Skocz do zawartości

Spotify HiFi (lossless)


TomekN

Recommended Posts

38 minut temu, Marcin Molak napisał:

Ja jedynie żałuje, że Apple Music nie jest jeszcze dostępne na szeroką skale w rozwiązaniach firm trzecich. Wówczas i z Tidala bym zrezygnował. Przy cenie Apple One to najtańsza platforma streamingowa z porządną jakością. 
Szkoda też że Qobuz olewa nasz rynek …

 

51 minut temu, klimkr napisał:

U mnie na HEOSie najlepiej działa Amazon. Chodzi hires do 192/24 i taniej niż Tidal HiFi (też mam).

U Mnie Tidal Działa Bezproblemowo Z Aplikacją Heos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam1971 napisał:

 

U Mnie Tidal Działa Bezproblemowo Z Aplikacją Heos

U mnie też. Ale nie ma Tidal Connect, więc nie można skorzystać z oryginalnej aplikacji. No i tylko HiFi i bez MQA, a chociaż tego nie słyszę, to w Amazonie mam prawdziwe HiRes.

Edytowano przez klimkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2023 o 20:28, Amarok napisał:

Bo to nie było tłumaczenie, tylko moje zdanie (co myślę) na powyższy cytat...wypowiedź Spotify. Z resztą nie ważne. Skurczy im sie rynek do 15%, to może wtedy znajdą odpowiedni sposób, taki by to miało dla nich sens. 😃

Pytanie czy się skurczy. Wiecie że takich wariatow z naciskie mna jakość to jest mało.

A jednak sama platforma działa nie dość zę super ma fajną bibliotekę to jeszcze algorytmy podpowiedzi dobrze działają.

Dnia 2.04.2023 o 20:45, Marcin Molak napisał:

Tylko, że pewnie dla 99% osób - jakość lepsza niż 320kb mogłaby nie istnieć (celowo trochę wyolbrzymiam).

O tym mówie właśnie.

20 godzin temu, klimkr napisał:

Jak masz streamer z obsługą Amazon Music to zacząłbym od tego.

A jak nie to Windows/Android lepiej chyba spróbować najpierw Amazona, a przy MacOS/iOS lepiej Apple Music.

Funkcjonalność obu serwisów sprawdzić można na każdej platformie. Jedynie Apple Music na Windows wymaga iTunes (staroć, ale z Airplay), albo Apple Music Preview (tylko Win11, trzeba pobrać ze sklepu US), nie ma Airplay...).

Do przetestowania Hires praktycznie konieczny jest zewnętrzny DAC. W przypadku Apple Music najlepiej podłączyć go do iPhone/iPad, w MacOS konieczny LosslessSwitcher lub ręczne przełączanie wyjścia przez Midi (inaczej nie ma bitperfect). Z Windows Apple Music chyba nie ma (wydaje mi się, że jest tylko AAC), na Andoidzie jest, ale nie testowałem.

Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie czy się skurczy. Wiecie że takich wariatow z naciskie mna jakość to jest mało.

A jednak sama platforma działa nie dość zę super ma fajną bibliotekę to jeszcze algorytmy podpowiedzi dobrze działają.

O tym mówie właśnie.

Dzieki.

Zeby Odróznic Jakość Spotify Od Tidala Trzeba Mieć Sprzęt Wyzszej Klasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy a co to da?

Kompresja stratna wprowadza słyszalną degradację dźwięku i żadne upsamplery tego nie naprawią.

I nie trzeba żadnego sprzętu wyższej klasy żeby słyszeć różnicę, wystarczy DAC za ~200 i słuchawki za ~300.

To że ktoś nie słyszy, to można powiedzieć że jest szczęściarzem w pewnym sensie - nie musi wydawać kokosów żeby go jakość zadowoliła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PorkOne napisał:

Yyy a co to da?

Kompresja stratna wprowadza słyszalną degradację dźwięku i żadne upsamplery tego nie naprawią.

I nie trzeba żadnego sprzętu wyższej klasy żeby słyszeć różnicę, wystarczy DAC za ~200 i słuchawki za ~300.

To że ktoś nie słyszy, to można powiedzieć że jest szczęściarzem w pewnym sensie - nie musi wydawać kokosów żeby go jakość zadowoliła ;)

Pod warunkiem, ze zmiany byly w zakresie slyszalnym, i czestotliwosciowo, i amplitudowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PorkOne napisał:

Yyy a co to da?

Kompresja stratna wprowadza słyszalną degradację dźwięku i żadne upsamplery tego nie naprawią.

I nie trzeba żadnego sprzętu wyższej klasy żeby słyszeć różnicę, wystarczy DAC za ~200 i słuchawki za ~300.

To że ktoś nie słyszy, to można powiedzieć że jest szczęściarzem w pewnym sensie - nie musi wydawać kokosów żeby go jakość zadowoliła ;)

PorkOne

Czesc 

Napisałęs Dokładnie O Co Chodzi

Ale Wciąż Bardzo Dużo Ludzi Nie Słyszy Różnicy

Szczególnie Młodych Bo Oni Słuchają Na Telefonie

A Jakość Z Telefonu Wiadomo Jaka Jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam1971 napisał:

Zeby Odróznic Jakość Spotify Od Tidala Trzeba Mieć Sprzęt Wyzszej Klasy

I tak i nie. Co to jest wyższa klasa?

