Skocz do zawartości

Pioneer VSX-933B - Kino Domowe z Atmos


Dawid Pokrzywa

Recommended Posts

Witajcie,

Otóż sprzedałem ostatnio moje starsze kino domowe samsunga HT-J5550W (niby 1000W) i przymierzam się do kupna telewizora OLED. Chciałbym już jakąś konkretniejszą konfigurację. Mam okazyjnie możliwość kupić w/w amplituner za 1500 zł. Czy można z tego skomponować jakiś ciekawy zestaw do około 4500 zł? Czy konfiguracja Pioneer VSX-933B + Jamo 809 HCS + Dwa głośniki atmos będzie hulać? Głównie używany będzie do filmów, netflixa sporadycznie do muzyki. Nie chcę się wywalić z pieniędzy, więc proszę o Waszą opinię. (bez tekstów typu jak dopłacisz 500 to będziesz bardziej zadowolony itp.). Bardziej zależy mi na opinii typu czy ten zestaw za około 4500 zł będzie ok? Czy zawiodę się i stwierdzę, że ten samsung jednak nie był taki zły :P

Chciałbym też zaznaczyć, że nie jestem turbo audiofilem i kino domowe HT-J5550W było dla mnie na prawdę spoko konfiguracją (kupiłem je okazyjnie za 850 zł). Chciałbym się przenieść o kilka poziomów wyżej ale przeglądając fora obawiam się że to jednak nie takie proste w tym przedziale cenowym. Jak moja stara się dowie że wydaję 5k na kino to zawisnę na dachu naszego przyszłego domu... :P

aaa.... i jeszcze jedna rzecz. Bo widzę że często nie polecacie głośników sufitowych, które z sufitem mają niewiele wspólnego. Biorę pod uwagę w przyszłości możliwość rozbudowy o dwa "sufitowe" głośniki atmos które faktycznie znalazłyby się na suficie :) Z tego co widziałem to z jamo są takie nakładane na przednie kolumny, gdyby ktoś mi mógł powiedzieć czy daje to chociaż jakiś efekt to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam, Dawid

Edytowano przez Dawid Pokrzywa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolejny użytkownik który zastanawia się nad Pioneer + Jamo.

Niech zgadnę. To po prostu zestaw z Euro albo Media gdzie polecany jest do telewizora?

Bo nie bardzo wiem skąd innad pomysł szczególnie na te kolumny?

Atmos, mówisz o tych nakładkach? Z jednej strony te nakładki warto mieć bo widać dziury w frontach. Z drugiej strony. To nic nie da. Jakbyś położył nakładkę od ......

No po prostu to nie jest Atmos.

A kolumny sa niezwykle słabe.

Yamaha 485 + Taga 606V3 albo Quadral 6500Le lub Heco Victa 702 to lepsze wybory.

Nieco drożej Onkyo 686/696 albo Yamaha 685 + Indiana Line Tesi 561 / Melodika BL 40 MKIII czy Tannoy 7.4

Zapraszam po wyceny i porady.

Jak chcesz dobry dzwiek do OLEDA to warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pioneer z Jamo zagra płytko i faktycznie wygląda to na gotowy system ze sklepu nie dla idiotów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby Yamaha HTR4072 + Quadral 6500le lub Pylon Audio Pearl Set. Jeśli chciałbyś cieplejszy charakter brzmienia to polecam Denon 2600h + Melodika BL40. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podobny set w Media Expert ale to całkowicie przypadkowo. Chciałbym zaznaczyć, że dotychczas byłem zadowolony z najzwyklejszego kina 5.1 Samsung. Chciałbym się zmieścić do tych 5 tyś. szukać używek? Nie ukrywam, że te "Jamo" wyglądają świetnie ale wiadomo że wyglądem człowiek nie słucha. Zależałoby mi na atmosie, nawet jakby głośnik na razie odbijał się od sufitu to i tak będę się przeprowadzał a wtedy już mogę go umieścić na suficie.

22 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Pioneer z Jamo zagra płytko i faktycznie wygląda to na gotowy system ze sklepu nie dla idiotów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby Yamaha HTR4072 + Quadral 6500le lub Pylon Audio Pearl Set. Jeśli chciałbyś cieplejszy charakter brzmienia to polecam Denon 2600h + Melodika BL40. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny

Czy polecasz jeszcze coś do uzupełnienia zestawu o głośniki atmos i subwoofer?

31 minut temu, S4Home napisał:

Witaj,

Kolejny użytkownik który zastanawia się nad Pioneer + Jamo.

Niech zgadnę. To po prostu zestaw z Euro albo Media gdzie polecany jest do telewizora?

Bo nie bardzo wiem skąd innad pomysł szczególnie na te kolumny?

Atmos, mówisz o tych nakładkach? Z jednej strony te nakładki warto mieć bo widać dziury w frontach. Z drugiej strony. To nic nie da. Jakbyś położył nakładkę od ......

No po prostu to nie jest Atmos.

A kolumny sa niezwykle słabe.

Yamaha 485 + Taga 606V3 albo Quadral 6500Le lub Heco Victa 702 to lepsze wybory.

Nieco drożej Onkyo 686/696 albo Yamaha 685 + Indiana Line Tesi 561 / Melodika BL 40 MKIII czy Tannoy 7.4

Zapraszam po wyceny i porady.

Jak chcesz dobry dzwiek do OLEDA to warto.

Chciałbym już mieć jakąś podkładkę pod atmos bo wykończeniówka w salonie czeka więc jestem w stanie wziąć pod uwagę możliwość rozbudowania w późniejszym czasie kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie w tym zestawie. Nakładka na głośnik nie jest zła, jeśli spełnia dwa warunki:

1. Można ją powiesić na ścianie lub przymocować do sufitu. 

2. Ma zmienną charakterystykę lub jest dopasowana do pracy jako nakładka lub samodzielny głośnik (czyli możliwość zmiany, czy dźwięk jest skupiony, czy bardziej rozproszony).

Warunki spełniają np. Dali Alteco, Monitor Audio Bronze AMS, większość nakładek Klipscha, i jeszcze kilka innych, teraz już nie pamiętam, które.

Jamo nie tylko nie są dostosowane do pracy jako głośnik bezpośredni, ale nawet nie da się ich w taki sposób podłączyć, ani zamontować na suficie czy ścianie.

Swoją drogą, bardzo chciałbym tych Jamo posłuchać i porównać z czymś sensownym. W końcu Ogrodnik dał im pięć gwiazdek, z czegoś to musiało wynikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...