Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 + Cyrus One HD - jaki DAC?


Cass

Recommended Posts

Witam,
chciałbym zmienić brzmienie tego zestawu. Wbudowany w Cyrusa DAC gra zbyt mocno górą i dłuższe słuchanie jest męczące. Dodatkowo dźwięk jest zbyt techniczny/cyfrowy. Chciałbym również, aby środek trochę wyszedł do przodu.
Czy jest jakaś tania alternatywa, która zmieni brzmienie tego zestawu? Myślałem o DacMagic 100 lub Arcam rDac. W grę wchodzi zarówno sprzęt nowy jak i używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest źródłem? Powiem Ci, że miałem zensory, co prawda piątki w połączeniu z Cyrusem one (bez DACa), gdzie źródłem był blusound node 2i i w życiu nie powiedziałbym, żeby to granie było męczące czy też techniczne🙂. Zensory to raczej moim zdaniem ciepłe kolumny (chociaż są i tacy którzy twierdzą, że grają Vką) dlatego jestem zaskoczony Twoimi odczuciami. Może zrób eksperyment i podłącz źródło analogowo. Jeśli samo źródło jest cieplejsze, obejdzie się bez wydawania kilku stów. Chociaż powiem szczerze, ja chcąc zmienić brzmienie, poszedłem w wymianę kolumn 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to nie najlepsze źródło a o laptopie się nie wypowiem bo nigdy nie używałem. Proponuję Ci na początek pożyczyć jakieś inne źródło (np blousounda w top hifi) i zobaczysz czy są jakieś zmiany. Albo skoro odpowiada Ci laptop zbuduj sobie malinę. Jutro lepszych rad na pewno udzieli branża 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po pierwsze zrezygnował z połączenia USB. Według mojego doświadczenia jest ono najbardziej jasne ze wszystkich mi znanych.

CA DacMagic 100 po USB gra bardzo jasno, więc na pewno tutaj się nic nie poprawi.

Według mnie warto zostawić ten Dac, ale zmienić źródło na malinkę z np. DigiOne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DudasDudek napisał:

Ja bym po pierwsze zrezygnował z połączenia USB. Według mojego doświadczenia jest ono najbardziej jasne ze wszystkich mi znanych.

CA DacMagic 100 po USB gra bardzo jasno, więc na pewno tutaj się nic nie poprawi.

Według mnie warto zostawić ten Dac, ale zmienić źródło na malinkę z np. DigiOne.

No właśnie mam gdzieś Raspberry Pi więc mogę iść w tym kierunku - dokupić nakładkę i podpiąć pod Cyrusa. Tylko pytanie, czy to coś zmieni ponieważ sygnał z DigiOne i tak będzie przechodził przez DAC-a Cyrusa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązaniem w Twoim przypadku może być wymiana DACa ale Cambridge Audio DAC Magic 100 nie będzie najlepszym wyborem. Lepiej zwrócić uwagę na Topping D70 lub Audiolab M-DAC Mini. Oba przetworniki ocieplą brzmienie i wysuną w stronę słuchacza średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cass napisał:

No właśnie mam gdzieś Raspberry Pi więc mogę iść w tym kierunku - dokupić nakładkę i podpiąć pod Cyrusa. Tylko pytanie, czy to coś zmieni ponieważ sygnał z DigiOne i tak będzie przechodził przez DAC-a Cyrusa...

Teraz gram na Hifiberry Digi+ Pro. I brzmienie po podłączeniu do CA DM100 przez coax jest kompletnie inne niż po podłączeniu laptopa do DM100, ale po USB. Góra się zdecydowanie cofnęła, doszło klarowności i separacji, no i zdecydowanie zwiększyła się ilość i jakość dołu.

Z innego wątku na forum wiemy, że DigiOne daje zdecydowanie lepszy środek, trochę lepszą górę, ale słabszy dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z czego to wynika? Przecież w obu przypadkach sygnał jest dostarczany w postaci cyfrowej, więc to nie powinno mieć znaczenia przez które wejście trafia do DAC-a…
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cass napisał:

No właśnie z czego to wynika? Przecież w obu przypadkach sygnał jest dostarczany w postaci cyfrowej, więc to nie powinno mieć znaczenia przez które wejście trafia do DAC-a…

Jeszcze kilka lat temu też tak myślałem, że sygnał cyfrowy, to nie powinien mieć różnicy. Różnice są i to dość zabawne, że olbrzymie.

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Gdyby to szystko było takie proste ludzie nie kupowaliby systemów audio za setki tysięcy złotych 🙂

Szkoda tylko, że wydałeś kasę na wzmacniacz z DACiem, z którego rezygnujesz. 

Właśnie dlatego sugeruję, by kolega po prostu zmienił transport, bo może się zaskoczyć (na plus oczywiście). Zwłaszcza, że w botland można zwrócić nakładkę, jakby się nie sprawdziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, seba3002 napisał:

Gdyby to szystko było takie proste ludzie nie kupowaliby systemów audio za setki tysięcy złotych 🙂

Szkoda tylko, że wydałeś kasę na wzmacniacz z DACiem, z którego rezygnujesz. 

