Skocz do zawartości

Yamaha AS 701 i zmiana Zensory 3 na...?


Fredd998

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wzmacniacz zintegrowany Yamahę AS 701 wraz z Dali Zensor 3 oraz Klipsch R110sw. Źródłem jest Denon DCD 1290 oraz Chromecast Audio po optyku do dac'a Smsl Sanskrit MK2. Gra to na 21 m2. Miejsce do oddechu dla kolumn jakieś jest. 

Muzyka różnorodna od dire straits, Thomas Newmana, norah jones, Sarah maclachlan po Metallica czy funkstörung. Więc taka trochę ruska katiusza. 

Połączenie Yamahy i Dali 3 uważam za bardzo dobre. Takie przedstawienie muzyki jakie rysuje to połączenie jest po prostu dla mnie. Jednak przyszedł czas na zmiany. Chciałbym usłyszeć "więcej" więc proszę o poradę w doborze kolumn używanych do kwoty 3000 złotych za parę. 

Najbardziej oczywistym wyborem wydaje mi się Dali Ikon 6 Mk 2 a Mk 2 z uwagi na forumowe zachwyty nad nimi. Czy faktycznie jest tak duża różnica pomiędzy tymi dwoma wersjami? A może "zwykłe" 6 lub 7 również będą odpowiednie?

Na forum jest temat założony w 2018 roku i dotyczy doboru kolumn do as701 i tam również polecane były Ikony choć Mk 1 i to 8 lecz również Klipsch RP-280F lub Dynavoice DF-8. Jednak nie wiem czy kwota 3k będzie wystarczająca. 

Jeśli macie jakieś inne propozycje z rynku wtórnego to poproszę.

P.S. Moja przyszłość audio będzie raczej podobna do obecnej czyli Yamaha AS 1*00 lub lampa. Kiedyś dzięki uprzejmości q21 słuchałem Yaqina ms30l ale Zensory 3 nie były dobrym połączeniem. Piszę o tym, bo może istnieję jakiś złoty środek co da równie dobre połączenie z tranzystorem co i z lampą?

 

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zacznę może od końca czyli od wzmacniacza lampowego. Yaqin MS30l to gęste brzmienie z solidną podstawą basową. W przypadku tego wzmacniacza lepiej postawić na precyzyjnie brzmiące kolumny takie jak Monitor Audio Bronze 200 czy Magnat Signature 507. Możesz także posłuchać Fezz Silver Luna. Jest to wzmacniacz o dynamicznym brzmieniu ze szczegółową górą pasma. Tutaj świetnie sprawdzają się Pylon Audio Sapphire 25 czy Heco Aurora 700. 

Jeśli zostałbyś przy AS701 to koniecznie posłuchaj Q Acoustic 3050i, które zagrają dynamicznie z szybkim basem oraz muzykalną średnicą. Alternatywą mogą być Heco Aurora 700. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Aurore 700 można zakupić nowe za moją kwotę. Pytanie co obecnie z używanych kolumn dostępnych na portalach da mi to co szukam czyli przestrzeń, detaliczność. Dźwięk środkiem, dźwięk gdzie poczuję drganie strun Nilsa Lofgrena w "Keith don't go" czy utworach Dire Straits. Dźwięk a'la Dali tylko "krok wyżej". Nie chcę wydać pieniążków tylko po to by je wydać, tylko szukam jak najlepszej opcji do kwoty 3 tysięcy a z uwagi na to, że patrzę na używany sprzęt to o odsłuchy troszkę gorzej. Patrzę też na nasze dwa portale aukcyjne i ilość ofert do 3k jest ogromna. Ogromna zwłaszcza jeszcze bardziej, że człowiek nie kojarzy nazw występujących marek. Jest tego za dużo.

Spytam jeszcze o połączenie Yamahy z Kef Q700, można te kolumny jeszcze dostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Wafle 4,2 to całkiem fajny wybór. Chodź posłuchaj ich przed zakupem.

Zgadzam sięz kolegami wyżej że BS 243 tudzież inne modele ELAC na wstęgowym JET moga się bardzo podobać i polepszenie względem Zensor 3 na AS 701 będzie zauważalne.

Z Ikon bym jednak uważał. To są za jasne kolumny do Yamahy.

z podłogowych kolumn może Fyne F 501 albo Dynaudio EMIT 30?

Zapraszam na odsłuch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Te Wafle 4,2 to całkiem fajny wybór. Chodź posłuchaj ich przed zakupem.

Bardzo się skłaniam w ich stronę z czystej ciekawości. Niestety ich cena przekracza mój budżet 3k. 🥺

Bynajmniej monitorów nie skreślam. Obecnie za 3k są używki kef LS50 i się zastanawiam...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I w domu grają Evo 4.2 

To jest to czego szukałem. Tony niskie dobrze kontrolowane, dynamiczne i czuć ich moc. Bardzo dobrze zgrywają się z 701, nie ma mowy o jakimś ostrym graniu ( nie wiem czemu ogólnie pisze się na forach, że Yamahy są ostre) a z drugiej strony Yamaha daję kolumnom odpowiednią moc. Słucham muzyki głównie wieczorem i dość cicho, że względu na 2 latka i ten zestaw daje radę. Odkrywam na nowo dźwięki - wrażenie, że z Zensorami pewne dźwięki mi uciekały a tu mnie niektóre utwory na nowo zaskakują. Dobrze zrealizowane płyty i niektóre MQA  potrafią zagrać na tych Evo. Dźwiękowo krok do przodu od Zensorów a o to mi chodziło.

