Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Pioneer i Onkyo


yahoo111

Recommended Posts

52 minuty temu, S4Home napisał:

a widzieliście różnicę cenową? Tam to jest około 23% u nas 8.8%. Niech dystrybutor zrobi taką cenę aby u nas różnica też wynosiła 23% to można się ewentualnie zastanowić. W przeciwnym wypadku niech to zabiera.

53 minuty temu, S4Home napisał:

Jaka tam jest kalibracja. W sensie jak rozbudowana. Jakie ustawienia itp.

Do tego nie potrzeba mieć sprzętu, wszystko jest w instrukcji obsługi a informacja o korekcji akustyki jest nawet na stronie którą sami podaliście:

AccuReflex phase-matching solution for Atmos-enabled speakers

Czyli mamy ten sam nędzny system co wcześniej.

 

 

18 godzin temu, cross099 napisał:

Chociaż ostatnio udało mi się wyrwać x2700h za 2950PLN na amazonie nowa sztuk

i w tej cenie Onkyo całkowicie przegrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

a widzieliście różnicę cenową? Tam to jest około 23% u nas 8.8%. Niech dystrybutor zrobi taką cenę aby u nas różnica też wynosiła 23% to można się ewentualnie zastanowić. W przeciwnym wypadku niech to zabiera.

W USA jest wszystko taniej bo albo nie ma Vatu albo jest niższy. Ale ściągnij go to + nasz VAT i cło i wyjdzie drożej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W USA jest wszystko taniej bo albo nie ma Vatu albo jest niższy. Ale ściągnij go to + nasz VAT i cło i wyjdzie drożej.

ale co ma do tego VAT? Sprawdzałem cenę która widniała na portalach które podaliście. To czy jest z Vatem czy bez nie ma znaczenia. Różnica pomiędzy modelem 696 a 6100 w USA to ponad 20% gdzie u nas tylko 8%.

Idąc tropem waszej odpowiedzi, na model 696 mamy VAT 28% a na 6100 23%. No raczej tak nie jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MarcinBa napisał:

A LX305 też dojadą?

nie wiem czy bym brał 305, jak już to chyba lepiej 505. Chociaż przy 305 dostajemy już podstawowego Diraca i 9 kanałów. cena w usta to jakieś 1199$ pytanie ile u nas będzie kosztować, jak więcej niż Denon 3700 to chyba nie warto.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

ale co ma do tego VAT? Sprawdzałem cenę która widniała na portalach które podaliście. To czy jest z Vatem czy bez nie ma znaczenia. Różnica pomiędzy modelem 696 a 6100 w USA to ponad 20% gdzie u nas tylko 8%.

A o to Ci chodzi. No to zadaj to pytanie do dystrybutora.

39 minut temu, Voyt napisał:

A są jakieś różnice między Onkyo a Pionier (ten sam segment) w brzmieniu? Czy to tylko inne logo ?

Teraz to inne logo. Wcześnie faktycznie różnice w brzmieniu były.

Chodź tych najnowszych nie porównywałem.

Jednak do tej pory różnice byly jedynie w delikatnych aspektach menu.

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

tylko, że oni tyle chcą za 696. Sprzęt który nawet eARC nie obsługuje czyli technologicznie jest z 2015 roku.

Nie ma eARC.

No i w kółko macieju. Gramy dalej. 1000 lat i jeden dzień dłużej.

W którym momencie to wykorzystasz?

Doszliśmy do tego prawda że jest kilka modeli TV ktore realnie wypuści dzwięk HD z TV po HDMI. Reszta nie. I to dotyczy tylko podłączanie źrodła do TV aby później wrócić sygnałem do amplitunera. Prawda?

Każde źródło jak podłączysz do amplitunera to eARC nie ma zastosowania. Prawda? I to decyduje o tym że to archaiczny produkt?

Czy w swoim masz eARC? Ja w swoim mam i nigdy go nie użyłem. NIGDY.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

A o to Ci chodzi. No to zadaj to pytanie do dystrybutora.

przepraszam ja kupuje od dystrybutora czy od sprzedawcy? Bo coś mi się wydaje, że od sprzedawcy, zatem to sprzedawca powinien cisnąć dystrybutora ale ktoś tutaj widzę, próbuje pokrętną logikę wprowadzić.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Nie ma eARC.

No i w kółko macieju. Gramy dalej. 1000 lat i jeden dzień dłużej.

