Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Obecnie puszczam do Magnata z laptopa po USB lub radio z telefonu po BT. Chciałem wiec sprawić sobie streamer i miałem wiim mini oraz Tagę twa 10b. Jednak szczerze to nie usłyszałem różnicy względem powyższego. Miałem także ca dac magic 100 i też było to samo.

Stad pytanie do użytkowników MR780. Czy rzeczywiście żeby był progres w brzmieniu trzeba już dołożyć nieco więcej plnów (prawie tyle co drugi magnat? - no przed tymi ostatnimi podwyżkami)? Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sluchasz flac vs BT? bo nie ma opcji abys nie uslyszal roznicy. Sam puszczam teraz po usb audio (asio) i roznica jest ogromna. Nadal nie jestem happy z basu ale no bede sie dalej bawil. Sprobuj puscic sobie z YT (Any Major Dude Will Tell You - Steely Dan) i z FLAC(znajdziesz gdzies jak poszukasz) i jesli nie slyszysz roznicy to jestes gorzej slyszacy lub masz cos zle poustawiane :) 

Edytowano przez abek613
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klavikort napisał:

Racja, róznica miedzy BT a USB jest miażdząca. Można nie słyszeć różnicy miedzy DAC'ami, ale pomiędzy muzyką skompresowaną, a bezstratną jest różnica i to słyszalna, jeśli nie to patrz wyzej:)

Jakbyś tego nie napisał, to ja bym to zrobił :). Tak czy siak, podpisuję się pod cytatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palmos napisał:

Obecnie puszczam do Magnata z laptopa po USB lub radio z telefonu po BT. Chciałem wiec sprawić sobie streamer i miałem wiim mini oraz Tagę twa 10b. Jednak szczerze to nie usłyszałem różnicy względem powyższego. Miałem także ca dac magic 100 i też było to samo.

Stad pytanie do użytkowników MR780. Czy rzeczywiście żeby był progres w brzmieniu trzeba już dołożyć nieco więcej plnów (prawie tyle co drugi magnat? - no przed tymi ostatnimi podwyżkami)? Macie jakieś pomysły?

Dobre. BT jaki by nie był to kicha. Przeskok na odtwarzacz strumieniowy to ogromy skok jakości a jeśli tego nie słyszysz to ucho lub pozostałe elementy psują radochę z Magnata. Jest też ważny własny biorytm i pora dnia czasem mam wrażenie że coś się zepsuło lub odwrotnie jak to pięknie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 09:00, S4Home napisał:

2 lata temu zaproponowałem na Audiostereo testy i wypożyczanie (bez konkursu) modelu Magnat MA600. Do te pory nikomu nie znany model. Forumowicze go pożyczali i byli zdziwieni jak mocno , dobrze reprodukuje wdzięk w tej cenie.

Na Audiostereo już nie pisze ale po 2 latach zaproponowałem to samo tutaj właśnie z modelem MR780. Reakcje były podobne.

Wiem, marka nie jest audiofilska, kojarzy się ze sprzętem samochodowym a marketing w Polsce jest zerowy. Te produkty bronią się jednak same. Kto odsłuchał ten wie.

 

Zapraszam wciąż do wypożyczeń i testów domowych MR780.

 

Piotr

A jakie macie zdanie nt. Magnat MC 400 czy też podobnie brzmi jak MR 780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam MR 780 ok 2 lat i chce zmienic kolumny. W tej chwili, mam Klipsch RF 82 i sa zwyczajnie za duze. Waham się między Quantum 757 i Fyne Audio 501. Zależy mi na tym, żeby kolumny grały bardziej szczegółowo przy mniejszym rozkręcaniu potencjometru i jaśniej. Salon ok 25m2, kolumny rozstawione ok 3m od siebie. Nie mam możliwości odsłuchać quantumów bo szukam używanego sprzętu. F501 pewnie posłucham w tym tygodniu. Proszę o opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam MR 780 ok 2 lat i chce zmienic kolumny. W tej chwili, mam Klipsch RF 82 i sa zwyczajnie za duze. Waham się między Quantum 757 i Fyne Audio 501. Zależy mi na tym, żeby kolumny grały bardziej szczegółowo przy mniejszym rozkręcaniu potencjometru i jaśniej. Salon ok 25m2, kolumny rozstawione ok 3m od siebie. Nie mam możliwości odsłuchać quantumów bo szukam używanego sprzętu. F501 pewnie posłucham w tym tygodniu. Proszę o opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci Acoustic Energy. Kupiłem niedawno AE120 i są mega detaliczne i bardzo szybkie. Bas mocny i sprężysty. Kolumny wymagają cieplejszego wzmacniacza więc pod Magnata będą Ok. Są małe ale dźwięk z nich jest na prawdę wielki. Ja kupiłem je z mega promocji na audio system. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 11:49, Jacek1974 napisał:

A jakie macie zdanie nt. Magnat MC 400 czy też podobnie brzmi jak MR 780?

