Skocz do zawartości

Subwoofer do KD (wymiana za Jamo Sub 250)


Recommended Posts

Witam

Posiadam zestaw HK255 + komplet Jamo 606 + Jamo SUB 250. Zastanawiam się nad wymianą subwoofera na coś mocniejszego, bardziej kinowego. Wiem, JAMO ponoć jest OK, ale w moim pomieszczeniu kompletnie się nie sprawdza. Od razu mówię, że testowałem go w praktycznie każdym możliwym położeniu i niestety nie byłem zadowolony. Miałem tez przez chwilkę Magnata (bodajże 202A), ale ten całkiem sobie nie radził (za mało mocy).

Rozważam następujące opcje:

1. Używany Paradigm ps-1200 (nie wiem czy wersja będzie miała duże znaczenie)

2. Paradigm DSP-3100 - nowy, teraz cena w wielu miejscach 1699zł - to maksymalny pułap cenowy

3. coś jeszcze innego???? KLIPSCH R-12SW?

Proszę o pomoc, głównie czy warto zastanowić się nad używanym PS-1200 (wiem, że często potrzebna jest wymiana gąbkowego zawieszenia) czy ten nowy DSP-3100. 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. 

Mam kolejne pytanie, nie to, że upieram się przy wiekowym PS-1200 ale... Zakładając, że głośnik jest sprawny (wymienione zawieszenie), czym taki sprzęt jest gorszy od nowych konstrukcji? Czy coś zmieniło się tak bardzo w technologii głośników? Być może wydajniejszy wzmacniacz. Rozumiem amplituner, nowsze są zdecydowanie bardziej smart, większa ilość wejść HDMI, połączenie z internetem. Ale głośnik? Moje Jamo 606 mimo ponad 11 lat sprawują się jak po zakupie. Żadne mocowanie nie nosi śladów użytkowania. Co innego HK255, któremu brakuje sporo nowinek (LAN, Bluetooth).

 

36 minut temu, Q21 napisał:

Spójrz na Klipsch R-112SW, to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Wyślij nam na priv pytanie, zrobimy Ci dobrą cenę.

Bardzo możliwe, że ta konstrukcja sprawowała by się lepiej w moim pokoju. Ale nie brałem jej pod uwagę ze względu na nieosiągalny dla mnie pułap cenowy.  

Pozdrawiam
Tomek

Edytowano przez Tomasz Grzybowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać na renderingu nie mam miejsca na 2 SUBy. Poza tym mając na kilka dni mniejszego magnata robiłem z ciekawości testy uruchomienia ich obu. Być może to kwestia akustyki pokoju (SUBy były ustawione w 2 przeciwległych rogach pokoju) fale akustyczne znosiły się i całość grała bardzo dziwnie. Oczywiście wpływ na pewno miało użycie 2 całkowicie różnych subwooferów. Generalnie mam bardzo duży problem z nagłośnieniem salonu. Pewnie przez otwarte bardzo duże przejście do kuchni, gdzie praktycznie można to traktować jako całość (czyli 40m2). Bas najmocniej (i najlepiej) jest odczuwalny w okolicach prawego frontu (drewnianych drzwi). To samo w kuchni, ten sam narożnik (patrząc na foto lewy górny). Na piętrze domku (drewnianego) nawet przy cichym graniu SUB'a mocno czuć (słychać i czuć), a w salonie lipa.... Ten sam malutki magnat 202A w mieszkaniu w bloku robił miazgę (oczywiście w odniesieniu do mojego JAMO).

36 minut temu, S4Home napisał:

A jak chcesz jeden to faktycznie Paradigm.

Tylko który? Starszy PS-1200 (mam możliwość zakupu poniżej 1200zł), czy nowy DSP-3100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do starego, nie mam pewności. Wiadomo, używka, pewnie nikt w 100% prawdy nie powie. Jedyna informacja to, że około roku temu wymienione zawieszenie w profesjonalnym zakładzie. Wersja najstarsza V1 więc może mieć i z 20 lat. Chyba jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, wysupłać dodatkową gotówkę i kupić nowy.

To może takie pytanie: Paradigm DSP-3100, czy droższy Klipsch R-112SW.

Czy jednak ze względu na otwartą przestrzeń (czyli wtedy 40m2) celować w 30cm membramę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz rację. Trzeba chyba celować w nowy sprzęt.

HECO też fajny, ale trochę obawiam się tylnego bass reflexu. Przemierzyłem pokój i ciężko będzie upchać (a zwłaszcza odsunąć od ściany) coś tych gabarytów. Jedyna (wątpliwa) alternatywa to obok (przed) prawego frontu, ale skierowany głośnikiem w kierunku kuchni. To chyba też bez sensu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...