Skocz do zawartości
RS75

Jak utemperować delikatnie wysokie tony ?

Recommended Posts

Witajcie.

Coraz więcej płyt w kolekcji, dźwięk różnoraki, od pewnego czasu zaczynają mnie delikatnie "męczyć" wysokie tony w moim zestawie.

Chciałbym wymienić kable głośnikowe (aktualnie są to Hotline Blue). Mogą być oczywiście używane (nawet lepiej), maksymalnie 100zł za metr kabla.

Potrzebuję czegoś, co delikatnie "wyciszy" lub "utemperuje" górę. I tak mnie coś strzyka, że kabel głośnikowy to będzie strzał w dziesiątkę. 

Dziękuję za dobre rady.

Wypróbuj głośnikowy Solid Core No 2 Pro powinieneś dostać to czego szukasz, dodatkowo otrzymujemy szerszą scenę oraz lepsza podstawę basowa.
Mam głośnikowy, rca oraz zasilający tej firmy i szczerze polecam, producent daje ładne rabaty na swoje kabelki, bez problemu można pożyczyć i oddać jak nie podejda.

Mnie raczej interesuje kabel głośnikowy, w zasilające przy cenie mojego zestawu po prostu nie wierzę. Ma być solidny, porządny wtyk, dobra instalacja elektryczna to podstawa. Kabel do prądu za 1000zł to ostatnia rzecz w jaką bym zainwestował. Jak niby to ma utemperować wysokie tony, tak na marginesie......

9 minut temu, RS75 napisał:

Mnie raczej interesuje kabel głośnikowy, w zasilające przy cenie mojego zestawu po prostu nie wierzę. Ma być solidny, porządny wtyk, dobra instalacja elektryczna to podstawa. Kabel do prądu za 1000zł to ostatnia rzecz w jaką bym zainwestował. Jak niby to ma utemperować wysokie tony, tak na marginesie......

Dave911 chodziło chyba o ten kabelek.

http://solidcoreaudio.pl/pl/product/solid-core-audio-speaker-no-2-pro-2/

A to w takim razie przepraszam. Bo mi wyskoczył kabel sieciowy. Niestety za drogi jak dla, jak pisałem wyżej, max 500zł.

U mnie melodika purple lekko zgasiła górę na tranzystorze , i ogólnie to jest fajne okablowanie pod KD w relacji cena/jakość.

Nie napisałeś jaki masz sprzęt , rozumiem iż 2x 2,5m - z doświadczenia po melodice to kabel gdzie jest gruba żyła główna występuje ów "przyciemnienie" brzmienia.

Jak podłączyłem u siebie melodike, dźwięk zrobił się żywy i efektowny, fajny miękki bas, lecz niska średnica trochę wycięta, przez co wokale nie miały masy, góra wyostrzona, gra dźwiękiem typu "do przodu"

Testowane na trzech zestawach i w żadnym nie grało to przyjemnie, tylko efektownie.

Kabel ciekawy ale do KD

Mnie wysokie też ,,męczyły".

Całkiem przypadkowo wpadł mi w ręce kabelek Tellurium Q Blue dokładnie taki o którym wspomina Janusz.

Jest lepiej.......także również polecam Q Blue.

Pojutrze przyjeżdża Q Black, ale do 2 systemu.

11 minut temu, Kamill00 napisał:

Mnie wysokie też ,,męczyły".

Całkiem przypadkowo wpadł mi w ręce kabelek Tellurium Q Blue dokładnie taki o którym wspomina Janusz.

Jest lepiej.......także również polecam Q Blue.

Pojutrze przyjeżdża Q Black, ale do 2 systemu.

Mnie męczyły i wysokie i bas zatykający uszy, wzmak lampowy zakończył męczarnie :D Kable to są do dopieszczenia a nie do pozbycia się czegoś , zapytajcie Bogusława bo chyba wiele kabli przerobił.

Oczywiście racja Kuba - bez dyskusyjne.

Ja napisałem, że jest lepiej.......lepiej nie znaczy tak jakby sobie człowiek wymarzył, ale że @RS75 chce iść w temat kabli to ,,radzimy" kable 😊😊

Nie wiem czy dobrze napisałem na samym początku, jestem zadowolony z tego co słyszę, ale są pewne płyty, nagrania, które tak jakby za bardzo pchały się w "jasność". Nie chcę kablem głośnikowym stworzyć efektu "pokrętłem sopran w lewo", nie o to chodzi. Wiem, że kablem głośnikowym da się to dopieścić - wyregulować. Interkonektem mi się udało, choć i tutaj jeszcze mam pole do manewru, jednak najpierw zostanę przy głośnikowych. 

13 minut temu, RS75 napisał:

Nie wiem czy dobrze napisałem na samym początku, jestem zadowolony z tego co słyszę, ale są pewne płyty, nagrania, które tak jakby za bardzo pchały się w "jasność". Nie chcę kablem głośnikowym stworzyć efektu "pokrętłem sopran w lewo", nie o to chodzi. Wiem, że kablem głośnikowym da się to dopieścić - wyregulować. Interkonektem mi się udało, choć i tutaj jeszcze mam pole do manewru, jednak najpierw zostanę przy głośnikowych. 

Wiem o co Ci chodzi, spróbuj na początek Tellurium Q Blue. Żadnej ostrości, spójne, muzykalne brzmienie, z niezłą sceną. I w razie nie trafionego zakupu odsprzedaż bez problemu.

A jaki masz sprzęt?

Czy tylko ja nie doczytałem :D?

Spróbuj kable węglowe. Ciemniejszych i łagodniejszych raczej nie znajdziesz. VAN DEN HUL.

Ewentualnie kabelki Kimber 8 PR