Skocz do zawartości

Atoll ST200 Signature + Atoll IN200 Signature


Jacek Grymiński

Recommended Posts

13 godzin temu, bumbum napisał:

Po wymianie B16 na C16 przestało wywalać. DC-Blocker minimalnie zniwelował buczenie ale co dziwne. Jest kompletna cisza gdy na dworze robi się ciemno. Obstawiam wpływ pobliskich instalacji fotowoltaicznych.

No może to być tez powód.

Masz w okolicy tego sporo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No może to być tez powód.

Masz w okolicy tego sporo?

 

Oj, bardzo sporo. Na dodatek sam posiadam, ale wyłaczenie tylko u mnie nic nie daje bo sieją okoliczne oraz wielka farma fotowoltaiczna. Zauwazyłem to przez przypadek. muzyki słucham w dzien jak dzieci w szkole i żona w pracy, ale zostawiłem właczony wzmacniacz . Na dworze było już ciemno i chcieliśmy obejrzec film. Podchodzę po pilota TV i nic nie słyszę we wzmacniaczu. Myślę sobie, kurde popsuł się bo była kompletna cisza. Włączam muzę-gra normalnie. Nastepnego dnia rano zbnów delikatnie brumi i tak do wieczora. Z niedowierzaniem sprawdzałem tak kilka dni i zawsze tak samo. Ciekawe czy jest jakis filtr który by się uporał z tym bo to ewidentnie fotowoltaika bo zadnych wielkich zakładów nie mam w okolicy co by z wieczora kończyli pracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm śledziłem wątek i aż dziwne że autor taki problem z tego robi - chodzi o ciche syczenie z głośników. 
W większości wzmacniaczy miałem taki efekt. Przecież to tylko na wyłączonym utworze gdy jest bez muzyki.
W innych wzmacniaczach dochodziły jeszcze ciche brumienie trafo (np. Naim) ale tak jak napisałem miałem Cambridge, Arcama, Nada i zawsze chyba był taki efekt jak piszę autor.
Przeprowadzałem się swego czasu wiec w różnych "lokalizacjach prądowych" miałem podłączone i zawsze tak było.
Fakt że najciszej zawsze było ze sprzętem w klasie D - ale tam leciutkie syczenie raczej też było w głośniku.

Branża ma setki sprzętów i dziwne że nie napisali że to normalne. Pewnie się tak nie wsłuchują albo raczej u nich zawsze wielu klientów, ruch i nie można w totalnej ciszy porównać ; - )

Jak ktoś myśli że przy włączonej muzyce coś dosłyszy z tego szumu to polecam lepiej np. sprawdzić czy nie ma szumu z ulicy albo jakieś inne zewnętrzne hałasy😅 tym bym się martwił żeby nie zakłócać błogości w słuchaniu hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Aktualnie Haiku cisza jak makiem zasiał 🤷🏿‍♂️

Jak wiesz, miałem dwa Sole od Haiku - obydwa cichutkie. Nie wiem czy to kwestia samych traf, czy ogólnie konstrukcji (np. braku sprzężenia zwrotnego), ale na Haiku można pod tym względem polegać. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pewnych modeli po prostu istnieje większe ryzyko, że trafimy na buczący transformator, albo inne "ciekawe" efekty. I niestety, moje doświadczenie z Atollem (miałem IN 100, IN200 Signature) jest takie, że uważam iż w jakiś sposób nie są to dopracowane sprzęty. Setka miała duże skłonności do buczenia w zasadzie w losowych momentach, bo czasami to był środek dnia, a czasami głucha noc. Ale ostatecznym powodem do mojego pożegnania się z marką były przedziwny przydźwięk przy wyższych częstotliwościach. Tu już zauważyłem wyraźnie przyczynę, bo pojawiał się zaraz jak napięcie było gdzieś powyżej 225V. Nigdy przedtem ani później nie miałem do czynienia z tak wrażliwym sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzesiek202 napisał:

