Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

4 minuty temu, Palmos napisał:

Czy tylko RPI bez dac'a będzie lepsze niż z laptopa po usb?

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Raspberry Pi czy to wersja 3, 3b+ czy 4 może grać po USB, tak jak podłączasz peceta - kabelkiem od drukarki w uproszczeniu łączysz malinę z Magnatem. Myk jest taki, że RPi 4 gra wg potocznej opinii i wg wszelakich malinowych forów lepiej po USB niż poprzednie wersje z serii 3 i starsze. A czy będzie lepiej niż laptop? Ciężko mi odpowiedzieć, na pewno w większości przypadków jest to bardziej komfortowy wariant, by postawić malinkę wielkości paczki fajek malinkę obok wzmacniacza niż stawiać niemały laptop i sterować z laptopa postawionego przy wzmacniaczu.

 

Można również dać nakładkę typu DAC i wtedy jedziesz prosto z nakładki do wejść analogowych wzmacniacza. Ewentualnie nakładkę typu transport, jakieś Hifiberry czy Digione i coaxialem wejść sobie na Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

bardziej komfortowy wariant, by postawić malinkę wielkości paczki fajek malinkę obok wzmacniacza niż stawiać niemały laptop i sterować z laptopa postawionego przy wzmacniaczu.

Sterować laptopem? 

Ale czym konkretnie? 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wito76 napisał:

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Raspberry Pi czy to wersja 3, 3b+ czy 4 może grać po USB, tak jak podłączasz peceta - kabelkiem od drukarki w uproszczeniu łączysz malinę z Magnatem

Ja Ciebie rozumiem doskonale. Podałeś wcześniej przepis na dobre granie ale wiąże się z tym wiele zachodu tj. szukanie używek rpi i przystawki itp. I/lub niemałe koszty. Dlatego taki pomysł żeby na początek pójść trochę na skróty z samym Rpi z Magnatem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wiim jako transport gra dosć jasno

👌 No właśnie to chciałbym uzyskać. Chciałbym rozjaśnić trochę brzmienie...

4 godziny temu, Ace2 napisał:

Pójście na skróty

No może złego wyrażenia użyłem. Bardziej chodziło mi o pierwszy krok - tylko że duży 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina (goła po usb) też raczej jasno gra. A jak się steruję z telefonu? Kilka sposobów jest. Instalujesz na malinie system, Volumio lub Moode. I teraz mały problem, instalujesz w telefonie aplikację MConnect lub BubbleUpnP i tam wprowadzasz dane logowania tidal i przez te aplikacje korzystasz z tidala i łączysz się z maliną. To nie jest oryginalna (natywna) obsługa tidala. Czyli że nie odpalasz oryginalnej (natywnej) aplikacji Tidal tylko korzystając z trochę innego interfejsu jaki oferują aplikacje MConnect lub BubbleUpnP (są darmowe). To pierwszy sposób. Drugi to instalujesz system Volumio i kupujesz usługę Volumio Premium - wtedy masz Tidal Connect i korzystasz z natywnej aplikacji Tidal w telefonie. Minus jest taki, że Volumio Premium kosztuje 79 dolarów rocznie. 

Spotify natomiast chodzi bez problemu z natywnej aplikacji zarówno w Moode jako i Volumio - jedyny warunek jest taki, że Spotify musi być Premium, czyli nie to darmowe z reklamami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palmos napisał:

Pytanko jeszcze jak się steruje tą Malinką postawioną przy wzmacniaczu np w Tidalu?  Bo np u mnie w laptopie nie mogę sterować z telefonu w Tidalu tak jak w Spotify.

Masz aplikację Volumio albo Moode i grasz.

11 godzin temu, Palmos napisał:

👌 No właśnie to chciałbym uzyskać. Chciałbym rozjaśnić trochę brzmienie...

No może złego wyrażenia użyłem. Bardziej chodziło mi o pierwszy krok - tylko że duży 😀

No dlatego Ci to zaproponowałem.

Piotrek

20 godzin temu, Palmos napisał:

Tu jest zestaw. Ten wentylator niejest Ci potrzebny. Wkrtóce ma być lepiej dostepna to warto poczekac. Ja czekam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ace2 napisał:

Pójście na skróty to tylko wywalenie pieniędzy. Weź na raty lub dozbieraj i od razu uzyskaj konfigurację docelową.

Proponuje m2tech dac (usb-jack3.5mmm). Był to koszt ok 700zł (w zaleznosci od kursu złotówki). Nawet nie bawiłem sie w żadne nakładki do pi4-ki. 

Warto by spróbować tej opcji.

Ps: mojego m2techa nie sprzedam mimo iż obecnie nie uzywam i zalega w szufladzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...