Skocz do zawartości

Kino domowe 5.x z mozliwoscia rozbudowy do 7.x.x - pokoj 35m2


jezikk

Recommended Posts

Na ten moment przetestowane mam głośniki

- Klipsch RP6000 i RP-8000 z Denonem x2600
- Monitor Audio Bronse 6, center, 2, sub MA w10 z Denonem x4500
- Kef Q550 + q250 + q150 z Onkyo 696

Czekam jeszcze na możliwość odsłuchania Dali Oberon7 i Heco.

Mam pytanie który z Klipschowych centralnych byłby lepszy 504c czy 500c/600c ? Firma gdzie słuchałem Klipscha może mi ściągnąć centralny (tylko muszę wybrać 1 model) i będę miał opcje posłuchać kompletu 5.1. Na tyle będzie rp-400m.

Jako ze zestaw na MA Bronze 6 można teraz dorwać na wyprzedażach skłaniam się do zbudowania od razu kompletu 7.x.2 bo budżetu powinno wystarczyć. 
1. Czy do zestawy Bronze 6 warto dokupić centralny Silver C150 lub C350 zamiast tego standardowego ? Czy duza jest różnica w brzmieniu i czy nie będzie się odroznial?
2. Czy na boki i tyły w 7.x.2 warto kupić Bronze FX czy Monitor 2 ?
3. Co do kompletu z Atmosow polecicie mi? Czy C180 wystarczy ?
4. Jaki suby byście polecili do takiego zestawy, skłaniam się do na początek 1szt Rel HT1205. Bo na 2 kasy braknie. Ale bedzie pelne 7.1.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taki niuans, chyba nikt nie wspomnial - z mojego doswiadczenia - mam projektor nad glowa - musisz wziac pod uwage jego halas. Dla mnie to duzy problem, mam epson tw3500. Zachecam kupic cos cichszego, co z reguly po prostu oznacza duza obudowe i niestety wieksze koszty. Ja osobicie zbudowalem obudowe wyciszajac rzutnik, ale to naprawde spore wyzwanie i lepiej ta eneregie wlozyc w cichszy rzutnik. Bardzo lubie rzutnik, klimat etc. ale halas - w zaleznosci od wlasnej wrazliwosci - bywa duzym klopotem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odsłuchane no i jak?

Klipsch, monitor Audi oczy KEf?

20 godzin temu, jezikk napisał:

Jako ze zestaw na MA Bronze 6 można teraz dorwać na wyprzedażach skłaniam się do zbudowania od razu kompletu 7.x.2 bo budżetu powinno wystarczyć. 
1. Czy do zestawy Bronze 6 warto dokupić centralny Silver C150 lub C350 zamiast tego standardowego ? Czy duza jest różnica w brzmieniu i czy nie będzie się odroznial?
2. Czy na boki i tyły w 7.x.2 warto kupić Bronze FX czy Monitor 2 ?
3. Co do kompletu z Atmosow polecicie mi? Czy C180 wystarczy ?
4. Jaki suby byście polecili do takiego zestawy, skłaniam się do na początek 1szt Rel HT1205. Bo na 2 kasy braknie. Ale bedzie pelne 7.1.2

1. Nie. Zostań przy Bronze

2. FX

3. tak. Monitor audio ma komplet do kazdej serii i ich kolumny instalacyjne są na prawdę dobre

4. HT 1205 to na [rawdy sobry sub. Zaczyna być liderem w swojej cenie pomału. Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 30.04.2020 o 14:10, jezikk napisał:

udało mi się posłuchać zestawów na Klipschu RP-6000 i RP-8000 jak również Monitor Audio Bronze 6.  Oba zestawy sluchalem na denonie, odpowiednio x4500 i x2600

Niestety, oba odsłuchy były w małych salkach ok 18m2. Miałem wrażenie ze chyba Bronze 6 dobrze sobie w takim pomieszczeniu radzą ale na dość dużej głośności i nie wiem czy dadzą fajny filmowy efekt w prawie 40m2.

W innym miejscu słuchałem klipszy, pomieszczenie miało ok 22m2 ale tylna ściana była zawalona pudlami z towarem wiec realnie zostawało ok 16-18m2 przestrzeni i chyba seria 6000 lepiej się sprawdziła w tych warunkach. rp-8000 to jest prawdziwe potwory zarówno pod wglądem gabarytów jak i mocy i basu...

Faktycznie klipsche graja inaczej niż jestem przyzwyczajony, nie mowie ze źle, bo ogólnie odbiór OK i w kinie się to powinno sprawdzać, ale bez jakiegoś nader zachwytu. Podobno Klipsche można na equalizerze podciągnąć w środku pasma a utemperować na gorze i dole i podobno świetnie to się sprawdza w kinowych seansach, nawet tych bardziej muzykalnych. [...]

MA Bronze bardzo blisko do KEF iq9 które posiadam i nie dają zadowalającego efektu w tej przestrzeni. Ponadto, na malej głośności miałem wrażenie ze centralny za słabo eksponował dialogi i były one mało zrozumiale.