Co prawda pisze teraz spod innego konta. Ale nie to nie jest brzmienie 780. To pierwszy model Magnata który nie jest hybrydą.

Dnia 27.02.2023 o 17:27, PiotrJ12 napisał:

Hej, mam MR 780 ok 2 lat i chce zmienic kolumny. W tej chwili, mam Klipsch RF 82 i sa zwyczajnie za duze. Waham się między Quantum 757 i Fyne Audio 501. Zależy mi na tym, żeby kolumny grały bardziej szczegółowo przy mniejszym rozkręcaniu potencjometru i jaśniej. Salon ok 25m2, kolumny rozstawione ok 3m od siebie. Nie mam możliwości odsłuchać quantumów bo szukam używanego sprzętu. F501 pewnie posłucham w tym tygodniu. Proszę o opinie :)

No to zdecydowanie Quantum.

14 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci Acoustic Energy. Kupiłem niedawno AE120 i są mega detaliczne i bardzo szybkie. Bas mocny i sprężysty. Kolumny wymagają cieplejszego wzmacniacza więc pod Magnata będą Ok. Są małe ale dźwięk z nich jest na prawdę wielki. Ja kupiłem je z mega promocji na audio system. 

Albo ta opcja. Z tym że one sa dużo mniejsze od 757.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2023 o 19:10, PiotrJ12 napisał:

Hej, mam MR 780 ok 2 lat i chce zmienic kolumny. W tej chwili, mam Klipsch RF 82 i sa zwyczajnie za duze. Waham się między Quantum 757 i Fyne Audio 501. Zależy mi na tym, żeby kolumny grały bardziej szczegółowo przy mniejszym rozkręcaniu potencjometru i jaśniej. Salon ok 25m2, kolumny rozstawione ok 3m od siebie. Nie mam możliwości odsłuchać quantumów bo szukam używanego sprzętu. F501 pewnie posłucham w tym tygodniu. Proszę o opinie :)

Jak lubisz mocne zejście z basem to nie bierz 757, moje podstawkowe arie 906 zjadają je na śniadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2023 o 17:27, PiotrJ12 napisał:

Hej, mam MR 780 ok 2 lat i chce zmienic kolumny. W tej chwili, mam Klipsch RF 82 i sa zwyczajnie za duze. Waham się między Quantum 757 i Fyne Audio 501. Zależy mi na tym, żeby kolumny grały bardziej szczegółowo przy mniejszym rozkręcaniu potencjometru i jaśniej. Salon ok 25m2, kolumny rozstawione ok 3m od siebie. Nie mam możliwości odsłuchać quantumów bo szukam używanego sprzętu. F501 pewnie posłucham w tym tygodniu. Proszę o opinie :)

jeżeli te fyne grają tak jak tannoye to też bym odpuścił, kompletnie nie podobało mi się połączenie magnata 780 z tannoyem xt8f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, mam 780kę i dwa sprzęty głównie podpięte - WiiM Mini po aux i TV Samsung Frame model z 2021 (QE65LS03AAU).

 

Jest szalona różnica dźwięku między spotify ze streamera i z apki z TV. Czy to normalne?

 

Plus pytanie czy ma ktoś może też Samsunga i problem z tym by pilot TV jednocześnie obsługiwał głośniki?

 

Dodatkowo mam problem z softem TV, dźwięk z głośników stereo powinien być tylko gdy wybiorę źródło w ustawieniach TV optyczne, ale większość aplikacji ma jakiś błąd i by był dźwięk z Magnata to muszę zmienić źródło na "głośniki TV" i żeby wbudowany się nie dublował z MR780 to muszę wyciszyć głośnik TV. Irytujące. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...