Skocz do zawartości

Audiolab 8200A co następne może Rotel ?


latarnik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pierwsze wrażenia z odsłuchu Emotivy mam takie, że.... brakuje mi w nich średnicy.

Powiedziałbym, że Emotiva gra lekką V-ką, i generalnie bas jest dość miękki, wysokich tonów jest więcej niż w Audiolabie, ale środek jest schowany i chyba mi to trochę przeszkadza jednak.

Jakość wykonania Emotivy ok. Audiolab bardziej mi wizualnie siedzi i materiały też. Wyświetlacz na Emotivie jest mało czytelny z daleka. Pilot mały, lekki i zabawkowy. Jeśli o to chodzi, to pomiędzy Emotivą a Audiolabem jest ogromna przepaść. Aż nie chce się tego małego ustrojstwa do ręki brać.

Mam je jeszcze na dzisiejszy wieczór i cały jutrzejszy dzień. Weekend jednak potoczył się trochę inaczej, niż myślałem, więc czasu na odsłuch nie było zbyt dużo. Nie ma jednak tego efektu 'wow, to jest to'. Inna sygnatura dźwiękowa. Nie wiem, czy na plus, czy na minus. Dobrze by było znaleźć złoty środek pomiędzy tymi urządzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłeś nówki czy tak? W takim razie jak napisał @Tomasz Kluczyński zestaw według sprzedawcy oraz  użytkowników w tym mojego znajomego  ,, dochodzi do siebie ,,  po około 10-14 dniach grania . Kolega A300 i PT 100 ma w zestawie z Mission ZX-3  i jest wszystko na czym mu zależy głęboka , szeroka scena dzwiękowa , szybki dość głęboki bas i jak mi powiedział niczego mu w odsłuchiwanej muzie nie brakuje. Sam coraz bardziej spoglądam na zestaw A2 i PT100 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Daniel09 napisał:

Wypożyczyłeś nówki czy tak? W takim razie jak napisał @Tomasz Kluczyński zestaw według sprzedawcy oraz  użytkowników w tym mojego znajomego  ,, dochodzi do siebie ,,  po około 10-14 dniach grania . Kolega A300 i PT 100 ma w zestawie z Mission ZX-3  i jest wszystko na czym mu zależy głęboka , szeroka scena dzwiękowa , szybki dość głęboki bas i jak mi powiedział niczego mu w odsłuchiwanej muzie nie brakuje. Sam coraz bardziej spoglądam na zestaw A2 i PT100 😉.

Sprzęt był już odsłuchiwany wcześniej, zanim go wziąłem do domu.
Wypożyczanie sprzętu odsłuchowego 'prosto z pudła', to lekki strzał w kolano w przypadku urządzeń, które faktycznie potrzebują czasu, żeby się 'ułożyć'.

Miałem kiedyś taką sytuację w jednym salonie :) podstawili kolumny, które słyszałem wcześniej, a na odsłuchu zagrały fatalnie. Potem Pan przyznał się, że dopiero co przyjechały. Ostatecznie kumpel (bo to jemu wybieraliśmy sprzęt) zrezygnował z nich i się zraził do marki.

A co do Emotivy - jeszcze dzisiaj mam czas na to, żeby się z nią na spokojnie osłuchać i podjąć decyzję. Ale to pewnie na spokojnie po południu, a teraz póki pracuję, naładuję się ciszą i ćwierkaniem ptaków zza okna ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Daniel09 napisał:

Jeżeli możesz to daj namiar do sprzedawcy który wypożycz/sprzedaje ,, dogrzany ,, sprzęt .

Pewnie na takie testowanie wygrzanego sprzętu są pozapisywane terminy.

W SoundClubie możesz wziąć Emotivę na 60 dni ,i w tym czasie na pewno dobrze się wygrzeje,a jesli ci dalej nie pasuje granie to zwracasz i dostajesz kasę z powrotem.Co najwyżej kosztuje cię kurier.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel09 napisał:

Jeżeli możesz to daj namiar do sprzedawcy który wypożycz/sprzedaje ,, dogrzany ,, sprzęt .

Emotivę pożyczyłem w HTAudio w Poznaniu.

Oczywiście terminowo musiałem się trochę dopasować faktycznie, tak jak wspomniał @Tomasz Kluczynski, ale wczoraj otrzymałem telefon z salonu, że kolejny zainteresowany przesunął odsłuch na czwartek, więc mogę jeszcze jeden dzień swobodnie potrzymać.

No i ciągle biję sę z myślami, ale chyba jednak bliżej mi trochę do brzmienia Audiolaba niż do Emotivy, a jeśli mam robić skok w bok, zamiast naprzód, to raczej mi się to nie kalkuluję.

Założę chyba nowy wątek, może mi coś forumowicze doradzą, jeśli chodzi o kolejny krok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra Audiolab 6000A w porównaniu do 8200A .@kacper.kaps a słuchałeś czegoś jeszcze czy tylko Emotivy?. Wyżej pisałeś o jakości wykonania Audiolaba mam podobne odczucia wykonania mojego 8200A jest rewelacyjna konkret konstrukcja żadne tam plastiki fantastiki .Napisz coś o wykonaniu Emotivy .

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000A gra inaczej. Ale na pewno przesiadka 8200 na 6000 to nie jest słuszny kierunek. Bo co najwyżej może to być kierunek w bok.

Natomiast jesli Emotiva nie siadła do końca to nie rozumiem po co na siłe jej testowanie. Oczywiscie mozna trzymać , dalej wygrzewać ale w miedzy czasie załatwić po prostu inny wzmak i testować dalej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latarnik napisał:

Ciekawe jak gra Audiolab 6000A w porównaniu do 8200A .@kacper.kaps a słuchałeś czegoś jeszcze czy tylko Emotivy?. Wyżej pisałeś o jakości wykonania Audiolaba mam podobne odczucia wykonania mojego 8200A jest rewelacyjna konkret konstrukcja żadne tam plastiki fantastiki .Napisz coś o wykonaniu Emotivy .

Jak na razie tylko dzieloną Emotivę miałem.

Wykonana jest imo bardzo dobrze, ciężkie, spore konstrukcje. Końcówka A2 jest dość głęboka, więc musiałem szafkę trochę odsunąć od ściany, żeby ją zmieścić. Nie miałem ogólnych zastrzeżeń, co do wykonania, może oprócz gniazd głosnikowych (mogłyby być lepiej wykonane) no i pilota, który jak dla mnie jest fatalny. Mały, lekki, i sprawiał wrażenie, jakby miał się zaraz zepsuć. Do tego niezbyt dokładne przyciski w nim.

No ale granie jest (w moim odczuciu oczywiśćie) jednak trochę za bardzo efekciarskie, a nie do końca mi o to chodzi. 

@S4Home no przetrzymałem sobie ją jeszcze, skoro była opcja, ale wczoraj po południu wróciłem juz do Audiolaba, żeby osiągnąć wewnętrzny spokój ;)

Polecany mi jeszcze był dzielony NuPrime DAC-9 i NuPrime STA-9, ale to już trochę większy wydatek, więc może w przyszłym miesiącu wezmę na test.

Skoro już miałbym dorzucać kasę, to w cenie powiedzmy do 8000,- będzie pewnie sporo rzeczy wartych chociażby odsłuchania w domowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...