Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali Opticon 2


Ubersetzer

Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam nad 316 bee i 516 bee oraz Dali Opticon 2. Słucham klasyki, jazzu (Pat Metheny, Modern Jazz Quartet, raczej małe składy). Czy moglibyście mi doradzić wzmacniacz, który zgra się z Dali (synergia nada mi odpowiada), ale jednocześnie optymalnie wysteruje Opticony (4 ohmy) i będzie ZNACZĄCYM skokiem w jakości brzmienia. O ile się tak da, w budżecie ok 2 tys. Może być używka. Pomieszczenie małe - 12 m2. Nad 326/356 czy może Music Hall, Exposure 1010, a może jeszcze cos innego. Coraz częściej źródłem będzie Yamaha wxad 10 i Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Znam dobrze zarówno Nad-a 316 jak i Dali Opticon i trzeba przyznać, że to dobre połączenie. Nad swoją muzykalnością i analogowym stylem grania fajnie łagodzi szczegółowość i temperament Dali Opticon. Naturalnym rozwinięciem może być właśnie Nad C326, który jest silniejszy i chyba jeszcze bardziej muzykalny niż model podstawowy. C356 to już mała elektrownia jak dla tych kolumn i wzmacniacz, który nie gra już tak liniowo - trzeba liczyć się z trochę rozdmuchanym basem i mocniejszym brzmieniem. Generalnie unikałbym elektroniki, która będzie odchudzała dźwięk czy wyostrzała wysokie tony. Znakomitym kompanem może być wzmacniacz lampowy Yaqin MS30L. Wybitny stosunek jakości do ceny i brzmienie, które idealnie pasuje dla dokładnych i szczegółowych Dali. Mocy na pewno nie braknie. Fajnym połączeniem (choć wiem, że trochę droższym) będzie też Atoll IN50. Zachęcam do skorzystania z możliwości odsłuchów, zawsze można też pomyśleć o wypożyczeniu wzmacniacza z dobrego salonu audio.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :). Czy 326 to będzie rzeczywiście duży krok, czy tylko kroczek do przodu :)? Czy w cenie 2-2,5 tys. można w ogóle kupić wzmacniacz do tych Opticonów, który będzie  klasę/dwie klasy lepszy od 316? Lampa by mi pasowała, ale część osób odradza. Dlaczego? Awaryjność? Czy te lampy się psują/przepalają, czy sa inne powody? Szukam wlasnie takiego "brytyjskiego" brzmienia, żeby zrobić upgrade i przez jakiś czas już skupić się na muzyce, a nie zastanawianiu się co zmienić w sprzęcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wzmacniacze C326 BEE i C356 BEE zmienią jakość dzwięku, C356 BEE jest mocniejszy, także w stosunku do C326 BEE wyraźniej eksponuje skraje pasma. W naszym przypadku może, ale oczywiście nie musi, okazać się, że C326 BEE bardziej spodoba się.

Natomiast namawiam na lampe. Rzeczywiście większość tańszych konstrukcji lampowych jest awaryjna, Yaqin MS-30L jest jednym z wyjątków. To naprawdę kompletnie bezawaryjna konstrukcja. 

Zapraszam na odsłuchy, porownania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...