowsa zostanie udostepniony na stronie magnata (kiedy nie podali, Mac nie potrzebuje go)

pozdrawiam,

 

nic to nie daje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...