Na plus jakość wykonania i wygląd. Wyglądają jak klasa premium, robią ogromne wrażenie. Plus za maskownice na magnesach.

Dziękuję za pomoc.IMG_20210206_104822.thumb.jpg.622dfd9a1e3a4e02d66a1931c4e7d66a.jpg

IMG_20210204_161625.jpg

IMG_20210204_162107.jpg

IMG_20210204_170747.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie o tym wzmacniaczu, że nie jest ostry bo niższe modele z tej serii już niekonieczne.

Temu wzmacniaczowi w tej szafce nie jest przypadkiem za ciepło?

A czy z Dali Zensor 3 brzmienie było ostre?

Ładne się prezentują te Wharfedale 4.2 i jak tak samo grają to gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za ciepło. Potencjometr głośności nigdy nie był na godzinie 12, nie miałem takiej potrzeby. Z Zensorami nie było ostro, było tak jak lubię czyli szeroka scena, gra średnicą i detalami. Oczywiście jak na model Z3. Evo jest krokiem do przodu w każdym detalu muzycznym jak i wizualnym. 

Moim zdaniem AS 701 to bardzo udany wzmacniacz. Można nadal kupić go jako nowy lub też outlet w naprawdę bardzo dobrych pieniążkach a powoli się kończy jego obecność. Myślę że to ostatni dzwonek aby stać się właścicielem dobrego sprzętu za normalną kasę.

Teraz czekam na przewody głośnikowe bo chcę sprawdzić czy bi-wiring może wnieść coś dodatkowego czy to tylko chwyt marketingowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fredd998 napisał:

Nie jest za ciepło. Potencjometr głośności nigdy nie był na godzinie 12, nie miałem takiej potrzeby. Z Zensorami nie było ostro, było tak jak lubię czyli szeroka scena, gra średnicą i detalami. Oczywiście jak na model Z3. Evo jest krokiem do przodu w każdym detalu muzycznym jak i wizualnym. 

Moim zdaniem AS 701 to bardzo udany wzmacniacz. Można nadal kupić go jako nowy lub też outlet w naprawdę bardzo dobrych pieniążkach a powoli się kończy jego obecność. Myślę że to ostatni dzwonek aby stać się właścicielem dobrego sprzętu za normalną kasę.

Teraz czekam na przewody głośnikowe bo chcę sprawdzić czy bi-wiring może wnieść coś dodatkowego czy to tylko chwyt marketingowy.

model AS701 jest już długo produkowany. Odkąd tylko pamiętam :) choć wcześniej był też udany model AS700, którego zresztą kiedyś miałem z odtwarzaczem CDS300, który też swoją drogą do dziś jest sprzedawany. O czymś to chyba świadczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike24 napisał:

Tak z ciekawości zapytam jaki jest rozstaw kolumn ? 

190 cm mierzone od/do osi pionowej kolumn.

Basu nie brakuje a przynajmniej na chwilę obecną. Jest go zdecydowanie więcej i jest bardziej kontrolowany a przecież głośnik niskotonowy jest mniejszy niż w Z3. Sub był przeważnie włączony wraz z Dali ale jest od zawsze odcięty do minimum. Nawet w przy cichym słuchaniu można było odczuć jego obecność. To jest model R110 więc z przednim basreflexem i nic mi nie dudni, jego głównym i jedynym zadaniem było uzupełnienie pasma, nap****nie nie wchodziło w grę (no może raz na jakiś czas przy filmie 😉).

Piotruś wypowiesz się na temat bi-wiring'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fredd998 napisał:

Nie jest za ciepło. Potencjometr głośności nigdy nie był na godzinie 12, nie miałem takiej potrzeby. Z Zensorami nie było ostro, było tak jak lubię czyli szeroka scena, gra średnicą i detalami. Oczywiście jak na model Z3. Evo jest krokiem do przodu w każdym detalu muzycznym jak i wizualnym. 

Moim zdaniem AS 701 to bardzo udany wzmacniacz. Można nadal kupić go jako nowy lub też outlet w naprawdę bardzo dobrych pieniążkach a powoli się kończy jego obecność. Myślę że to ostatni dzwonek aby stać się właścicielem dobrego sprzętu za normalną kasę.

Teraz czekam na przewody głośnikowe bo chcę sprawdzić czy bi-wiring może wnieść coś dodatkowego czy to tylko chwyt marketingowy.

Dziękuję za informację o wzmacniaczu, a to tylko utwierdza mnie w przekonaniu iż dobrze jest z moim słuchem.

Co do samego połączenia bi-wiring nie stosuję, ale niektóre nowe konstrukcje posiadają już tylko jedną parę gniazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyłem bi-wiring. Górne pasmo połączone Van Damme UP-LCOFC HI-FI a dolne moimi starymi 6 letnimi Van den Hul Twin Red. Oba przewody głośnikowe 2,5mm2. Ustawienie impedancji na wzmacniaczu ustawiłem na Low. Co ciekawe wcześniej było z Dali Z3 ustawione na high (tak były ustawione od zakupu). 

Pierwsze wrażenie jest jakby góra jeszcze bardziej się otworzyła (na plus) i... zmniejszył się bas. Ale to dosłownie tak na gorąco. Niestety przy dwójce małych partyzantów trudno o spokojny relaks przy ulubionej muzyce. Muszę się na spokojne osłuchać.

IMG_20210210_181134.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...