Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Yamahy na 2020/2021


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, Haito napisał:

RX-V6A Pomiar YPAO można wykonać tylko raz lub 8 razy ?

Jest możliwość pomiaru np. w dwóch miejscach odsłuchu ?

Z tego co pamiętam w poprzednim modelu. Dajesz multiposition czyli dla 8. A po 2 lub po 4 punktach po prostu przerywasz. Wtedy YPAO liczy dla tych punktów.

Piotr

7 godzin temu, Haito napisał:

Czy na przednim wyświetlaczu RX-V6A nie powinien pojawić się napis Atmos bądz DTS X przy oglądaniu filmu nagranym w tym systemie ?

Mam konfiguracje 5.1.2 (F.Presence). Na wyświetlaczu po włączeniu filmu mam info DTS-HD MA zamiast DTS X.

Output CH pokazuje F  C  S  FP  SW

Dzięki za pomoc.

Skąd masz film? Skąd wiesz że jest tam DTS X albo Atmos? Oryginalny BD?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już się spotkał z problemem  rozłączania się eARC między TV Samsung series 6 a V6A ? Jest to mega irytujące. Może ma ktoś jakiś pomysł na utrzymanie stałego "stabilnego" połączenia ?

 

Na angielskiej forum czytałem że ludzie muszą za każdym razem ustawiać eARC przez pilota po podliczeniu ale wierzę że jest jakieś "normalniejsze" rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie jasność wypowiedzi, tv nie widzi eARC.

Podglaszam TV a nie Amplituner.

Gdy włączę Netflix-a na TV nie ma dźwięku, muszę wyłączyć listwę zasilająca do Amplitunera żeby go "zresetować" albo korzystać z Netflix-a na dekoderze.  Bo tam wszystko działa bez problemu. Co ciekawe taka samy sytuacja jest z YT nie mogę oglądać YT na TV puszczając dziwkę przez eARC do amplitunera.

 

Strasznie to irytujące 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem Yamaha rxv4a HDMI arc . Rano jak odpalam tv załancza  się głos z tv amplituner raz się włączy raz nie . Czasami amplituner się włącza razem  z tv ale i tak dziwek leci z tv i trzeba ręcznie przełączać na HDMI .Wszystkie funkcje w amplitunerze odpowiadające za HDMI arc włonczone . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2021 o 21:53, ZmarCinek napisał:

Czy ktoś już się spotkał z problemem  rozłączania się eARC między TV Samsung series 6 a V6A ? Jest to mega irytujące. Może ma ktoś jakiś pomysł na utrzymanie stałego "stabilnego" połączenia ?

 

Na angielskiej forum czytałem że ludzie muszą za każdym razem ustawiać eARC przez pilota po podliczeniu ale wierzę że jest jakieś "normalniejsze" rozwiązanie. 

I znów problem ARC w TV Samsung. U mnie działało po konfiguracji pilota do sterowania kinem domowym.Ale po aktualizacji TV powróciły problemy z ARC. Obawiam się ,że to pierwszy i ostatni TV Samsunga jaki posiadam

7 godzin temu, Gruby555 napisał:

Witam , mam podobny problem Yamaha rxv4a HDMI arc . Rano jak odpalam tv załancza  się głos z tv amplituner raz się włączy raz nie . Czasami amplituner się włącza razem  z tv ale i tak dziwek leci z tv i trzeba ręcznie przełączać na HDMI .Wszystkie funkcje w amplitunerze odpowiadające za HDMI arc włonczone . 

Czy pojawia się komunikat o podłączeniu kabla HDMI do niewłaściwego portu? Bez ARC/eARC,  mimo że fizycznie jest tam podłączony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iron napisał:

I znów problem ARC w TV Samsung. U mnie działało po konfiguracji pilota do sterowania kinem domowym.Ale po aktualizacji TV powróciły problemy z ARC. Obawiam się ,że to pierwszy i ostatni TV Samsunga jaki posiadam

Czy pojawia się komunikat o podłączeniu kabla HDMI do niewłaściwego portu? Bez ARC/eARC,  mimo że fizycznie jest tam podłączony?