W którym momencie to wykorzystasz?

w momencie gdy mam konsole ps5 lub nowego xboxa który obsługuje 4k@120Hz oraz TV który to obsługuje. Wtedy podpinasz konsolę do TV a TV przez eARC spięty z amplitunerem. Dzięki temu masz pełny dźwięk HD który daje konsola a nie okrojony. Czyli nie musisz kupować konkretnie amplitunera z obsługą 4k@120Hz i martwić się czy Ci laga nie wprowadza.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Doszliśmy do tego prawda że jest kilka modeli TV ktore realnie wypuści dzwięk HD z TV po HDMI. Reszta nie. I to dotyczy tylko podłączanie źrodła do TV aby później wrócić sygnałem do amplitunera. Prawda?

no dokładnie po to to jest. I wszystkie TV powinno to puszczać, jak nie puszczają to reklamacja. Ostatnio trafiłem na wpis na avforum, że yamaha RX-v685 mimo że ma eARC to jednak nie chce tego tak ogarniać. Autor wpisu po zmianie na Denona przestał mieć problemy co jest dziwne, bo zwyczajowo najmniej ludzie narzekali na obsługę hdmi właśnie u Yamahy.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Każde źródło jak podłączysz do amplitunera to eARC nie ma zastosowania. Prawda? I to decyduje o tym że to archaiczny produkt?

tak, funkcje amplitunera determinują jego wiek. Czy wam się to podoba czy nie. Gdyby nie te funkcje nie potrzeba by było co raz to nowych modeli.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Czy w swoim masz eARC? Ja w swoim mam i nigdy go nie użyłem. NIGDY.

nie mam bo mój TV tego nie obsługuje i jestem świadom niedogodności z tym związanych. Nie mam również konsoli która obsługuje dźwięk HD itp i nie celuje w zakup nowego sprzętu. Gdybym kupował nowy sprzęt to w życiu bym nie wziął pod uwagę elektroniki starszej technologicznie której cena jest prawie taka jak nowej.

Tutaj pomiędzy nr696 a nr6100 różnica to około 8% o czym pisałem. To się po prostu nie opłaca i możecie zaklinać rzeczywistości ale faktów nie zmienicie.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

przepraszam ja kupuje od dystrybutora czy od sprzedawcy? Bo coś mi się wydaje, że od sprzedawcy, zatem to sprzedawca powinien cisnąć dystrybutora ale ktoś tutaj widzę, próbuje pokrętną logikę wprowadzić.

Ale pytasz o ceny tak. My nie decydujemy o cenach. Zatem z tym pytaniem dlaczego tam różnica jest większa a tu mniejsza to pytanie do dystrybutora.

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

w momencie gdy mam konsole ps5 lub nowego xboxa który obsługuje 4k@120Hz oraz TV który to obsługuje. Wtedy podpinasz konsolę do TV a TV przez eARC spięty z amplitunerem. Dzięki temu masz pełny dźwięk HD który daje konsola a nie okrojony. Czyli nie musisz kupować konkretnie amplitunera z obsługą 4k@120Hz i martwić się czy Ci laga nie wprowadza.

No łasnie o tym rozmawialiśmy. Że nie w każdym TV.

Tak jasne to jest moment żeby odejśc brak supportu 4K 120 hz. Ale nie każdy TV wyjdzie dźwiękiem HD.

Skoro już tak wrzucasz pewne amplitunery do przestarzałych to także sprawdź dokładnie! Tv które to wspierają.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

no dokładnie po to to jest. I wszystkie TV powinno to puszczać, jak nie puszczają to reklamacja.

Aha. Na jakiej podstawie?

Chciałbym to widzieć jak to reklamujesz :)

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

Ostatnio trafiłem na wpis na avforum, że yamaha RX-v685 mimo że ma eARC to jednak nie chce tego tak ogarniać. Autor wpisu po zmianie na Denona przestał mieć problemy co jest dziwne, bo zwyczajowo najmniej ludzie narzekali na obsługę hdmi właśnie u Yamahy.

Nie miałem okazji sprawdzać.

8 minut temu, lolekdrugi napisał:

tak, funkcje amplitunera determinują jego wiek. Czy wam się to podoba czy nie. Gdyby nie te funkcje nie potrzeba by było co raz to nowych modeli.

