Skocz do zawarto艣ci
Freelancer Mirek

Marantz SR50XX + 2 kolumny

Recommended Posts

Dzie艅 dobry

1. AMPLITUNER

Poszukuj臋 kolumn do amplitunera Marantz z serii SR50XX (5013, 5014 lub 5015 je艣li warto). Co do amplitunera Marantz to raczej jestem pewien (wyb贸r sentymentalny, nie idealny 馃槈) 偶e w艂a艣nie to zakupi臋, cho膰 na forum po dyskusji wiele os贸b zmienia艂o zdanie 馃榾 Prosze o porade czy wystarczy 5013 czy warto 5014,... 6013 itd

2. MIEJSCE

Amplituner dlatego, i偶 sprz臋t bedzie spi臋ty z TV, sieci膮 (Spotify itd) oraz NAS, a spos贸b korzystania to 70%muzuka/30%kino. Sprz臋t b臋dzie w salonie 30m2 jako spinaj膮ce centrum wszystkich multimedi贸w. Jakbym by艂 sam to bym wybra艂 wzmacniacz stereo, ale niestety domownik贸w jest wi臋cej 馃榾

3. MUZYKA

S艂ucham g艂贸wnie muzyki 艂agodnej: poezja 艣piewana (piosenki Osieckiej, Cygana, M艂ynarskiego itp), smooth jazzu (Norah Jones, Diana Krall, Aga Zaryan), Pink Floyd, Lao Che, Sting, Republika/Obywatel GC, Kult, Myslovitz/Rojek, ONA, Organek, Katarzyna Kowalska, Niemen, Czerwone Gitary itp. W wi臋kszo艣ci jest to muzyka polska. Rzadziej co艣 mocniejszego Metallica, Nirvana, Illussion, Red Hot Chilli Peppers. Zdarza mi si臋 w艂膮czy膰 tak偶e muzyk臋 powa偶n膮, ale rzadko.

4. BUD呕ET + CZAS

Na zakup amplitunera + 2 podstawki wst臋pnie chc臋 przeznaczy膰 8tys, ale jestem otwarty na dyskusj臋 je艣li chodzi o co艣 dro偶szego. Je艣li wybra艂bym amplituner za 3.5tys to na 2 kolumny zosta艂oby 4.5tys. Nie 艣pieszy mi si臋 z zakupem wi臋c je艣li trzeba to mog臋 poczeka膰 na np BlackFriday czy inne wydarzenie, kiedy m贸g艂bym kupi膰 co艣 lepszego w promocyjnej cenie.

Poprosz臋 o porad臋 kt贸re kolumny warto wzi膮膰 pod uwag臋 do tego amplitunera. My艣la艂em nad Klipschami R820F, B&W 706, Dali Oberon 7, Wharfedale Diamond 11.5.聽

Kolor kolumn albo drewnopodobne, albo bia艂e bo inaczej mi 偶ona zamknie bud偶et na 1000z艂 馃ぃ

Dziekuje za wszelkie porady

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Bud偶et 8k, 70% muzyki i p贸j艣cie w ampli KD, do tego jeszcze branie pod uwag臋 Klipsch聽R820F.

To b臋d膮 s艂abo wydane pieni膮dze

Udost臋pnij ten post

Je偶eli nie planujesz rozbudowywa膰 systemu to zdecydowanie lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie amplituner stereo, je偶eli jednak b臋dzie kino to pozosta艂bym przy Marantzu, kt贸ry nie藕le sprawdza si臋 r贸wnie偶 podczas ods艂uch贸w stereo. Im wy偶szy model tym lepsze stereo to tak w skr贸cie. Z kolumn z pewno艣ci膮 warto zwr贸ci膰 uwag臋 na Monitor Audio now膮 serie Bronze 6G oraz System Audio z serii Saxo. Wyb贸r i decyzje czy 2 czy 5 kana艂贸w najlepiej poprze膰 ods艂uchem na kt贸ry serdecznie zapraszam.

