Skocz do zawartości

Integra do kef q550


Integra do kef q550

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie,

Posiadam kefy q550. Przyszedł czas na zmiane wzmacniacza. Jak zapewne się orientujecie kolumny te cechują się dośc suchym, konturowym, ale i energicznym neutralnym, precyzyjnym graniem. Szukam więc integry, ktora nieco ociepli, zmiękczy, zaokrągli dźwięki. Doda mięsistości, gęstości, przy jednoczesnym dobrym napowietrzeniu i powiększeniu przestrzeni. Chcialbym zachowac dobrą dynamikę, tempo. Wiem, ze te kolumny są nieco trudniejsze w wysterowaniu, dlatego myślę o czymś z dużym zapasem mocy. Pokój okolo 20m. Budżet około 4000zł. Używka wchodzi w grę, ale w "drugiej kolejności". Proszę o Wasze propozycje, zanim udam się na jakieś odsłuchy. Pozdrawiam. balley

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka dobrych wzmacniaczy, które swietnie współpracują z Kef Q550. Jest to na pewno Musical Fidelity M2si, hybryda Vincent SV-500, chociaż proponowałbym także posłuchać Cambridge Audio CXA81 oraz Audiolab 6000A. Z troszeczkę droższych konstrukcji Atoll IN100 Signature.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2020 o 21:06, karbeti napisał:

Czemu na tym forum Audiolab 6000A jest polecany do większości kolumn? Kiedy tylko ktoś pyta o wzmacniacz w okolicach 3000k zewsząd wszyscy sprzedający proponują Audiolaba. Czy ktoś porównywał go z Rotelem A12 lub A14?

Własnie nie wszyscy!

Zwróć uwgę w czyich wypowiedziach to się pojawia. Ciesze się że w końcu ktoś na to zwrócił uwagę. Bo to zaczyna przypominać obłęd.

Dnia 26.09.2020 o 21:11, ns3 napisał:

Do tych KEF proponuję używkę Hegel 80 lub nowszy Hegel H90

Ok tylko on nie zrobi tego

Dnia 26.09.2020 o 16:34, Integra do kef q550 napisał:

Szukam więc integry, ktora nieco ociepli, zmiękczy, zaokrągli dźwięki.

Moim zdaniem używany Roksan K3 a z nowych Rotel albo Cyrus ONE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się waszymi typami i poczytawszy co nieco, podotykałem w nieodległym salonie za radą kierownika przybytku rotela12 i nad 368. Więcej ze wspomnianych nie ujrzalem. W tyg zabiore je do domu, byśmy się lepiej poznali. Stanąłem na chwilę przy hegelu h90, ale bylby to chyba przerost formy nad treścią. No i w tej półce cenowej znowu pojawia się kilka ciekawych egzemplarzy. Czuję, ze to kupowanie zajmie mi troche czasu. No i w grę nie wchodzą egzemplarze z wykastrowanym dac. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Integra do kef q550 napisał:

Stanąłem na chwilę przy hegelu h90, ale bylby to chyba przerost formy nad treścią.

No właśnie. :P

8 godzin temu, Integra do kef q550 napisał:

Czuję, ze to kupowanie zajmie mi troche czasu.

Czy to źle? Traktuj to jako formę relaksu. Do niczego nie jesteś zmuszony. Nie spiesz się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdź jeszcze wspomnianego wyżej Cyrusa One HD. Mnie osobiście korciłoby żeby sprawdzić te kolumny z małą lampą jak Synthesis Soprano LE, ma daca na pokładzie. Co prawda Kef Q 550 ma jedynie 87db skuteczności, ale mimo wszystko mogłoby to zagrać ciekawie. Wspomniany tu wyżej Nad też może być ciekawą opcją do tych kolumn.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...