Skocz do zawartości

Brak radości z kina domowego - zmiana głośników


d00blan

Recommended Posts

3 godziny temu, Markcox napisał:

Musisz jednoznacznie zdecydować, albo poprawiamy dźwięk, albo zadowalamy żonę ;) z tego co widzę, trudno będzie zrealizować oba na raz. W każdym razie nie samymi kolumnami :) 

Heh, Ok, będzie wojna :)

to jeszcze załóżmy scenariusz że na razie wymieniam tylko subwoofer, bo z nim już nic nie da się zrobić - co byście polecili jako tymczasowe dopełnienie Taga Tav606, ale na tyle przyszłościowe żeby kiedyś grał z kolumnami typu Heco czy Klipsch ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d00blan napisał:

Heh, Ok, będzie wojna :)

to jeszcze załóżmy scenariusz że na razie wymieniam tylko subwoofer, bo z nim już nic nie da się zrobić - co byście polecili jako tymczasowe dopełnienie Taga Tav606, ale na tyle przyszłościowe żeby kiedyś grał z kolumnami typu Heco czy Klipsch ? 

W normalnych pieniądzach to teraz Klipsch R-115SW. Ale duży gabarytowo. Płeć piękna może tego nie przeżyć.😉 Ale tu jest moc za adekwatnie małe pieniądze. Gdybym miał pomieszczenie to na pewno by u mnie stał. Jak nie dwa.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkurzę temat, żeby nie zakładać nowego. Chodzi mi o wybór głośników do kina domowego. Rozważam Zestaw Klipsch Reference Cinema System 5.0.4 lub zestaw Klipsch RP-500M / RP-500C / RP-402S. Do obu zestawów Sub REL HT 1003. Całość będzie grała na Onkyo TX-NR6100. Pokój niewielki, 25m2, wysokość 2,9m. Głównie chodzi o kino - w pokoju mam ekran i rzutnik i na dobrym efekcie kinowym najbardziej mi zależy, muzyki słucham, ale to tak raczej jakieś plumkanie w ciągu dnia, czasem lubię jakiś koncert obejrzeć. Niemniej, nie chciałbym żeby zestaw mnie mocno ograniczał. Domyślam się, że ten drugi zestaw będzie trochę bardziej uniwersalny niż typowo kinowy Klipsch Reference Cinema System, ale nie wiem czy w moim przypadku to aż tak istotne, czy na moje potrzeby ten zestaw stricte kinowy muzykę zagra po prostu wystarczająco dobrze. Jeszcze mam takie pytanie, pewnie trochę podstawowe, ale zastanawiam się, jak się montuje te głośniki RP-402S? Za kanapą, czy z boku kanapy, czy może jakos ... w rogu ? :) Będę wdzięczny za radę, rozmawiałem z doradcą w sklepie, ale przed decyzją chcę jeszcze zasięgnąć języka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jakimś cudem do takiego jednego głośnika podłączało się dwa kanały i grało by to niezależnie przod/tył to może i tak. Ale tu masz jedną kolumnę surround podłączaną pod jeden kanał i grającą nieco szerzej niż klasyczne konstrukcje. Po pierwsze to super opcja dla kina z kilkoma rzędami siedzeń, po drugie można ją montować trochę bliżej bo dźwięk z siebie wydają bardziej rozproszony i w dużej mierze powraca do Ciebie odbity ze ścian co wielu użytkownikom się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

Jestem za podłączeniem 402S. Bardzo dobre tył!

Ja mam tylko cały czas wątpliwości, czy te głośniki mają sens, jeżeli będą na ścianie za kanapą rogówka, gdzie głośnik prawy będzie z jednej strony obok ściany, a głośnik lewy będzie z jednej strony obok zabudowy meblowej. Dźwięk z jednej połowy głośnika będzie emitowany bezpośrednio na ścianę/mebel. Ma to istotne znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wartościowy wątek, teraz się bardziej skłaniam do tego zestawu z Rp-402s, tylko się zastanawiam, czy wieszać je na płasko do ściany czy na podstawce jakoś pod kątem, ale podejrzewam, że jak nie przyjdą i nie przetestuje to się nie dowiem. Wrzucam jeszcze zdjęcie, bo wygląda to u mnie chyba mniej korzystnie niż w tym wątku. Po lewej za zasłoną jest ściana. Z tego co zrozumiałem, to nawet w takim układzie i z brakiem możliwości w pełni prawidłowego umiejscowienia głośników, te 402 zagrają najprawdopodobniej lepiej niż zwykle jednokierunkowe głośniki?

 

IMG_20220407_105335.jpg

Edytowano przez meszek0009
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana przez Dolby odległość od głośnika to co najmniej 1m. Z racji małej odległości do odsłuchu to takie dipole/bipole lepiej się sprawują. To jak je zamontujesz to już na miejscu sam sobie określisz. Rozstaw je ile się da i nie przesadzaj z ich wysokością od podłogi bo oglądając film z ruchem ulicznym nie chciałbyś by samochody lewitowały nad Tobą. To głośniki poziomu podstawowego, ich zalecana wysokość to 1,2m od ziemi z dopuszczalną niewielką odchyłką w górę do 1,5m. Po prostu z głową ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, meszek0009 napisał:

Dzięki, wartościowy wątek, teraz się bardziej skłaniam do tego zestawu z Rp-402s, tylko się zastanawiam, czy wieszać je na płasko do ściany czy na podstawce jakoś pod kątem, ale podejrzewam, że jak nie przyjdą i nie przetestuje to się nie dowiem.

Zawieś je tak jak przewidział producent na płasko do ściany, nie kombinuj. Sam mam od kilku dni parę głośników tego typu i je testuję w różnych ustawieniach. Również doszedłem do wniosku po lekturze wielu wpisów na forum, że jak sam w domu nie przetestuję to się nie dowiem.

18 minut temu, meszek0009 napisał:

 Z tego co zrozumiałem, to nawet w takim układzie i z brakiem możliwości w pełni prawidłowego umiejscowienia głośników, te 402 zagrają najprawdopodobniej lepiej niż zwykle jednokierunkowe głośniki?

W Twoim przypadku to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. U mnie nie do końca, ale ja mam zupełnie inne pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, meszek0009 napisał:

Ja mam tylko cały czas wątpliwości, czy te głośniki mają sens, jeżeli będą na ścianie za kanapą rogówka, gdzie głośnik prawy będzie z jednej strony obok ściany, a głośnik lewy będzie z jednej strony obok zabudowy meblowej. Dźwięk z jednej połowy głośnika będzie emitowany bezpośrednio na ścianę/mebel. Ma to istotne znaczenie?

No to nawet dobrze. Bo dzwiek się od tego odbije :)

Też tak kiedyś miałem i było super.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...