I niestety, moje doświadczenie z Atollem (miałem IN 100, IN200 Signature) jest takie, że uważam iż w jakiś sposób nie są to dopracowane sprzęty

można by tak pomyśleć że w tańszych urządzeniach nie jest dopracowane ale Atoll ?  To samo tak jak napisałem wyżej Naim. Miałem z serii Uniti Star i potem sprzedałem i miałem nowego Atoma. Oba brumiły. Facet w sklepie powiedział że gdzieś czasem uda się wymienić w ramach gwarancji ale nie zawsze przyjmują. A jak wymienią to ten nowy też pewnie bedzie brumił hehe. To jest cecha raczej niż wada 😄 mi powiedział i że kompletnie nic przez to sie nie zepsuje. Supernait 3 w Krakowie w salonie aż z ciekawości sprawdzałem to też było brumienie ale mieli też Atoma i był kompletnie cichy 🥺 także sam się nie wiem jak to faktycznie jest. Naim droga i porządna firma i takie historie a Atoll to jak macie doświadczenia z nimi to sami wiecie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maskun napisał:

I niestety, moje doświadczenie z Atollem (miałem IN 100, IN200 Signature) jest takie, że uważam iż w jakiś sposób nie są to dopracowane sprzęty

I nawet nie chodzi o to nieszczęsne buczenie transformatorów. Nie było go zawsze i nie było słyszalne z miejsca odsłuchu. Inna rzecz; przynajmniej tu  gdzie ja mieszkam, jakość czy też stabilność napięcia jest po prostu fatalna, co na pewno nie pomaga niektórym konstrukcjom. Ale ten dziwny przydźwięk na pewno nie był normalny. Żaden inny wzmak tak się nie zachowywał.

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ciche u mnie .

Ja pod tym względem najlepiej wspominam: Cyrus One, NAD316, Rotele A12, A14. No i aktualnie MA1000 działa bardzo kulturalnie.

Niekiedy  naprawdeę cicho mruczały Haiku.

Słychać było głównie Atolle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Hałasujące: CA

U mnie CXA 81 był cichutki. W ogóle dobrze go wspominam.

Żaden piec chyba u mnie nie brumił. Gato Amp 150 minimalnie szumiał, ale może to kwestia połączenia z Canto. Norma też trochę szumiała z Canto, a z innymi kolumnami nie. (Canto u mnie jakoś nie lubiły się z mocnymi tranzystorami.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak ja bym wydał ciezko zarobiona kase i miał taki efekt  to też by mnie to wkurzało.

Tak samo jak mój kolega nie wytrzymał z Onkyo amplitunerem kina ktory regularnie pykał. Była o tym mowa. No ale nie. Takie rzeczy Cie irytują z czasem nie przyzwyczajasz się.

20 godzin temu, Dedal75 napisał:

Sprecyzuję , CA Azur 651a

Ten był u mnie cicho. Ale prawdę mowiac u mnie wszystkie urządzenia był ciche. Nie miałem problemu z instalacja w mieszkaniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 3.06.2022 o 11:11, Rafał Dano napisał:

Cześć,

Nabyłem niedawno IN200 Signature.
Podpięty pod Monitor Audio silver 300 i też słychać syczenie z wysokotonowego oraz słabsze ze średniotonowego.

Na słuchawkach kompletna cisza

 

6 minut temu, wilu1975 napisał:

 

Udało się usunąć szumy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2024 o 22:20, wilu1975 napisał:

 

Udało się usunąć szumy

A w jaki sposób jeśli to nie tajemnica? 

Nie jestem posiadaczem IN200 ale szukam czegoś w zastępstwie za Hegla H80, i tak trafiłem na ten wątek. Atolla chyba skreślam z wishlisty :)

Granie Hegla mi bardzo odpowiada, ale posiadam Daca hd20 i nie potrzebna mi integra typu wszystko w jednym. Zależy mi jedynie na HT bypass do ampli. Będę wdzięczny za propozycje. Mogą być starsze konstrukcje z 2-giej ręki. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal napisał:

Przeważnie wymieniam do 2 lat więc taka kolej rzeczy 🤷🏿‍♂️ 

Spoko, dzięki za opinię👍 Problem się pojawia w kilku przypadkach, kupowanie go z 2-giej ręki może być obarczone dodatkowym ryzykiem. Dlatego też myślę że sobie odpuszczę.

 

6 godzin temu, radio_gaga napisał:

Udało się usunąć szumy

Ciekawi mnie co jest przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od jakiegoś czasu kupuje z drugiej ręki .  

Co do dziwnych przypadłości to często to nie wina wzmacniacza . No ale trzeba dokładnie to sprawdzić  , za szybko ludzie wyciągają wnioski , no ale to już nie mój problem  🤷🏿‍♂️ . Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...