Skocz do zawartości

Kino domowe RX-A2080 + B&W 603 za 15k czy warto?


demonoman

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Po pierwsze dokładnie to co oznacza nie za wysokie? Jesli masz na myśli dawne konstrukcję Altusa to takich kolumn się już nie robi.

E tam, się nie robi.

Klipschorn

Wharfedale Linton Heritage

Wharfedale Elysian

Heco Direkt

To tak na szybko, można łatwo znaleźć więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilka wyjątków :P widziałem że napiszesz o tym.

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Wharfedale Linton Heritage

Stoja na standach. Są wysokie. Przy najmniej powinny stac.

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Wharfedale Elysian

To jest monitor nie podłogówka

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Heco Direkt

Mają 90 cm wysokości. Więc one tylko optycznie są małe.

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Klipschorn

Zapewne model Heresy. Ufff zgadzam się :)

Pozdrawiam Piotr

Dnia 19.05.2020 o 07:50, pabloo napisał:

Bardziej na myśli miałem zestaw 5.1 a w późniejszym czasie ewentualny rozwój tego o dodatkowe głośniki. Ale wyjściem jest 5.1.

Czemu nie za wysokie, bo po prostu nie chce żeby to wszystko wyglądało zbyt masywnie, właśnie coś rozmiaru altusów było by odpowiednie ale to już widzę temat pogrzebany, monitory na standach wydaje mi że by było to całkiem ciekawe rozwiązanie,

Polecam w  takim razie coś takiegp.

Monitor Audio Silver 100 , nowe ELAC Debut Reference DB 62, Czy wspomniane przez kolegę Wharfedale Elisian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o proporcje wymiarów.

Poza tym kto twierdzi, że Altusy to podłogówki? To, że stawiało się je na podłodze świadczy wyłącznie o niskiej świadomości ich właścicieli, a potem o tym, że tak było względnie wygodnie, bo w handlu były komody pod telewizor o wysokości 90 cm z wcięciem, pod które idealnie wchodziły Altusy.

Tylko że tweeter w Altusach jest na wysokości 55 cm od podstawy. Czyli jak Altus stoi na podłodze, to tweeter jest jakieś pół metra za nisko do wygodnego słuchania w fotelu. To są jak najbardziej kolumny podstawkowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby zrobić jakiś stojak na altusy to można dać im któreś kolejne życie, może być ciekawe doświadczenie, a na jakiej wysokości powinny takie głośniki stać tak jakoś orientacyjnie, może się orientujecie,

Druga sprawa co sądzicie o zestawie Polk Signature tym z E na końcu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 19.05.2020 o 07:50, pabloo napisał:

Bardziej na myśli miałem zestaw 5.1 a w późniejszym czasie ewentualny rozwój tego o dodatkowe głośniki. Ale wyjściem jest 5.1.

Czemu nie za wysokie, bo po prostu nie chce żeby to wszystko wyglądało zbyt masywnie, właśnie coś rozmiaru altusów było by odpowiednie ale to już widzę temat pogrzebany, monitory na standach wydaje mi że by było to całkiem ciekawe rozwiązanie,

Koledzy mam pytanie chce wymienić swój zestaw kina domowego amplituner Denon AVR-X 3100, DVD Denon 1730, kolumny podłogowe Klipsch RF -28F, chce je zastąpić kolumnami Klipsch RF7 III do tego myślę o amplitunerze Denon AVC-X4700H, ewentualnie Yamaha RXA-2080 lub Maranz SR 7015 do tego jakiś sensowy odtwarzacz dvd do kina jak również do muzyki. Obecny sprzęt przerzucę do sypialni i tam będzie tylko stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...