Skocz do zawartości

Poszukuję doradcy - wybór kina domowego high end


Maciej Travels

Recommended Posts

Poszukuję osoby (może być odpłatnie oczywiście), która pomoże mi w skompletowaniu kina domowego high-end w oparciu o nowe lub używane elementy (z allegro, olx itp) przy uwzględnieniu łącznego budżetu. Sam musiałbym pewnie miesiąc na czytanie testów poświęcić żeby wiedzieć co najlepszego dostanę za określone pieniądze. Najlepiej ktoś z Warszawy. Przy sprzęcie używanym wskazana wspólna osobista inspekcja 🙂

Jeżeli chodzi o budżet to trudno mi sprecyzować, z jednej strony jak najmniej chciałbym wydać, z drugiej jestem gotowy na kwotę powyżej, której spada przyrost jakości.

Kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy raczej, jeżeli byłaby okazja to oczywiście mogę dołożyć. Zakup byłby prawdopodobnie w styczniu.

PS. Chciałbym wybrać duże kolumny przednie żeby nadawały się również do stereo, rozumiem, że żeby grały dobrze konieczny będzie dodatkowo wzmacniacz stereo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sugerowałbym sprecyzować budżet bo kilkanaście a kilkadziesiąt tysięcy robi ogromną różnice. Jeżeli ma to być kilkanaście tysięcy nie będzie to żaden hajend - ot przyzwoite amplituner i kolumny plus być może wzmacniacz zasilający kolumny frontowe, źródło typu streamer czy inne cd bądź gramofon. Zaznaczają, że to kilkanaście będzie bliżej 20 niżeli 10-ciu 🙂. Okresl też wielkość pomieszczenia, w którym to "kino" ma stać. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziękuję za szybką odpowiedź. Budżet mam elastyczny jeżeli to konieczne. Nie obrażę się też na sprzęt używany :)

Na początek tylko amplituner i kolumny bym kupił, bez źródła. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia to na oko około 30-40m2, natomiast chciałbym sprzęt na dłużej więc z zapasem.
 

dzięki i pozdrawiam

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z Atmos na przykład i duże przednie kolumny. Teraz mam kolumny Jamo D590 + głośnik centralny (zestaw w spadku można powiedzieć, nie ja kompletowałem) do tego stary amplituner Sony. Używam tego zarówno do kina jak i do muzyki (po wyłączeniu głośnika centralnego). Dojrzałem jednak do zakupu prawdziwego kina domowego, jakikolwiek brak wiedzy jednak przeszkadza w racjonalnym zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej Travels napisał:

Budżet mam elastyczny jeżeli to konieczne. Nie obrażę się też na sprzęt używany :)

Na początek tylko amplituner i kolumny bym kupił, bez źródła. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia to na oko około 30-40m2, natomiast chciałbym sprzęt na dłużej więc z zapasem.

Jest w Warszawie kilkanaście salonów audio - spróbuj na początek wybrać się do któregoś z nich i poprosić o przedstawienie zestawu za ok. 20 tysięcy. Warto się wcześniej umówić telefonicznie, by mieli wolną salę odsłuchową i czas dla Ciebie (zdarza się, że gdy przyjdziesz bez zapowiedzi to będziesz mógł jedynie obejrzeć sprzęt i porozmawiać o nim, bo w sali odsłuchowej będzie obsługiwany inny klient).

Czy masz warunki by właściwie rozstawić kolumny (m.in. nie powinny stać w rogach pokoju)?
To będzie dedykowany pokój do kina, czy po prostu sprzęt będzie stał w salonie i rozmieszczenie będzie kompromisem.

Atmos - tu już powinna być duża ilość kolumn, a nie tylko 5 plus subwoofer. Czy jesteś na to przygotowany?

A przy okazji - zerknij na poniższy link i zobacz, jakie informacje (część już podałeś w kolejnych wpisach) powinny się pojawić przy zakładaniu nowego wątku:

Poza tym określ dokładniej powierzchnię, bo 40m^2 to jest o 1/3 więcej niż 30m^2 i to już spora różnica,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Doradzimy Ci za darmo. Czy u nas kupisz czy nie. Oczywiscie przygotujemy wycenę mam nadzieję że dobrą ale zrobisz co będziesz chciał. Zadzwoń do nas i na spokojnie pogadamy. Odsiejemy kilka kolejnych postów z wymianą zdań. Jak już będziesz wiedział co i jak to wrócisz na forum i będziemy otwarcie mówić. Znacznie skraca to drogę do wyboru.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć Wszystkim, Cześć S4Home! Wybaczcie długi czas odpowiedzi, proza życia. Na pewno się odezwę i będziemy myśleć. Znalazłem na Allegro amplituner Arcam 750, co myślicie o tej aukcji? Warto? https://allegro.pl/oferta/arcam-avr-750-8807610769

Gdybyście przypadkiem przeszukiwali internet i trafili na fajne kolumny, podsyłajcie proszę. Zacznę od zestawu 4 x stojące, centralny i bas. Tv już wybrałem Sony, będę też montował do niego prawdopodobnie zestaw Ambivision, bardzo mi się u Philipsa to podoba.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej Travels napisał:

Znalazłem na Allegro amplituner Arcam 750, co myślicie o tej aukcji? Warto? https://allegro.pl/oferta/arcam-avr-750-8807610769

na temat samego Arcama się nie wypowiem, ale co do aukcji, to korzystałem z usług tego użytkownika i wszystko odbyło się w należytym porządku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam! S4Home czy sprzedajesz też sprzęt używany? Jeżeli nie to możesz masz coś fajnego z outletu np. kolumny przednie fajnie wyglądają Opera Quinta SE a jako tylne Grand Mezza. Czy to złe połączenie? Albo może jeszcze coś innego? Czy na aukcjach tego człowieka od Arcama widzicie coś wartego uwagi jeżeli chodzi o kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High end za kilkanaście tysięcy? To raczej mówimy o setkach tysięcy a nie dziesiątkach... wszystko spoko, ale nie mylmy pojęć. Żeby nie było zaraz nagonki, nie chodzi o to ile co kosztuje i ile kto wydaje na co, tylko jeśli mowa o segmencie najwyższym to nie mówimy o rozwiązaniach podstawowych... ot sprostowanie dla użytkownika otwierającego wątek, bo może nie zdawał sobie sprawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maciej Travels napisał:

Dzięki Wam! S4Home czy sprzedajesz też sprzęt używany? Jeżeli nie to możesz masz coś fajnego z outletu np. kolumny przednie fajnie wyglądają Opera Quinta SE a jako tylne Grand Mezza. Czy to złe połączenie? Albo może jeszcze coś innego? Czy na aukcjach tego człowieka od Arcama widzicie coś wartego uwagi jeżeli chodzi o kolumny?

Używane nie. Ale mamy takowe po testach po zwrotach czy ekspozycję po prostu.

Opera to świetne kolumny także w kinie, bardzo u nas niedoceniane.

Napisz mi na PW numer telefonu to zadzwonimy i coś zaproponujemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...