Co do KEF q550 z onkyo 696 który słuchałem później (pomieszczenie również ok 20m, ale głośniki ustawione na dłuższej ścianie i siedziałem ok 2m od nich i ok 1m od tylnej ściany) miałem wrażenie ze sa odrobinę lepsze od posiadanych kef iq9 (teoretycznie wyższy model ze starej serii), prezentowały więcej basu ale kontrolowanego, szybkiego ale nie głębokiego, podobolami mi sie środek i góra która była dość wyrównana i powiedziałbym neutralna, nie mecząca mnie. Moze to wynikać z przyzwyczajenie do KEF, ale mam nieodparte wrażenie ze do kina brakuje im tego czegoś, w stereo fajnie oddawały scene, byly przyjemne w odsłuchu, nie natarczywe ale to nie jest ich główne zadanie.

Wiec na dziś portfel podpowiada mi isc w MA Bronze i kupic 7.1.2 (powinno sie zmieścić w budzecie) a uchu bliżej chyba do Klipscha, zobaczę na kiedy zdołają mi ściągnąć 504C i wtedy be mial okazje posłuchać ich w kinie a nie stereo.

 

Czekam na możliwość przetestowania jeszcze Oberonow 7, Focal Chora, Heco Aurora i Polk Audio S55. Po przestudiowaniu forum te zestawy się przewijały jako mieszczące w moim budzecie.

Edytowano przez jezikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jezikk napisał:

Czy orientujecie sie czy ktos w Krakowie lub bliskiej okolicy ma caly zestaw KD Klipscha aby to odsluchac ? Najchetniej: RP-6000 (8000) + 504c (ew 404c) + 402s + 112sw lub SVS-2000 lub ht1205 ??

W Gnieźnie ma. To blisko.

rp6000 ,404c, 502s, 115sw a napedza rz 840

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche daleko, tak z 500km ;)

 

Po wielu bojach udało mi sie namówić żonę aby w przyszłości zrobić jednak 2 raczy siedzeń, pierwszy to będzie kanapa rozkładana a drugi to 3-4 fotele kinowe rozkładane na podesciku ok 15-20cm. Niestety w tym układzie fotele będą ok 15-20cm od tylnej ściany (tyle potrzebują do rozkładania). Czy w takim układzie zmieniać jakoś rozmieszczenie głośników względem poprzednio uzgodnionego ?

Na lini SrL - SrR biegnie skos, wiec nie dam rady tam dc dodatkowych Atmosow, (na żółto zaznaczylem miejsce Atmosow w suficie) dlatego uklad 7.2.2 raczej zostanie nie zmieniony.  Jakieś sugestie ?

image.thumb.png.a2fffdc53c2486c242bfacd729c82571.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jezikk napisał:

Jak juz wspominałem, nie jestem wstanie dac 4 atmosow ze względu na skosy. Dyskutowaliśmy to wcześniej w wątku i nie ma sensu i mozliwosci, nawet z nadstawkami. Myslalem aby dac na boki i tyl glosniki bipolarne typu MA Bronze FX.

Nie chce sie czepiac, ale bardzo mocno wierze, ze mozliwosc jest, tylko trzeba chciec. U siebie zbudowalem szubienice, bo tez mam taki sufit, ze "sie nie da".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jezikk napisał:

Możesz pokazać jakieś zdjęcie jak to wygląda i brzmi? Bo mnie tu na forum odradzano robienie atmosow na skośnym suficie. 

lWBE4fI.jpg 

Nie wiem jak zrobic zdjecie jak brzmi :D Moim zdaniem spoko, choc teraz dalbym bardziej "do przodu". I chyba te JBLe wywale, bo one brzmia kiepsko w kazdym ustawieniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tenfilip napisał:

lWBE4fI.jpg 

Nie wiem jak zrobic zdjecie jak brzmi :D

To jak brzmi to skrót myślowy był :) Ale na tym zdjęciu ja widzę tylko 2 Atmosy ?

3 godziny temu, S4Home napisał:

Co do tyłów to bym się nie bał. One na etapie kalibracji zostaną po prostu mocno ściszone. Ale faktycznie Atmos do zmiany. Za blisko surroundow. Tu nie będzie tego efektu.

A jak proponujecie w takim razie Atmosy i surroundy umieścić jak będą 2 rzędy  ?? (Nadmienię ze 2 rzad pojawi się pewnie za rok, ale kable pod głośniki musi instalować na dniach, przed tapetami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo lapie co miałeś na myśli pisząc o szerokości rozmieszczenia Atmosow. Posiłkowałem sie tym rysunkiem z pdf (https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-atmos/dolby-atmos-home-theater-installation-guidelines.pdf) i układem pionowym ze Atmosty w układzie x.x.2 powinny być optymalnie pod katem 80st do słuchacza (dopuszczalne 65-100st).

image.png.2043afc1a0fe741b96d93b9c2a299457.png

Atmosty w tym układzie dla kanapy będą pod katem ok 100st w pionie a dla foteli w 2 rzędzie pod katem ok 75stopni.
SrL i SrR dam odrobine do tylu, tylko obawiam sie czy nie beda za bardzo do tylu dla kanapy a nie wiele to zmieni dla foteli ?
SbL i SbR umieszczę szerzej, tak jakby po skrajach foteli (to będzie po ok 65-75cm od ścian bocznych).

image.thumb.png.f3e93f480ddbc92424263e9cea848062.png

Lepiej? Jakie inne sugestie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...