I tu się zgadzamy. WIEK tak. ALE nie klasę :)

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie mam bo mój TV tego nie obsługuje i jestem świadom niedogodności z tym związanych. Nie mam również konsoli która obsługuje dźwięk HD itp i nie celuje w zakup nowego sprzętu. Gdybym kupował nowy sprzęt to w życiu bym nie wziął pod uwagę elektroniki starszej technologicznie której cena jest prawie taka jak nowej.

Tutaj pomiędzy nr696 a nr6100 różnica to około 8% o czym pisałem. To się po prostu nie opłaca i możecie zaklinać rzeczywistości ale faktów nie zmienicie.

I teraz stonujmy nieco i wyjaśnijmy coś.

Do póki oba modele są, będą w sprzedaży to oczywiście różnica w cenie nie jest adekwatna do tego aby kupować 696.

Ale do tej pory mieliśmy problem z dostępnością, zgadza się? Może dlatego dystrybutor tak ustalił cenę.

Patrzmy że wszyscy, dość mocno podnieśli ceny amplitunerów AV. Znacznie ponad inflację.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Ale pytasz o ceny tak. My nie decydujemy o cenach. Zatem z tym pytaniem dlaczego tam różnica jest większa a tu mniejsza to pytanie do dystrybutora.

czyli nie jesteście sklepem?

25 minut temu, S4Home napisał:

Skoro już tak wrzucasz pewne amplitunery do przestarzałych to także sprawdź dokładnie! Tv które to wspierają.

wszystkie TV oraz wszystkie amplitunery z obsługą eARC mają to wspierać, jak nie wspierają to reklamacja i zwrot. To nie użytkownik ma kombinować tylko producent ma to ogarnąć. Teraz wszyscy ręce umywają bo najłatwiej sprzedać produkt a potem niech się klient buja.

 

25 minut temu, S4Home napisał:

Aha. Na jakiej podstawie?

na takiej, że ma wspierać eARC. Co ma robić eARC? Przesyłać sygnał HD z TV do amplitunera.

25 minut temu, S4Home napisał:

Chciałbym to widzieć jak to reklamujesz :)

czy Wy właśnie napisaliście na publicznym forum związanym z produktami które sami sprzedajecie, że utrudniacie składanie reklamacji swoim klientom?

 

25 minut temu, S4Home napisał:

I tu się zgadzamy. WIEK tak. ALE nie klasę :)

a o czym ja cały czas piszę?

 

25 minut temu, S4Home napisał:

Do póki oba modele są, będą w sprzedaży to oczywiście różnica w cenie nie jest adekwatna do tego aby kupować 696.

no i brawo, to po co go w ogóle sprowadzać skoro równocześnie się pojawiły inne modele?

 

25 minut temu, S4Home napisał:

Ale do tej pory mieliśmy problem z dostępnością, zgadza się? Może dlatego dystrybutor tak ustalił cenę.

były Denony, słabo dostępne ale jednak. Teraz są Denony (wszystkie z obsługą 4k@120Hz) oraz pojawiły się  Pioneery (również z obsługą 4K@120Hz) oraz Onkyo 6100.

Po co zatem ten zabytek? I druga sprawa, to Wy macie kontakt z dystrybutorem i jesteście dla niego stroną i to w waszym interesie powinno być ugranie odpowiedniej ceny i branie produktów które się sprzedadzą. Chyba nikt wam na siłę nie wcisnął tego amplitunera pod pretekstem zerwania umowy, bo jeżeli tak to powinniście się do UOKiK zgłosić.

25 minut temu, S4Home napisał:

Patrzmy że wszyscy, dość mocno podnieśli ceny amplitunerów AV. Znacznie ponad inflację.

i jakoś wszyscy mają sprzęt odpowiedni do roku 2022 poza tym jednym zabytkiem.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

czy Wy właśnie napisaliście na publicznym forum związanym z produktami które sami sprzedajecie, że utrudniacie składanie reklamacji swoim klientom?

To że nie czytasz co piszę udowodniłeś już nieraz.

Ale dla innych dopiszę.

Chciałbym zobaczyć jak reklamujesz taki TV.

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

no i brawo, to po co go w ogóle sprowadzać skoro równocześnie się pojawiły inne modele?

No okazuje się że nie równocześnie. 696 był 4 ? tygodnie przed 6100? Nie wiemy na ile wystarcza dostawy 6100.

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

Teraz są Denony

Tylko w zestawach w salonach Denon.

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

pojawiły się  Pioneery (również z obsługą 4K@120Hz) oraz Onkyo 6100.

Zgadza się. Do póki sa to jest to jasny wybór.