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Freelancer Mirek napisa艂:

Nie 艣pieszy mi si臋 z zakupem wi臋c je艣li trzeba to mog臋 poczeka膰 na np BlackFriday czy inne wydarzenie, kiedy m贸g艂bym kupi膰 co艣 lepszego w promocyjnej cenie.

Widzialem juz niejednokrotnie jak przed BlackFriday, cena jest podnoszona by w owym dniu zapoda膰 wielkie Wooow. Kto nie monitoruje rynku i cen, daje sie nabra膰 na te "czary".

Podalbym przyklad ale nie chce antyreklam uprawiac!

Edytowano przez Chyba Miro 84

Udost臋pnij ten post

7 godzin temu, Markcox napisa艂:

Bud偶et 8k, 70% muzyki i p贸j艣cie w ampli KD, do tego jeszcze branie pod uwag臋 Klipsch聽R820F.

To b臋d膮 s艂abo wydane pieni膮dze

Tak jak pisa艂em powy偶ej, Marantz to kompromis pomi臋dzy moimi potrzebami a potrzebami pozosta艂ych u偶ytkownik贸w. Moje osobiste proporcje to 70/30, a je艣li bym wzi膮艂 pod uwag臋 pozosta艂ych u偶ytkownik贸w domu pod uwag臋 to by艂yby to w sumie proporcje 33%/33%/33% (muzyka/film/gry).

@Markcox dlaczego wyb贸r Klipsch R820F to s艂abo wydany pieni膮dz?

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisa艂:

Widzialem juz niejednokrotnie jak przed BlackFriday, cena jest podnoszona by w owym dniu zapoda膰 wielkie Wooow. Kto nie monitoruje rynku i cen, daje sie nabra膰 na te "czary".

Podalbym przyklad ale nie chce antyreklam uprawiac!

Rozumiem mechanizm. Czyli raczej nie mam co liczy膰 偶e w okresie powiedzmy do ko艅ca roku by艂aby szansa na kupienie nowego sprz臋tu, kt贸ry mi doradzicie, w jakiej艣 okazyjnej cenie? Nie siedz臋 w bran偶y audio, ale w bran偶y foto jest tak ze jak wchodza nowe modele sprzetu to czesto starsze idzie naby膰 w korzystniejszych cenach. Stad pytam czy w kolumnach nie zbli偶a si臋 jaki艣 korzystniejszy czas na zakup...聽

7 godzin temu, Q21 napisa艂:

Je偶eli nie planujesz rozbudowywa膰 systemu to zdecydowanie lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie amplituner stereo, je偶eli jednak b臋dzie kino to pozosta艂bym przy Marantzu, kt贸ry nie藕le sprawdza si臋 r贸wnie偶 podczas ods艂uch贸w stereo. Im wy偶szy model tym lepsze stereo to tak w skr贸cie. Z kolumn z pewno艣ci膮 warto zwr贸ci膰 uwag臋 na Monitor Audio now膮 serie Bronze 6G oraz System Audio z serii Saxo. Wyb贸r i decyzje czy 2 czy 5 kana艂贸w najlepiej poprze膰 ods艂uchem na kt贸ry serdecznie zapraszam.

Planuj臋 rozbudowanie systemu do 5.1 Wst臋pnie krok 1 -> Ampli + 2 kolumny pod艂ogowe.

@Q21聽czy m贸g艂bym prosi膰 o kr贸tkie streszczenie charakterystyki d藕wi臋ku tych kolumn kt贸re wymieni艂em w po艣cie pierwotnym? Ktore z tych kolumn zupe艂nie nie b臋d膮 pasowa艂y do Marantza, a kt贸re ewentualnie mog艂yby dobrze wsp贸艂gra膰? Rozchodzi si臋 o kolumny w zakresie 4.5tys ktore wymieni艂em (Klipschami聽R820F, B&W 706, Dali Oberon 7, Wharfedale Diamond 11.5)聽-> (ewentualnie inne polecane w tej granicy). Czy w niedalekim zakresie cenowym np. 6-7tys za par臋 nie ma jaki艣 kultowych kolumn do kt贸rych warto dozbiera膰? Nie zmieniam sprz臋tu za cz臋sto wi臋c nie zbawi mnie kilka miesi臋cy d艂u偶sze oczekiwanie...聽

