Skocz do zawartości
Fredd998

Yaqin MS 90b a tranzystor

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam. Czy na forum są posiadacze lampy jak w temacie? Czy są jakieś inne alternatywy w okolicy 5k?

Zastanawiam się nad przejściem w ciepłą stronę mocy i  zmiany Yamahy AS701. Obecnie gra ona z waflami Evo 4.2 (wymienione z Zensorów 3 i zostaną na dłużej) i zgrywa się wyśmienicie, lecz zaczynam gonić króliczka. Dzięki uprzejmości kolegi miałem możliwość dłużej posłuchać Nad'a C352 i jedyne co mogę o nim napisać to to, że słychać moc niskich tonów od samego początku (w sensie cichego grania), lecz nie jest on kontrolowany i punktowy. 701 jest zdecydowanie lepszym wzmacniaczem w mojej opinii.

No i tu jest problem bo podoba mi się ta energia i moc Nad'a i już myślałem nad Atollem 200 signature (używanym), jednak pomyślałem o lampie. Chciałbym zrobić względem 701 krok lub dwa naprzód dlatego pierwsza myśl Atoll - siła, moc, średnica a potem czytanie forum, że większość brumi. Czy ten model Yaqina jest porównywalny z tranzystorem pokroju atolla? Czy te Yaqiny jednak nie są warte (model) ceny - fora mają różne opinie odnośnie tak "tanich" lamp.

I mały edit: uciekł właśnie z portalu aukcyjnego Yaqin MS90b roczny za kwotę 3600. Cena świetna, więc może w kwestii innych przyszłych okazji może jednak warto?

Edytowano przez Fredd998

Cześć,
W kwocie około 5k zł miałbyś Yaqin MS34b, MS90b, Atoll IN100 Signature czy Cambridge Audio 851a. Najwięcej ciepła, muzykalności uzyskasz na Yaqinie MS34b, który przybliży średnicę oraz doda od siebie trochę dołu. MS90b to zdecydowanie lepsza dynamika ale mniej barwy względem MS43b. Z muzykalnych tranzystrów masz CA 851a, Atoll będzie podobny do MS90b czyli bardziej dynamiczny ale kosztem soczystości. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Atoll będzie podobny do MS90b czyli bardziej dynamiczny ale kosztem soczystości. 

Porównujesz tu do modelu 100 czy 200?

Do 100 Signature, ponieważ jest bliżej zakładanego budżetu i pod względem dynamiki jest lepszą opcją niż 200, która zapewni bogatszą średnicę oraz łagodniejszą górę. 

Cześć,

w granicach 5000 zł, jeśli szukasz ciepło grającego wzmacniacza sprawdziłbym Unisona Unico Primo. Będzie miałwięcej wspólnego z barwą lampy niż Atoll czy Cambridge.

Pozdrawiam,

Michał

Yaqi ma 90 po zmianie lamp miażdży wszytko co jest tu wymienione wyżej z lamp nie ma tu żadnej innej alternatywy,a tranzystory do 15 tys nie mają szans są suche i bez jakiejkolwiek barwy słuchałem Hegla h200 h300 atole i naimy wszystko wymiekało a panowie doradcy że sklepów dalej próbowali mi wciskać kit....

9 godzin temu, maverick2005 napisał:

Masz kolego tego Yaqina i na jakie lampy warto zmienić?

z tanszych sylvania nos 6F8G z droższych rca red baze 6sn7...

a jak po tym bedzie mało to do sonus audio na tuning ...