Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Jaroszewski

amplituner marantz nr 1501

Recommended Posts

Witam,
będę wdzięczny za waszą radę. Lat temu z 9 może 10 kupiłem w pewnym wam dobrze znanym salonie prezent na święta, mianowicie amplituner kina domowego Marantz nr 1501 w zestawie z głośnikami Yamaha (2xns50, ns-p 60: centralny + 3 satelity + subwoofer Sw12). Raz go naprawiałem (padła płyta do HDMI czy coś takiego) ale jakoś obecnie gra i nagłaśnia mój salon - całe 20 m2 i pewnie bym tak trwał gdyby nie to, że przenoszę familię i siebie na większy metraż. Saloon ma w idealnym prostokącie 55 m2, po szerokości ustawiam tv z 3 metry od sofki no i.... tu moje pytanie: to co mam starczy? Wymienić kolumny, wszystkie głośniki? Może całość to szmelc i szukać coś nowego? Chętnie poczytam wasze pomysły. PS. Budżet - jak to przy zakupach nowego M jest ograniczony ale rozciągliwy. Zestaw wyłącznie do filmów, 0 muzyki - do tego mam moją yamahę. 

Cześć,

Dużym wyzwaniem w Twoim przypadku jest ogromne pomieszczenie i aby dźwięk był pełny trzeba postawić na potężne kolumny. Jeśli głównym założeniem jest kino domowe to koniecznie rozważ zestaw Denon 4500h + Klipsch rp8000f+ rp600m + rp600c + r115sw. Jest to dynamiczne i niezwykle szczegółowe brzmienie. 

Jeśli miałoby być taniej to polecam Yamahe rxv685 + Heco Aurora 1000+300+center + Klipsch r115sw. W takim przypadku masz porządne kolumny o cieplejszym charakterze brzmienia dlatego lepszym rozwiązaniem będzie amplituner Yamahy, który doda dynamiki i pazura.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Czyli czekają mnie zakupy. Na raz to ja wszystkiego nie zakupię ale raczej rozciągnę kompletowanie na dłuższy czas. Od czego proponujecie zacząć? Do Marantza dodać np. nowe frontowe Aurory czy lepiej amplituner wymienić? Choć tak sobie się zastanawiam czy nie ma innego rozwiązania. Ja nawet dziś do AV mam podpięty tylko TV. Filmów z odtwarzacza może odpaliłem z 20 razy, korzystam wyłącznie ze steamingu. 

Ja bym zaczła od kolumn. Twoje są słabe. A łatwiej Ci będzie wymienić czy też dobrać później do kolumn właśnie konkretny amplituner.

Kolumny się tez nie starzeją. Amplitunery tak.

Zapraszam po wyceny