Żaden komunikat nie wyskakuje , te HDMI arc żyje własnym życiem , czasami odpala się bez problemu a czasami trzeba kombinować ale po nocy nigdy nie odpala razem z amplitunerem . Irytująca sprawa z tym HDMI 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gruby555 napisał:

Żaden komunikat nie wyskakuje , te HDMI arc żyje własnym życiem , czasami odpala się bez problemu a czasami trzeba kombinować ale po nocy nigdy nie odpala razem z amplitunerem . Irytująca sprawa z tym HDMI 

U mnie się pojawia. Widać każdy przypadek jest inny. Jedyne co niezmienne to losowe działanie ARC/eARC

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gruby555 napisał:

Witam , mam podobny problem Yamaha rxv4a HDMI arc . Rano jak odpalam tv załancza  się głos z tv amplituner raz się włączy raz nie . Czasami amplituner się włącza razem  z tv ale i tak dziwek leci z tv i trzeba ręcznie przełączać na HDMI .Wszystkie funkcje w amplitunerze odpowiadające za HDMI arc włonczone . 

Jakim modelem telewizora dysponujesz? oraz jakiego przewodu HDMI używasz? (marka, model)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jakim modelem telewizora dysponujesz? oraz jakiego przewodu HDMI używasz? (marka, model)

Tv Samsung UE55NU8042 , kabel Reinston Ultra . Wcześniej mailem grajbelke JBL i połączenie arc śmigało bez problemowo , na weekend będę kombinował z innymi kablami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gruby555

Masz możliwość przetestowania ARC z innym urządzeniem? Np dekoder tv albo pożyczony amplituner?

O ile HDMI ARC/eARC samo w sobie to dosyć kapryśny standard że względu na różną jakość implementacji w różnych urządzeniach to jeżeliby z innym urządzeniem będzie działać to znaczy że w Yamaszy jest firmwareowy bug i gryzie się z tym Samsungiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub Samsunga gryzie się z Yamaha. Nie zwalajmy na jedną konkretną firmę.

Lata temu jak ARC wchodziło i miałem jeszcze kontakt z telewizorami to pamiętam że były przypadki że w jednej firmie, to był chyba właśnie Samsung urządzenia po ARC się w ogóle nie widziały.  TV z jakimś plastikowym kinem

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jack Frost napisał:

@Gruby555

Masz możliwość przetestowania ARC z innym urządzeniem? Np dekoder tv albo pożyczony amplituner?

O ile HDMI ARC/eARC samo w sobie to dosyć kapryśny standard że względu na różną jakość implementacji w różnych urządzeniach to jeżeliby z innym urządzeniem będzie działać to znaczy że w Yamaszy jest firmwareowy bug i gryzie się z tym Samsungiem.

 

Tak sprawdzałem z soundbarem JBL śmiga bez problemowo . Pozostaje liczyć na aktualizację w przyszłości które naprawiom problem połączenia tego nieszczęsnego HDMI arc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Iron napisał:

U mnie się pojawia. Widać każdy przypadek jest inny. Jedyne co niezmienne to losowe działanie ARC/eARC

Miałam podobne problemy na 685. Kombinowałam już losowo. Idea tkwiła w kolejności włączania i wyłączania urządzeń, także przy ustawianiu ARC. Jak sie już pote, raz ustawiło ok i włączam i wyłaczam wszytko amplitunerem to jest ok. U mnie sieje po prostu dekoder  kablówki., który włącząć musze osobno bo inaczejz  pilota tv nie mogę sterować amplitunerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 07:13, Gruby555 napisał:

Tv Samsung UE55NU8042 , kabel Reinston Ultra . Wcześniej mailem grajbelke JBL i połączenie arc śmigało bez problemowo , na weekend będę kombinował z innymi kablami 

Czy mógłbyś przekazać amplituner dla naszych techników w serwisie żeby zweryfikować czy wszystko jest w porządku? Gdzie zakupiłeś urządzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2021 o 23:37, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czy mógłbyś przekazać amplituner dla naszych techników w serwisie żeby zweryfikować czy wszystko jest w porządku? Gdzie zakupiłeś urządzenie?

Amplituner zakupiony w rtv euro , wysyłka raczej odpada amplituner na gwarancji więc nie chce ryzykować w przyszłości problemów z serwisem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...