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)
28 minut temu, Freelancer Mirek napisa艂:

Czyli raczej nie mam co liczy膰 偶e w okresie powiedzmy do ko艅ca roku by艂aby szansa na kupienie nowego sprz臋tu, kt贸ry mi doradzicie, w jakiej艣 okazyjnej cenie? Nie siedz臋 w bran偶y audio, ale w bran偶y foto jest tak ze jak wchodza nowe modele sprzetu to czesto starsze idzie naby膰 w korzystniejszych cenach.聽

Moze b臋d膮 jakies obni偶ki na 艣wi臋ta... a w audio tez tak jest ze jak wchodzi nowy model to zaczyna sie tzw. "Czyszczenie magazyn贸w" i to jest dobry czas na okazje .... sam tak naby艂em m贸j system :)

Edytowano przez Chyba Miro 84

Udost臋pnij ten post

1 minut臋 temu, Chyba Miro 84 napisa艂:

Moze b臋d膮 jakies obni偶ki na 艣wi臋ta... a w audio tez tak jest ze jak wchodzi nowy model to zaczyna sie tzw. "Czyszczenie magazyn贸w" i to jest dobry czas na okazje i potwierdzam.... sam tak naby艂em m贸j system :)

Ok. To bede polowa艂 w takim razie na ampli Marantza, bo widze ze na g艂ownej stronie audio pojawi艂 si臋 news o nowych modelach z serii SR X016. Mo偶e w takim razie poszukam te偶 jaki艣 starszych, a dobrych modeli Monitor Audio. Nie musi to by膰 najnowsza seria Bronze 6G...聽

Udost臋pnij ten post

Sluchalem co prawda wzmacniacza Marantz-a z monitor audio bx2. Jest to kilkuletnia konstrukcja o dosy膰 wysokiej skutecznosci jak na monitory i musze przyzna膰 ze zagra艂y nadspodziewanie dobrze.

Udost臋pnij ten post

Ale masz reszt臋 kolumn do kina domowego? Bo proporcje to jedno. Czy b臋dziesz je kupowa艂 z czasem?

Jak chcesz Marantza to w tym bud偶ecie koniecznie wy偶szy a starszy model czyli seria 6013 czy 6014 jaki znajdziesz.

Co do Klipsch to kolumny kinowe, z Marantzem sobie radz膮 i gra to ca艂kiem dobrze. RP 280 mog艂y by by膰. Chod偶 bud偶et pozwala na lepsze kolumny po prostu.

Fyne F 502 albo Tannoy XT8F idealnie si臋 zgrywaj膮 z Marantzem.

Polecam

Udost臋pnij ten post

11 godzin temu, Freelancer Mirek napisa艂:

@Markcox dlaczego wyb贸r Klipsch R820F to s艂abo wydany pieni膮dz?

Bo mimo tego, 偶e jestem zwolennikiem produkt贸w tego producenta, ta seria jest po prostu s艂aba. Zw艂aszcza, je偶eli piszesz o swoich preferencjach i gatunkach muzycznych. Je偶eli w og贸le zaznajomi艂e艣 si臋 z brzmieniem Klipscha i on Ci pasuje, to nie schod藕 poni偶ej serii RP. O czym ju偶 z reszt膮 wspomnia艂 Piotr z S4Home

Udost臋pnij ten post

Dnia 5.08.2020 o 15:52, Q21 napisa艂:

... je偶eli jednak b臋dzie kino to pozosta艂bym przy Marantzu, kt贸ry nie藕le sprawdza si臋 r贸wnie偶 podczas ods艂uch贸w stereo. Im wy偶szy model tym lepsze stereo to tak w skr贸cie....

