Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
plilla

Zestaw stereo do 3000 zł (filmy)

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, poszukuję nowego zestawu stereo głównie do oglądania filmów (wsz. gatunki) "znośnie" odwzorujące dźwięki kina akcji. Obecnie posiadam Soundbar Samsung HW-Q70T wraz z subwooferem oraz 2 głośniki Samsung SWA-9000S, ale z powodu płytkich dźwięków, nijakiego basu w filmach, nie jestem z nich do końca zadowolony. Myślę, że w tej cenie można wycisnąć więcej i zamiast szukać kolejnego soundbara z wyższej półki lepiej jest mierzyć w zestaw stereo, mimo iż priorytetem są filmy, a nie muzyka. Nie wiem, czy lepszym wyborem będzie amplituner czy wzmacniacz. Kolumny podstawkowe (umieszczane blisko 10 cm od ściany, 20 cm od boków telewizora, niestety na szafce rtv).
Kino domowe odpada ze względu na ograniczony budżet (3000 zł) i specyfikę pokoju (nie chcę w pokoju masy kabli, których nie mógłbym zamaskować). 
Telewizor: Samsung QE65Q60RA QLED 4K

Kierować się ku amplitunerze, czy wzmacniaczu? Nie potrzebna mi funkcja radia.

Proszę was o propozycje zestawów stereo, komponentów kompatybilnych z ww. telewizorem. Jakie są wasze opinie - czy zestaw taki będzie odczuwalnie lepszy od obecnego soundbara, głośników i subwoofera (w teorii 5.1), czy różnica będzie na tyle znikoma, że lepiej zostawić to, co jest i nie tracić czasu?

salon.png

Edytowano przez plilla

To czy wybierzesz wzmacniacz czy amplituner to nie tylko kwestia radia.

W amplitunerze sieciowym będziesz miał od razu źródło. Co nim będzie w przypadku wzmacniacza?

Bo jesli jakieś masz to polecam wzmacniacz.

Ale jesli podłączysz TV kablem optycznym albo słuchawkowym to wolał bym wybrać amplituner sieciowy.

Jeśli ma to być głośnik podstawkowy to spory.

Monitor audio Bronze 100, ELAC Debut Reference, Polk S20 itp

Zapraszam na odsłuch

Soundbara oczywiscie nie doradzamy :)

Piotr

Tak jak pisaliśmy na innym forum zainteresuj się aktywnymi kolumnami Klipsch The Fives to może być dla ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zdaję sobie sprawę, że sounbary generalnie nie są polecane, natomiast zadziwił mnie ten o to film od wiarygodnego zagranicznego youtubera, który zestawił The Fives z Cinema 600:

Gdyby celem była muzyka nie myśląc podjąłbym decyzję i wybrałbym the fives. Ale celując głównie w filmy (proporcja 90% filmy, 10% muzyka) nie będzie to trafniejszy wybór? Pomijając, że cena o całe 1000 zł. mniejsza. 

Nawet w przypadku głównego nastawienia na filmy wybrałbym model the Fives, który zapewni lepszy efekt stereofonii. Cinema 600 zapewni mocniejszy bas ale głównie przez subwoofer.