Skocz do zawartości

Wybór kina domowego


Recommended Posts

Witam, 

Rozważam zakup kina domowego, po rozeznaniu się w sprzęcie wśród najbardziej znanych marek (jbl, Sony, Samsung, itp.) szczerze mówiąc nic mnie nie "urzekło" i tu powstaje moje pytanie, na chwilę obecną na polu bitwy pozostały dwie firmy BOSE oraz Sonos, jednak zestawy które mnie zainteresowały to koszt około 10 tys, w związku z powyższym, czy znacie jeszcze jakieś firmy które powinienem rozważyć podczas dokonywania wyboru?

W głębi ducha BOSE linia 700 to jest to na co się zdecyduje jak nie znajdę ciekawszej alternatywy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Panie Kolego, a słuchałeś jakiegoś soudbara grającego muzykę? I skoro głównym kryterium jest "zmieszczenie się"  to może pokaż jakieś foto miejsca, gdzie ma stać sprzęt grający. 

Słuchałem zestwow o których wspomniałem w temacie i dają radę :soundbar, sub oraz zazwyczaj 2 lub 4 głośniki. Zdjęć niestety nie mogę wysłać na razie bo mieszkanie odbieram za miesiąc. Jeżeli chodzi o miejsce to jestem minimalistą, więc nie wchodzi u mnie w grę rozstawienie po całym pokoju głośników. Dodatkowo do "imprez" mam już zakupiony głośnik lg fh600. Może zapomniałem dodać w początkowym wpisie, nie znam się zupełnie na tego typu "zabawkach". Zestaw bosa 700 to jedyny jak na razie sprzęt,  z którym poczułem się jak w kinie podczas odsłuchów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wybór kina domowego napisał:

Zestaw bosa 700 to jedyny jak na razie sprzęt,  z którym poczułem się jak w kinie podczas odsłuchów. 

To nie kino, a namiastka kina . Jak Ci to wystarcza to ok. nie będę się spierał. Rozumiem , że masz budżet 10k. czyli jesteś w stanie złożyć poprawnie grający system. Pomyśl co przeważa , przyjemność z odsłuchu ,czy patrzenie po robocie na minimalistyczny wygląd wnętrza chałupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

To nie kino, a namiastka kina .

I ta namiastką kosztuje kupę kasy 🙂.

 

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że masz budżet 10k. 

Ja znalazłem ten zestaw bose za 7000 PLN, ale być może źle szukam.

 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

poprawnie grający system

Do muzykowania kolega ma głośnik LG 😉.

Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem. Też lubię minimalizm ale można to osiągnąć kupując coś innego niż soundbar za 7k PLN. Autorowi proponuję posłuchać soundbara i klasycznego zestawu stereo. Jeśli nie poczujesz różnicy - bierz soundbara. Jeśli zauważysz różnice, może zastanowisz się czy taka belka warta jest takiej kasy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maciek72 napisał:

Chyba kolego w pierwszym poście już wybrałeś i zdecydowałeś :)

Potrzebujesz poklepania po plecach ? 

 

Nie, z każdym produktem jest podobnie, czym bardziej znany tym więcej płacisz za logo i podejrzewam, że podobnie jest z BOSE dlatego zapytałem o radę. Jeżeli klasyczny zestaw stereo to co proponujecie? Szukam kogoś kto mi podpowie gdzie i czego szukać wchodząc do rtv euro agd zbyt wiele się nie dowiem. Może za tą kasę faktycznie lepiej co innego kupić, tylko co i gdzie mogę posłuchać żeby ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim może określ czego oczekujesz? Ma to być zestaw, który będzie wspomagał telewizor czy chcesz też słuchać muzyki? Jeśli w grę wchodzi jedno i drugie, to określ w jakich proporcjach. Podaj wielkość pomieszczenia, określ budżet i nie zaszkodziłoby też jakieś zdjecie/rzut pomieszczenia, w którym sprzęt się ma znajdować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim może określ czego oczekujesz? Ma to być zestaw, który będzie wspomagał telewizor czy chcesz też słuchać muzyki? Jeśli w grę wchodzi jedno i drugie, to określ w jakich proporcjach. Podaj wielkość pomieszczenia, określ budżet i nie zaszkodziłoby też jakieś zdjecie/rzut pomieszczenia, w którym sprzęt się ma znajdować. 

1. Chcę czuć się jak w kinie (nie ukrywam, że lubię brzmienie basowe) więc w proporcji 65 filmy 35 muzyka. 

2. Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym żeby niezbędna podstawa kosztowała około 6-7 tys I później ewentualnie rozbudować ją o kolejne głośniki 

3. Pomieszczenie nr 1(dodam że jest to kamienica więc są dość wysoko sufity) Screenshot_20210102_235747_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.d9c74a395da18359c513b04bc1a15ecf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...