Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 4.02.2023 o 09:44, abek613 napisał:

A więc ściągnąłem parę przykładowych plików z neta i u mnie działa natomiast w ustawieniach windows dzwieku(magnat 780) należy ustawić że aplikacje mają wyłączność a następnie w foobar2000 preference-output asio magnat 780. Odinstalowałem też asio4all bo się wg mnie gryzło z tym magnatowym(zresztą im mniej syfu tym lepiej) 

Update: niby asio I wasapi ma grać tak samo a nie gra. Wasapi środek jest wycofany, asio ogólnie dużo lepiej ale jakoś mi się zlewa w papkę dzwieku. 

IMG_20230204_093927.jpg

IMG_20230204_093943.jpg

Czy ktoś mógłby przypomnieć jak ustawić ASIO Magnat MR780? Po nowym wgraniu futbara zginęła mi ta opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona magnat (niemiecka najlepiej mozna przez google) - wyszukujesz mr780 - download - tam masz sterownik asio -instalujesz  i masz do wyboru w foobar. To wszystko.

Strona magnat (niemiecka najlepiej mozna przez google) - wyszukujesz mr780 - download - tam masz sterownik asio -instalujesz  i masz do wyboru w foobar. To wszystko. Lub masz tu.Magnat_MR780_USBAudio_v5.50.0_2022-09-08_setup.rar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miales asio w foobarze po nowej instalacji, bo ta wtyczka nie jest w standardzie. Nie ma potrzeby wywalac asio4all, ani to nie narusza natywnych sterownikow asio, ani tez nie wplywa na wasapi. Wasapi w trybie exclusive, czyli wtyczka o ktorej mowa dla foobara, daje tak samo nienaruszony stream audio, jak asio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie. Zauwazylem ze moj Magnat wlaczony lekko buczy z lewej strony (muzyka nie leci, po prostu jest wlaczony). Nie wiem czy buczal wczesniej, wydaje mi sie ze nie. Czy ktos tak jeszcze ma? Czy to podstawa do reklamacji. Szczerze nie lubie gdy mi sprzet buczy a sluch mam taki ze komara w pokoju obok nie raz uslysze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze na temat lamp słów kilka. W moim Magnat Mr780 grają JJ Elektronics od ponad 23 miesięcy. Grają po średnio 10 godzin dziennie i zauważyłem, że dźwięk zaczyna tracić na jakości. Stał się jakby przytłumiony.  Głębia i dynamika jest coraz mniejsza. Osłabły wysokie i pojawiło się dużo więcej niskich. Pewnie lampy zbliżają się do granic swych życiowych możliwości. Z związku z tym zastanawiam się na jakie lampy je wymienić. Ze względu stosunek jakość cena - myślę o Pasvane 12at7. Tylko które? Są dostępne w wersji Treasure mk II i wersji Art. Nie wiem czym się różnią. Treasure to chyba starsza wersja, budzi jednak z pozoru większe zaufanie ze względu na opakowanie i załączone wyniki pomiarów. Myślałem też o Haltronach - brandowanych Brimar 6060. Ale to chyba przerost formy nad treścią. Są ponad dwukrotnie droższe i podobno mają nie najlepszy dół. Te JJ, których używam dotąd,  przez długi czas brzmiały bez zarzutu. Pasvane podobno mają dość krótki okres życia. Tak więc liczę na uwagi bardziej doświadczonych w tym względzie Forumowiczów. Pozdrawiam wzystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...