Nie zrezygnuję ponieważ TV mam podłączony bezpośrednio i efekty dźwiękowe są ok.

Spróbuję poeksperymentować z tymi nakładkami. Proszę o pomoc od czego zacząć.

Taj jak wspominałem, wycofanie/wygładzenie góry, środek trochę do przodu, niskie mogą być mocniejsze. Która nakładka da taki efekt? I jak to potem przesyłać do wbudowanego DAC-a - optykiem (TOSLINK), SPDIF, czy analogowo po RCA?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cass napisał:

Nie zrezygnuję ponieważ TV mam podłączony bezpośrednio i efekty dźwiękowe są ok.

Spróbuję poeksperymentować z tymi nakładkami. Proszę o pomoc od czego zacząć.

Taj jak wspominałem, wycofanie/wygładzenie góry, środek trochę do przodu, niskie mogą być mocniejsze. Która nakładka da taki efekt? I jak to potem przesyłać do wbudowanego DAC-a - optykiem (TOSLINK), SPDIF, czy analogowo po RCA? 

Nakładki jakie tylko powinny Cię interesować są trzy:

Hifiberry Digi+ Pro, Allo DigiOne, Allo Signature

Pierwsza zdecydowanie najbardziej budżetowa, na pewno spowoduje cofnięcie się góry. Środek nie koniecznie wyjdzie do przodu, ale na pewno stanie się bardziej klarowny. Dółu dojdzie mnóstwo.

Druga, bardziej szczegółowa na górze, środek zdecydowanie lepszy, podobno bardziej do przodu. Dołu mniej niż w pierwszej.

Trzecia. Zdecydowanie najdroższa, dwukrotnie od drugiej. Nie mogę się dostatecznie wypowiedzieć, bo nie wiem. Są głosy, że dźwięk jest kompletny. Czyli charakterystyka drugiej, ale nie brakuje już dołu.

Wszystkie łączysz za pomocą SPDiF.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj transport ma znaczenie. To że wszystko z wyjściem cyfrowym gra tak samo to mit.

Z tego wyszło że ludzie zaczęli korzystać z TV jako zrodła Tidala czy Spotify. Jak była by różnica miedzy nim a Cambridge 851N skoro i tak są podłączone cyfrowo.

Ano jest. JAk masz Maline to ją spróbuj. Natomiast tutaj może być tak że to jednak DAC w Cyrus tak gra. wówczas Arcam Ci zostaje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DudasDudek napisał:

Nakładki jakie tylko powinny Cię interesować są trzy:

Hifiberry Digi+ Pro, Allo DigiOne, Allo Signature

Pierwsza zdecydowanie najbardziej budżetowa, na pewno spowoduje cofnięcie się góry. Środek nie koniecznie wyjdzie do przodu, ale na pewno stanie się bardziej klarowny. Dółu dojdzie mnóstwo.

Druga, bardziej szczegółowa na górze, środek zdecydowanie lepszy, podobno bardziej do przodu. Dołu mniej niż w pierwszej.

Trzecia. Zdecydowanie najdroższa, dwukrotnie od drugiej. Nie mogę się dostatecznie wypowiedzieć, bo nie wiem. Są głosy, że dźwięk jest kompletny. Czyli charakterystyka drugiej, ale nie brakuje już dołu.

Wszystkie łączysz za pomocą SPDiF.

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Wczoraj skonfigurowałem moode audio na razie na gołej Malinie i połączyłem przez USB z DAC-iem Cyrusa. Dzisiaj sprawdzę, czy są jakiekolwiek zmiany w dźwięku.

Z zaproponowanych przez Ciebie opcji, chyba najbardziej odpowiedni będzie Hifiberry Digi+ Pro.

Poczytałem trochę o możliwościach Maliny i pozytywne opinie dostaje Allo Boss DAC v1.2.

Co myślicie o tym rozwiązaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie maliny po USB możesz spróbować, jak to wyjście nie zostało do tego stworzone i efekty będą średnie.

Według mnie kup Digi+Pro, a jak się nie spodoba masz 2 tygodnie na odesłanie. I będziemy myśleć dalej, co poradzić ;)

Nie bawiłbym się w nakładki z DACiem. Być może są dobre, ale niektórzy mówią, że nie do końca. Na transporty w malinie nikt nie narzeka, bo są topowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DudasDudek napisał:

Podłączenie maliny po USB możesz spróbować, jak to wyjście nie zostało do tego stworzone i efekty będą średnie.

Według mnie kup Digi+Pro, a jak się nie spodoba masz 2 tygodnie na odesłanie. I będziemy myśleć dalej, co poradzić ;)

Nie bawiłbym się w nakładki z DACiem. Być może są dobre, ale niektórzy mówią, że nie do końca. Na transporty w malinie nikt nie narzeka, bo są topowe.

