Skocz do zawartości

RME Adi-2 Pro FS B vs Topping D90


nowy78

Recommended Posts

Przepraszam Panów, że tak nieregularnie, ale sytuacja pandemiczna (zamknięte przedszkola) całkowicie rozregulowała mojego czterolatka. Już nawet wieczorem człowiek spokoju nie ma :| 

Wracając do tematu porównania DACów...

@tomek4446, przy takich przełączanych porównaniach (masz wszystko połączone i np szybko zmieniasz wejścia we wzmacniaczu) bardzo ważną sprawą jest super dokładne ustawienie jednakowej głośności ze wszystkich urządzeń. Nawet minimalna różnica powoduje poczucie zmiany, wcale niekoniecznie odbieranej jako zmiana głośności. Dla przykładu wartości napięć na zaciskach kolumn dla sygnału testowego, które mnie się udało ustawić to: Topping - 150,1mV, CA - 148,7mV, oraz RME - 149,0mV co daje 0,08dB różnicy pomiędzy najbardziej skrajnymi. Jedno "kliknięcie" głośnością na którymkolwiek z urządzeń (0,5dB) i już wyraźnie słychać to przy porównaniach.

@Amarok, jestem bardzo ciekawy jak odbierzesz Toppinga D90, a jeszcze bardziej, jak różnice pomiędzy opcją pre i dac (o ile oczywiście masz możliwość przetestowania, czyli możliwość regulacji głośności poza DACiem). Cieszę się, że jest kolejna osoba na forum, która będzie go miała. W tej sytuacji wstrzymam się z porównaniem (tym mniej obiektywnym ;)) , aby nic nie sugerować. Mogę tylko powiedzieć, że mając oba pod ręką, nadal nie wiem, który mi lepiej podchodzi dźwiękowo :) 

No i właśnie, kontynuując opis testu... Będąc niepocieszonym tak raptownym zakończeniem (tak naprawdę to nawet nie zacząłem właściwej próby ;) ), sprawdziłem jeszcze, czy przełączając po staremu, ale z nowo nabytym doświadczeniem, będę w stanie odróżnić DACi, jak miało to miejsce przed testem. Nie dotykając gałek, przełączałem kable, tak aby w danej chwili tylko jedno urządzenie było połączone ze wzmacniaczem. I właśnie w takiej sytuacji przydałaby się pomocna ręka, gdyż różnice jakby jednak wróciły. Zastanawiałem się jak to jest możliwe. Złudzenie? A może np zasilacz? Topping ma wbudowany zasilacz liniowy zasilany trójprzewodowo (dodatkowe połączenie mas), w RME natomiast jest zewnętrzny, impulsowy w drugiej klasie ochronności. Co ciekawe, podczas testu przełączanego, miałem wrażenie, że to RME zaczął brzmieć jak Topping. 
Mam jeszcze inną teorię, o której jednak póki co nie będę pisał :P . Przewiduję, że jutro będą miał chwilę spokoju. Postaram się ją wykorzystać na powtórne sprawdzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...