Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do jakiej muzyki?


Marian Bagiński

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałbym uzyskać pomoc w kwestii doboru sprzętu audio. 

Słucham różnorodnej muzyki, raczej z naciskiem na starsze rockowe i metalowe kapele. Czasem mnie łapie na koncert Hansa Zimmera z Pragi, utwory two steps from hell czy Thomasa Bergersena. Jak żona ulotni się z domu katuje sąsiadów Vaderem i slipknotem. 

Po jednej stronie jest ostry dźwięk gitary i soczyste brzmienie perkusji, a po drugiej ciepłe i subtelne dźwięki skrzypiec i wiolonczeli (które też bardzo lubię) 

Proszę o poradę jeśli to możliwe, aby zaspokoić mój wysublimowany gust muzyczny. 

Druga sprawa o jaką chciałem się zapytać, to jakiś mały zestaw który dam radę powiesić w ciężarówce. To co mercedes pcha kierowcom woła o pomstę do nieba. 

Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wielkość pomieszczenia będzie się zmieniać. Mamy zamiar się wyprowadzić. Nie ująłem tego w poprzednim wpisie. Obecnie mamy mały salon - jakieś 4 na 5 metrów.  Budżet to jakieś 2 tysiące, może trochę więcej. 

Myślałem nad rotelem jeśli to w czymś pomoże. 

Dziękuję bardzo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że ja nie potrzebuję nowego i błyszczącego sprzętu żeby na niego popatrzeć. Może być jakiś sfatygowany, bez pilota. 

Może inaczej. 

Byłem u znajomego na piwie i słuchalismy muzyki. AC DC, Dire straits, itd. Podobała mi się barwa (mam nadzieję że poprawnie to nazywam) dźwięków ich nasycenie. Nie było łomotu przy perkusji, gitara brzmiała jak powinna, nie jak drzewo cięte na krajzedze. Pewne utwory odkryłem na nowo - jeśli to ma sens. Miał wzmacniacz firmy onkyo (jeśli dobrze pamiętam) nie mam pewności do kolumn, czy monitorów. 

Nie potrafię określić fachowymi terminami jaka była góra czy dół, było ostre czy płaskie. Nie znam się na tym. Pracowałem w lesie przez większość życia, teraz jeżdżę ciężarówką. 

Czytałem że sprzęt powinno się dobierać do muzyki jakiej się słucha, więc chciałem uzyskać informację właśnie w tej kwestii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja to wiedział napisałbym, niestety nie znam tych piecyków. Oczywiście najlepiej posłuchać i nie kupować w ciemno. Może powinieneś zacząć od sprawdzenia jakiegoś komisu, gdzie podepną Ci ze dwa zestawy w Twoim budżecie. 2.500 wystarczy na piec i kolumny ale co ze źródłem?

Nie myślałeś o piecu i fajnych słuchawkach? Nie musiałbyś czekać z łojeniem do wyjścia żony, a i sąsiedzi staliby się milsi. Przy zakupie jakiegoś przenośnego wzmacniacza z Dac, mógłbyś mieć świetną muzykę w samochodzie. Da się prowadzić ze słuchawkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pboczek. 

Co do źródła to chcę zakupić odtwarzacz CD, może z czasem coś na winyle i komputer. 

Słucham muzyki w słuchawkach (pioneer SE M521). Po prostu lubię słuchać muzyki głośniej gdy gotuje, robię coś na powietrzu, grzebie się przy aucie. 

Sąsiedzi nie mają pretensji ponieważ sami czasem puszczają głośniej swoje cygopolo szlagiery. Rozmawiałem z nimi i jest wszystko w porządku dopuki nie przeszkadzamy sobie gdy odpoczywamy po pracy. 

W samochodzie chciałem zainstalować jakąś wierze, albo mały wzmacniacz z kolumnami. Jako źródło będzie MP trójka Meizu. 

Słuchawki w samochodzie odpadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 13:18, Marian Bagiński napisał:

Przepraszam za bezpośrednie pytanie, ale ja inaczej nie potrafię. 

Nie mogą państwo napisać który z wyżej wymienionych wzmacniaczy jest godny uwagi i jakie kolumny do niego dobrać żeby ładnie grało? 

 

Ale czego nie potrafisz? Zapytać?

Bo modele wewnątrz firmy nie są sobie równe. 

Które jest ciekawsze? Jak będziemy znali modele to powiemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...