Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

A więc ściągnąłem parę przykładowych plików z neta i u mnie działa natomiast w ustawieniach windows dzwieku(magnat 780) należy ustawić że aplikacje mają wyłączność a następnie w foobar2000 preference-output asio magnat 780. Odinstalowałem też asio4all bo się wg mnie gryzło z tym magnatowym(zresztą im mniej syfu tym lepiej) 

Update: niby asio I wasapi ma grać tak samo a nie gra. Wasapi środek jest wycofany, asio ogólnie dużo lepiej ale jakoś mi się zlewa w papkę dzwieku. 

IMG_20230204_093927.jpg

IMG_20230204_093943.jpg

Edytowano przez abek613
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2023 o 10:54, Dedal75 napisał:

A nie jest tak że Asio active  jest tylko jak grasz z foobar. Sprawdzę ale w tygodniu.

Sprawdziłeś kolego?

Ja przeinstalowałem kompa bo się strasznie błocił, od nowa Tidal i Spotify. Tu cały czas ASIO non active, ale przynajmniej kHz są dobrze. Z Tidal pozakuze 44,1 a ze Spotify 192.

Footbar już nie mam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dedal75 napisał:

Po aktualizacji CXN nie widzi mi USB ale nie mam czasu przysiąść 

W sensie CXN'a jako DACa?

Może coś schrzanili w sofcie? Albo nowy sterownik na PC wymagany?

19 godzin temu, Palmos napisał:

Tu cały czas ASIO non active,

Nie każde urządzenie wspiera ASIO.

Toteż opracowano takie obejscie ASIO4All

no albo WASAPI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Ok mam ciekawe przemyślenia..(choć temat był poruszany kilka razy w niektórych wątkach) przetestowałem wejście toslink w Magnacie Mr780 (Wolfson WM8740 dac) i Loxjie A30  Infineon MA12070 (Sabre  ES9023 dac), źródło słabej jakości Panasonic Tv (pcm) - i moje wnioski są takie, że Sabre gra czyściej, mocniej , jest kick i prezentacja jest ogólnie przyjemna w odbiorze (gładsza, nie ostra), Wolfson jest ostrzejszy (słabej jakości nagrania to jeszcze bardziej uwydatniają i nie ma takiego wykopu jak Sabre) - i teraz rozumiem dlaczego dźwięk mi się podoba kiedy słucham po bluetooth (Magnat) i jest to dźwięk bardziej zjadliwy, przyjemny (z ograniczoną dynamiką i głośnością oczywiście).

Sytuacja mogłaby się zmienić diametralnie podłączając dobrej jakości Dać do wejść analogowych i chyba Ktoś już takie rozwiązania testował i było lepiej?

P.s. kolejna sprawa to zacierająca się różnica pomiędzy drogimi wzmacniaczami klasy AB a tańszymi klasy d ..ale to już temat na dłuższą pogadankę heh 

🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Palmos napisał:

Które urządzenie w moim przypadku masz na myśli? Ja mam podłączonego laptopa bezpośrednio pod Magnata przez kabel USB. Może ten 4m kabel jest tu problemem?

DAC. nie każdy DAC wspiera ASIO. więc w tym przypadku ten w Magnacie. Chodź nie jestem pewien bo tego Magnata ostatnio do kompa podłączałem ponad 2 lata temu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...