Skocz do zawartości

Kolejne kino domowe do max 5k


Zoomee

Recommended Posts

Cześć,

Planuję zakup amplitunera + zestawu 5.0 lub 5.1 głównie do oglądania filmów (70%) i ambientowego słuchania muzyki (30%).

  • Budżet około 5000 pln. Jeśli się nie da zmieścić, to wolę kupić jakieś głośnikowe "zapchajdziury" na teraz, a za jakiś czas przemyśleć budżet. Amplituner nowy.
  • Salon o wielkości 30m2 (rysunek poglądowy poniżej, TV jest po prawej stronie)
  • Cenię sobie wyraźny (czysty) dźwięk. Dobrze, żeby góra "nie piszczała". 

Sprzęt, który mam i lubię:

 

  • słuchawki Sennheiser HD555 - świetny, czysty dźwięk, choć bez wyraźniejszych basów. Nie jestem zwolennikiem bardzo mocnych basów, ale tutaj ich ciut za mało.
  • głośnik sieciowy Samsung WAM550 - dźwiękowo bardzo dobrze

Analizowałem kupno jakiegoś taniego amplitunera, np.

  • Yamaha RX-D485 (mogę go mieć za 1620 pln), tutaj przekonuje mnie DAB+
  • Denon AVR-X1500H (tutaj mogę zejść w okolice 1320 pln)

a resztę zainwestować w jakieś głośniki.

Rozumiem, że konkretny sprzęt jedynie po odsłuchu, ale czy da się coś dobrać w tym budżecie?

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkadiusz Zachert napisał:

a resztę zainwestować w jakieś głośniki.

Na Twoim miejscu zacząłbym od przemyślenia jak rozmieszczę głośniki. Minimum przy KD. to system 5.1 , z frontami / podłogówki/ nie powinieneś mieć problemów , subwoofer też jakoś wejdzie , gorzej z surround , lewą możesz powiesić na uchwycie na ścianie ale prawa powinna być już na standzie co w dużej mierze utrudni komunikację w domu. Robiłeś jakieś przymiarki ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Na Twoim miejscu zacząłbym od przemyślenia jak rozmieszczę głośniki. Minimum przy KD. to system 5.1 , z frontami / podłogówki/ nie powinieneś mieć problemów , subwoofer też jakoś wejdzie , gorzej z surround , lewą możesz powiesić na uchwycie na ścianie ale prawa powinna być już na standzie co w dużej mierze utrudni komunikację w domu. Robiłeś jakieś przymiarki ?

 

Jestem na etapie gołych ścian, więc mogę jeszcze coś zmienić w ustawieniach pokoju.

Myślałem o standach stojących przy sofie, a subwoofer schować pod schody.

image.png.3bfc02caf20fd6fcd3dfd93c35e5b2e3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkadiusz Zachert napisał:

Jestem na etapie gołych ścian, więc mogę jeszcze coś zmienić w ustawieniach pokoju.

Myślałem o standach stojących przy sofie, a subwoofer schować pod schody.

image.png.3bfc02caf20fd6fcd3dfd93c35e5b2e3.png

Witaj,

takie ustawienie ma sens, jedynie pomyśl o postawieniu subwoofera raczej wrogu lub przy ścianie przy kanapie. Ustawienie suba pod schodami spowoduje, że bas będzie rozchodził się po całym domu. Moim zdaniem nie ma to sensu.

Biorac pod uwagę budżet, zaproponowałbym Ci na początek zestaw w konfiguracji 5.0, a w przyszłości dokupisz sobie subwoofer. Oczywiście kino domowe bez subwoofera bardzo dużo traci, ale w budżecie 5 zł. nie zmieścimy się z przyzwoitym zestawem 5.1.

Moja propozycja to amplituner Denon AVR-X2500H połączony z kolumnami Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 lub STX Electrino 250 Set. Natomast w przyszłości zwróć uwagę na subwoofer Klipsch R-120SW bądź SVS SB-1000. Oczywiście SVS to klasa wyżej i moja pełna rekomendacja.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o amplitunerach i kolumnach.

Jeśli podobały mi się Polk-i grające z Denonem X2500H, to które z polecanych zestawów:

  • Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 
  • STX Electrino 250 Set

zagrają w zbliżony sposób z X1500H?

A może coś zupełnie innego? Może Polk T531?

 

Edytowano przez Arkadiusz Zachert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodziłem, porozmawiałem.

Jedna osoba zaproponowała mi zmienić podejście i wybrać stereo.

Na duży plus zmniejszenie ilości głośników, poprawa ciągów komunikacyjnych.

Minus to oczywiście brak dźwięku przestrzennego.

Jakie jest Wasze zdanie?

Czy ten zestaw:

https://www.q21.pl/yamaha-r-n602-polk-audio-signature-s60e.html

udźwignie to bez subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 5.04.2019 o 08:00, S4Home napisał:

Tak. Będzie to śmiało chodzić bez subwoofera.

A to czy chcesz kino czy stereo to ma być twoja decyzja a nie czyjąś.

I z tym się zgodzę. Po chodzeniu po znajomych zdecydownie KD.

Na przód idzie S55E i S30E.

Mocno zastanawiam się nad tyłem. Mam tam mało miejsca, aby nie wpłynąć na ciąg komunikacyjny. Co wybrać? S20E/S15E/S10E. To ostatnie najbardziej pasowałoby ze względu na wielkość, ale czy będzie pasować i nie będzie zaniżać jakości dźwięku? Czy w przypadku tyłów to już nie ma znaczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też wystarcza ci mniejsze 10tki.

Co do suba to jest on niezbędny. I każdy kto mówi że ma kino domowe w domu suba ma. W przeciwnym razie oszukuje sam siebie. I nie ważne czy masz 9 czy 100 m odpowiednie zabasowienie jest wymagane. 

Akurat nie uważam aby Polk robił specjalnie dobre suby. Żona zapewne będzie chciała mieć komplet więc dla świętego spokoju możesz wziąć od Polka.

Chcesz lepiej to heco aurora 30a, tannoy ts 2.10 czy rel 1205

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...