Czy r贸偶nica w stereo pomi臋dzy modelami/seriami b臋dzie dla mnie s艂yszalna? Nie posiadam s艂uchu absolutnego, ale os艂ucha艂em si臋 ju偶 kilkadziesi膮t lat w muzyce st膮d wybieram sprz臋t w艂a艣nie z takiej p贸艂ki a nie innej. Czy ta r贸偶nica w stereo jest w ka偶dej serii pomi臋dzy wy偶szymi modelami (np model 5013 ma najs艂absze stereo a 8013 najlepsze) czy im nowsza seria tym lepsze stereo (powiedzmy 偶e 5013 najs艂absze a 5015 lepsze bo nowsze)? Czy mo偶na wyszuka膰 gdzie艣 w sieci u偶yte konkretne elementy w danym ampli czy jest to w miar臋 trudne/zastrze偶one przez firm臋? Je艣li by艂oby jawne to m贸g艂bym sobie sam por贸wna膰 modu艂y odpowiedzialne za stereo w konkretnych modelach. Mocowo i zakresem funkcjonalno艣ci spokojnie wystarczy mi seria najni偶sza 50XX. Tylko to stereo mnie zastanawia o czym napisa艂e艣 @Q21.

22 godziny temu, Chyba Miro 84 napisa艂:

Sluchalem co prawda wzmacniacza Marantz-a z monitor audio bx2. Jest to kilkuletnia konstrukcja o dosy膰 wysokiej skutecznosci jak na monitory i musze przyzna膰 ze zagra艂y nadspodziewanie dobrze.

@Chyba Miro 84@Q21 dzi臋kuj臋 za zwr贸cenie uwagi na kolumny Monitor Audio. Nie wiem dlaczego umkn臋艂y mi z pola zainteresowa艅. Musia艂em mie膰 d艂u偶szy czas zanik pami臋ci pod k膮tem tej znanej firmy 馃槈 Pogrzebi臋 w modelach bo asortyment maj膮 szeroki i na ka偶d膮 kiesze艅...聽

Udost臋pnij ten post

15 godzin temu, S4Home napisa艂:

Ale masz reszt臋 kolumn do kina domowego? Bo proporcje to jedno. Czy b臋dziesz je kupowa艂 z czasem?

Jak chcesz Marantza to w tym bud偶ecie koniecznie wy偶szy a starszy model czyli seria 6013 czy 6014 jaki znajdziesz.

Co do Klipsch to kolumny kinowe, z Marantzem sobie radz膮 i gra to ca艂kiem dobrze. RP 280 mog艂y by by膰. Chod偶 bud偶et pozwala na lepsze kolumny po prostu.

Fyne F 502 albo Tannoy XT8F idealnie si臋 zgrywaj膮 z Marantzem

@S4Home聽z pewno艣ci膮 przyjad臋 na ods艂uch do Pa艅stwa bo mam niedaleko to wtedy na spokojnie pos艂uchamy konkretnych par 2-3 kolumn.

Reszty kolumn do KD aktualnie nie mam, ale na spokojnie z czasem si臋 w nie zaopatrz臋. Mo偶e te偶 po prostu zakupi臋 w nied艂ugim czasie co艣 u偶ywanego w dobrej cenie powiedzmy sub/centralny/2*ty艂 tak by kino/gry lecia艂y na 5.1. Ale z tym mi si臋 nie 艣pieszy. Najpierw Marantz + 2 razy solidna pod艂oga

Udost臋pnij ten post

Ok rozumiem i zapraszam

W przypadku Marantza jest faktycznie tak 偶e seria wy偶ej gra lepiej. Czyli 50xx < 60xx < 70xx zar贸wno w kinie jak i w stereo.

Ale ju偶 nie ma r贸偶nic pomi臋dzy 5013 = 5014 i 5015 w d藕wi臋ku

Udost臋pnij ten post