Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr656 - chromecast nie działa


jerrybass

Recommended Posts

Cześć, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx-nr656 - nie drogiego, ale bardzo zadowalającego wzmacniacza kina domowego. Mniej więcej od maja mam problem z chromcastem wbudowanym we wzmacniacz: urzadzenie wyświetla informacje, że przygotowanie urządzenia może zająć kilka dni i mam cierpliwie czekać. Aplikacja Google home, która wcześniej nie miała problemu z wykrywaniem wzmacniacza, teraz nie widzi go wcale. Mam oczywiście aplikacje onkyo remote, resetowałem, upgradeowalem i downgrade owalem wzmacniacz i router, ale sytuacja pozostaje bez zmian. 

Wszystkie funkcje internetowe takie jak dostęp do serwera dlna, Spotify connect, tune in i tidal działają bez zarzutu. Tylko chromecast nie odpowiada. 

 

Może macie jakiś pomysł jak to naprawić? Może jakies specyficzne ustawienia routera, albo downgrade wzmacniacza do określonej wersji... 

20201004_110520_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"downgrade" nie istnieje taka możliwość.

Czy robiłeś hard reset?

How to Factory Reset Onkyo TX NR656 7.2 4K Ultra HD Bluetooth WiFi Home Theater Surround Receiver Press and hold CBL/SAT button, then press and hold the On/Off button till you see "clear" on the display and the receiver will be factory reset. It will take about 20-30 seconds to reset.

 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

"downgrade" nie istnieje taka możliwość.

Czy robiłeś hard reset?

How to Factory Reset Onkyo TX NR656 7.2 4K Ultra HD Bluetooth WiFi Home Theater Surround Receiver Press and hold CBL/SAT button, then press and hold the On/Off button till you see "clear" on the display and the receiver will be factory reset. It will take about 20-30 seconds to reset.

 

Tak, robiłem hard reset, więcej niż raz. Żeby zrobić downgrade wystarczy pobrać oprogramowanie w niższej wersji niż obecna na pendrive i odłączyć internet :)

 

Wzmacniacz informuje że nie jest pewny czy to najnowszy software, ale da się to ominąć. Tak się robi downgrade. Zrobiłem tak mając wersję 6 February 2020 do 14 November 2019. Powrót do najnowszej wersji oprogramowania odbywa się już normalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy że powinieneś to robić :)

Ogólnie chromecast w onkyo jest spier..... od kiedy pamiętam też kiedyś miałem 656 dobre ile 3 lata temu wtedy chromecast ledwo działał wszystko cię zawieszało albo muliło no tragedia. Teraz mam rz810 i chromecasta w ogóle nie ma żadne urządzenie nie wykrywa aby onkyo mogło być odbiornikiem :) pomaga hard reset a potem za jakiś czas znowu znika, nie używam tego ale tak się dzieje z moim obserwacji.

Za to chromecast audio od googla który posiadam zawsze działał perfekcyjnie i szybko.

Multimedia w onkyo są bardzo słabe od kalibracji po ogólną obsługę aplikacją w tel czy odtwarzaniem z usb/sieci wszystko pracuje wolno..... w porównaniu do systemu yamahy .. w sumie nie ma co porównywać :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. U mnie też to działa słabo. Czasami jak chcę posłuchać z tel Android to mi się nawet wzmak odpalić nie chce. Ale zauważyłem że jak odłączę wzmak z gniazdka na kilka minut i telefon zrestartuje to przez jakiś czas wszystko chodzi jak trzeba. Używam głównie deezer i streamuje na wzmak. Albo łącze się przez Google home. Też nie mam pomysłu na tą przypadłość tego sprzętu i się z tym już pogodziłem. Nawet router zmieniłem i to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...