Niektórzy to słysza zawsze niektórzy nigdy.

11 godzin temu, PorkOne napisał:

ompresja stratna wprowadza słyszalną degradację dźwięku i żadne upsamplery tego nie naprawią.

No łaśnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

Rzeczywiście Tidal jest u nas dosyć popularny :) Ja mam akurat wersję HiFi od dostawcy internetu na czas trwania umowy ale wiem ,ze sporo osób też np ma przy okazji telefonu w plusie itd. Nie znam zbyt wielu osób , które płacą pełną stawkę ( nie licząc forum ) Jednocześnie korzystam też ze Spotify " w rodzinie :) "

Nie wiem jak podział u was ale ja ze Spotify korzystam najczęściej do podcastów i playlist z telefonem i przenośnymi słuchawkami np na siłownię czy spacer.

Tidal za to służy do słuchania całych albumów , zwykle na domowym audio.

Nowe piosenki znajduje jak coś wpadnie mi w ucho z playlisty, potem zabieram to do Tidala, żeby posłuchać całej płyty. W sumie to tak się przyzwyczaiłem,że już odpuściłem sobie czekanie na Spotify HiFi. Im się nie spieszy i mi też nie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał Gałązka napisał:

@Tomasz S. mam dość podobnie do Ciebie, już też przestałem czekać, nawet playlisty przerzuciłem na tidala a spotify naprawde używam tylko wtedy gdy nie mam możliwości użyć tidala 

Miałem podobnie tylko z taką różnicą że Tidal-a który wyparł Spoti zastąpił Amazon Music. Jak na moje ucho a właściwe uszy 😁 brzmi najlepiej i podobnie jak Ty korzystam z Heos-a ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aprox napisał:

Miałem podobnie tylko z taką różnicą że Tidal-a który wyparł Spoti zastąpił Amazon Music. Jak na moje ucho a właściwe uszy 😁 brzmi najlepiej i podobnie jak Ty korzystam z Heos-a ...

A działa Ci casting z aplikacji Amazon Music? U mnie widzi Denona, przełącza się na niego, ale tylko widzę co na nim gra lub grało...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aprox napisał:

Miałem podobnie tylko z taką różnicą że Tidal-a który wyparł Spoti zastąpił Amazon Music. Jak na moje ucho a właściwe uszy 😁 brzmi najlepiej i podobnie jak Ty korzystam z Heos-a ...

i powiedz jak Ci to działą na aplikacji heosowej?:D bo cyrografu z Tidalem nie spisałem :D

Myślałem jeszcze o apple music 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klimkr napisał:

A Alexę zainstalowałeś https://support.denon.com/app/answers/detail/a_id/6703/related/1 ?

Alexa Cast działa chyba tylko na Androidzie/iOS.

Czytałem o niej ale przyznam się szczerze że głębiej się jej nie przyglądałem ...mam powód by dzisiaj się jej przyjrzeć 😁👍

 

3 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

i powiedz jak Ci to działą na aplikacji heosowej?:D bo cyrografu z Tidalem nie spisałem :D

Myślałem jeszcze o apple music 

 

Działa praktycznie tak samo jak Tidal ale jak dla mnie brzmi lepiej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aprox napisał:

Działa praktycznie tak samo jak Tidal ale jak dla mnie brzmi lepiej ...

Ale właśnie tidal odsługuje się fatalnie na heosie, dlatego, przeszedłem na obsługę przez bubbleupnp czy jakoś tak, które to ogarnia o niebo lepiej :D.  Bo co dobrzmienia na mojej klasy sprzęcie raczej aż takich niuansów nie odnajdę jak między Tidal i amazon music

Zresztą podoba mi się ten film ( nawet nie chodzi o porównanie z spotify bo nie ma czego porównywać ale właśnie, o poziom  streamingów lossless bo domyślam się, że inne będą utrzymywać minimum ten sam poziom) zwłaszcza porównanie do oryginalnego pliku przed wrzuceniem na tidala w porównaniu różnicowym :)


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale właśnie tidal odsługuje się fatalnie na heosie, dlatego, przeszedłem na obsługę przez bubbleupnp czy jakoś tak, które to ogarnia o niebo lepiej :D.  Bo co dobrzmienia na mojej klasy sprzęcie raczej aż takich niuansów nie odnajdę jak między Tidal i amazon music

 

Amazon Music w aplikacji Heosa obsługuje się dość podobnie jak Tidal, czyli słabo. W praktyce bawię się na oryginalnej aplikacji i zapisuję wybrane albumy w ulubionych i dopiero uruchamiam w Heosie. Co ciekawe można w ulubionych Heos wpisać wybrane stacje z Amazon Music.

W teorii powinien działać Alexa Cast, ale nie jestem pewien z jaką jakością (z samej Alexy jest tylko 320 MP3). 

Aplle Music to inna historia. Najprościej przez Airplay, dla hires konieczny jest DAC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...