Ehhh, dobra. Jest piątek.

Nie ma sensu o tym dyskutować. Bo ani Ty ani ja nie zmienimy zdania. A inni tego nie czytają :P

Czasem jest fajnie. Ale to akurat już wałkowaliśmy. Nic się nie zmienia. ;)

Wyluzujmy :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

To że nie czytasz co piszę udowodniłeś już nieraz.

Ale dla innych dopiszę.

Chciałbym zobaczyć jak reklamujesz taki TV.

napisałem dokładnie tak jak zrozumiałem wasz tekst i wydaje mi się, że wielu również. Co innego gdybyście byli normalnym forumowiczem, ale jesteście sklepem co zmienia trochę odbiór. Wasz wpis zabrzmiał szyderczo i kpiąco i jego powtórzenie nic nie zmieni.

 

5 minut temu, S4Home napisał:

No okazuje się że nie równocześnie. 696 był 4 ? tygodnie przed 6100? Nie wiemy na ile wystarcza dostawy 6100.

a to Denona już nie ma? Marantza też nie?

Skupiliście się na tym 696 jakby to był super sprzęt, świety gral a jest co najmniej średni. W końcu to entry lvl średniej półki zatem nic specjalnego.

6 minut temu, S4Home napisał:

Tylko w zestawach w salonach Denon.

ponownie, to Wy prowadzicie sklep. Jakoś na zachodzie da się sprzedawać same amplitunery.

 

7 minut temu, S4Home napisał:

A inni tego nie czytają :P

już moja głowa aby ich odesłać do odpowiednich fragmentów rozmowy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

a to Denona już nie ma? Marantza też nie?

No nie.

Tylko w zestawach.

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

ponownie, to Wy prowadzicie sklep. Jakoś na zachodzie da się sprzedawać same amplitunery.

Na zachodzie tak. Ale nie jesteśmy zachodem.

25 minut temu, lolekdrugi napisał:

Skupiliście się na tym 696 jakby to był super sprzęt, świety gral a jest co najmniej średni. W końcu to entry lvl średniej półki zatem nic specjalnego.

Ja tylko albo aż pisze kiedy Ty piszesz o nim jako relikt.

Juz ustaliliśmy że będziemy pytać o eARC, 4K120 tak? I gdzieś już o to zapytałeś. Słusznie. Po prostu nie narzucaj innym swojego wyboru. Zwłaszcza że sam z tego nie korzystasz. Więc to nawet nie jest Twój wybór.

Temat uwazam za wyczerpany. Zwłaszcza że w kolejnym poście znowu będziemy  o tym pisac. :P

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Na zachodzie tak. Ale nie jesteśmy zachodem.

Wy jako sklep możecie to zmienić. Kwestia tego, jak rozmawiacie z dystrybutorem.  My jako klienci możemy głosować pieniędzmi co sporo już czyni.

 

12 minut temu, S4Home napisał:

Ja tylko albo aż pisze kiedy Ty piszesz o nim jako relikt.

bo jest reliktem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarcinBa napisał:

A LX305 też dojadą?

Z informacji jakie posiadamy, na chwilę obecną prawdopodobnie pojawią się w okolicach maja.

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

haha, w tej cenie to sobie go trzymajcie aż kondensatory wyschną.

Ok, Twoim zdaniem cena jest nie odpowiednia, masz prawo powiedzieć co o tym myślisz, ale po co te wrogie życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rms.pl napisał:

Ok, Twoim zdaniem cena jest nie odpowiednia, masz prawo powiedzieć co o tym myślisz, ale po co te wrogie życzenia.

bo pozwalacie dystrybutorowi wciskać sobie zabytki w zawyżonych cenach. My jako klienci możemy tylko głosować pieniędzmi, Wy możecie powiedzieć dystrybutorowi, że tego nie będziecie sprzedawać i niech sam się z tym buja. Ale z jakiegoś powodu również @S4Home broni tego jak ognia.

Z mojego punktu widzenia, musicie mieć jakieś dziwne umowy podpisane które zmuszają was do posiadania tych amplitunerów na stanie na sprzedaż. Bo nie uwierzę, że z własnej nieprzymuszonej woli chcecie sprzedawać starą elektronikę w cenie nowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lolekdrugi napisał:

bo pozwalacie dystrybutorowi wciskać sobie zabytki w zawyżonych cenach. My jako klienci możemy tylko głosować pieniędzmi, Wy możecie powiedzieć dystrybutorowi, że tego nie będziecie sprzedawać i niech sam się z tym buja. Ale z jakiegoś powodu również @S4Home broni tego jak ognia.