Wczoraj uruchomiłem Malinę i połączyłem bezpośrednio przez USB. Krótko mówiąc… tragedia.

Dźwięk jakby ściśnięty, niskie praktycznie nie istnieją. Nie zdawałem sobie sprawy, że ten zestaw może w ogóle zagrać aż tak źle.

 Laptop (+Tidal), które wcześniej grały po USB generowały nieporównywalnie lepszy dźwięk.

Dzisiaj dojedzie Digi+Pro, skonfiguruję go i  porównam bezpośrednio z laptopem po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 o 00:03, DudasDudek napisał:

Ja bym po pierwsze zrezygnował z połączenia USB. Według mojego doświadczenia jest ono najbardziej jasne ze wszystkich mi znanych.

CA DacMagic 100 po USB gra bardzo jasno, więc na pewno tutaj się nic nie poprawi.

Według mnie warto zostawić ten Dac, ale zmienić źródło na malinkę z np. DigiOne.

Muszę się nie zgodzić z twierdzeniem że po USB jest jasno. Akurat tak się składa że mam DacMagic 100 i często leci muza z lapka ( po zainstalowaniu sterwoników w Windowsie są omijane całkowicie wszystkie polepszacze w systemie )  Spotify, Tidal itp. Tak czy inaczej właśnie po USB dźwięk prezentuje najlepszą jakość przestrzeń i stereofonię. Słucham godzinami zdaża się że sprzęt gra cały dzień i nie ma absolutnie mowy by przekaz był męczący i zbyt jasny. Według moich obserwacji kolumny mają tu najwięcej do powiedzenia swojego czasu testowałem  Quadrale M40 Platinum i wystarczyło 30 minut odłsuchu by stwierdzić jednoznacznie że  jest zbyt jasno u góry co z automatu psuło przyjemność ze słuchania muzyki. Po zmienie paczek jest tak jak ma być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fosge napisał:

Muszę się nie zgodzić z twierdzeniem że po USB jest jasno. Akurat tak się składa że mam DacMagic 100 i często leci muza z lapka ( po zainstalowaniu sterwoników w Windowsie są omijane całkowicie wszystkie polepszacze w systemie )  Spotify, Tidal itp. Tak czy inaczej właśnie po USB dźwięk prezentuje najlepszą jakość przestrzeń i stereofonię. Słucham godzinami zdaża się że sprzęt gra cały dzień i nie ma absolutnie mowy by przekaz był męczący i zbyt jasny. Według moich obserwacji kolumny mają tu najwięcej do powiedzenia swojego czasu testowałem  Quadrale M40 Platinum i wystarczyło 30 minut odłsuchu by stwierdzić jednoznacznie że  jest zbyt jasno u góry co z automatu psuło przyjemność ze słuchania muzyki. Po zmienie paczek jest tak jak ma być

Oczywiście, że wszystko zależy od reszty zestawu.

Podłączałeś kolego jakikolwiek inny transport po coax, a nie po USB? Jeśli nie, to spróbuj i zrozumiesz :) Kup malinkę z chociażby Digi+Pro i wtedy dopiero dowiesz się, co to przestrzeń i stereofonia.

Zdecydowanie zostaje przy swojej opinii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DudasDudek napisał:

Oczywiście, że wszystko zależy od reszty zestawu.

Podłączałeś kolego jakikolwiek inny transport po coax, a nie po USB? Jeśli nie, to spróbuj i zrozumiesz :) Kup malinkę z chociażby Digi+Pro i wtedy dopiero dowiesz się, co to przestrzeń i stereofonia.

Zdecydowanie zostaje przy swojej opinii.

 

Jeszcze jedno pytanko czy taka Melodika MDCX05 będzie ok ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2020 o 00:46, DudasDudek napisał:

Oczywiście, że wszystko zależy od reszty zestawu.

Podłączałeś kolego jakikolwiek inny transport po coax, a nie po USB? Jeśli nie, to spróbuj i zrozumiesz :) Kup malinkę z chociażby Digi+Pro i wtedy dopiero dowiesz się, co to przestrzeń i stereofonia.

Zdecydowanie zostaje przy swojej opinii.

 

Ja właśnie w piątek podłączyłem Digi+Pro i ... szok, szok, niedowierzanie;) 

Piękna stereofonia, doskonała separacja, góra się cofnęła i już nie kuje. Bas nie jest taki potężny jak z laptopa bezpośrednio po USB, ale pojawiła się super kontrola i wielowymiarowość.

Nigdy nie przypuszczałem że taka drobna zmian może całkowicie odmienić charakter dźwięku.  

Mój zestaw jeszcze nigdy nie grał  na takim poziomieJ

Jedyne, czego mi teraz brakuj to przestrzeń, ale coś kosztem czegoś.

Aktualnie zasilam Malinę zasilaczem Samsunga 2A - czy zmienić i jeśli tak to na jaki? Poprawi to jakość dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...