Z mojego punktu widzenia, musicie mieć jakieś dziwne umowy podpisane które zmuszają was do posiadania tych amplitunerów na stanie na sprzedaż. Bo nie uwierzę, że z własnej nieprzymuszonej woli chcecie sprzedawać starą elektronikę w cenie nowej.

Ciebie już się nie da czytać człowieku, uczepiłeś się tego sprzętu strasznie. Wejdź sobie tutaj https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-amplitunery-358?stan=nowe&string=onkyo TX-NR696&order=qd i zobacz, ile jest sprzedanych. Jak chcesz się bawić w branże to zakładaj firme, otwieraj salon i nie pozwalaj sobie dystrybutorowi nic wciskać. 

Po kilka razy kolega z @S4Home Ci coś tłumaczy, to nie trafia. Ciężki przypadek z Ciebie, na serio.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, no_i_fajnie napisał:

zobacz, ile jest sprzedanych

I co w związku z tym? To, że ktoś coś kupuje nie znaczy, że wie co kupił. Zwłaszcza gdy w Audio jest nadal tyle ludzi którzy wierzą w grające kable itp.

 

41 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Po kilka razy kolega z @S4Home Ci coś tłumaczy, to nie trafia. Ciężki przypadek z Ciebie, na serio.

oczywiście, że będzie tłumaczył, bo sprzedaje ten sprzęt. Trudno, żeby było inaczej skoro ma go na stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lolekdrugi napisał:

I co w związku z tym? To, że ktoś coś kupuje nie znaczy, że wie co kupił. Zwłaszcza gdy w Audio jest nadal tyle ludzi którzy wierzą w grające kable itp.

A może nie wkładaj wszystkich do jednego wora. Może część, może większość, może wszyscy wiedzieli, co kupują i to kupili, bo po prostu chcieli i uważali, że to im wystarczy? 

 

34 minuty temu, lolekdrugi napisał:

oczywiście, że będzie tłumaczył, bo sprzedaje ten sprzęt. Trudno, żeby było inaczej skoro ma go na stanie.

No i co w tym dziwnego? Czasy są bardzo kiepskie dla branży, wg mnie lepiej sprzedać coś, co aktualnie jest po prostu dostępne (i niekoniecznie wciskać klientom, chociaż Ty uważasz, że każdy salon coś takiego uskutecznia), niż przekrzykiwać się z dystrybutorem na ceny. Nie wiem dlaczego zawracasz sobie tym głowe, Ty nie kupisz i ok, daj innym podejmować wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

A może nie wkładaj wszystkich do jednego wora. Może część, może większość, może wszyscy wiedzieli, co kupują i to kupili, bo po prostu chcieli i uważali, że to im wystarczy? 

patrząc przez pryzmat pytań zadawanych w temacie kina domowego śmiem twierdzić, że jakieś 99% osób pytających nie wie co kupuje.

 

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

No i co w tym dziwnego? Czasy są bardzo kiepskie dla branży, wg mnie lepiej sprzedać coś, co aktualnie jest po prostu dostępne (i niekoniecznie wciskać klientom, chociaż Ty uważasz, że każdy salon coś takiego uskutecznia), niż przekrzykiwać się z dystrybutorem na ceny. Nie wiem dlaczego zawracasz sobie tym głowe, Ty nie kupisz i ok, daj innym podejmować wybór.

ja tylko uświadamiam ludzi by nie kupowali starego sprzętu. A przy okazji daje znać sprzedawcom by się zastanowili czy warto mieć taki sprzęt na stanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat na tyle zwariował i są takie braki, że pewnie część osób kupiło co jest, bo przez dłuższy okres nic nie było dostępnego przynajmniej u nas w Polsce. Ja sam czekałem na nowe Onkyo a w końcu po kilku odpowiedziach dotyczących NR7100 postanowiłem dłużej nie czekać, bo jak to mi ktoś napisał w wiadomości mailowej, można się nie doczekać...

 

Zawsze są 2 strony, jedna to użytkownicy, którzy chcieliby nowego sprzętu w normalnej cenie, ale po drugiej stronie są sprzedawcy, którzy od jakiegoś czasu nie mieli czym handlować w tym segmencie, i w sumie to się im nie dziwię, że biorą, co jest. Jak nie oni to sprzedadzą to kto inny to zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...