Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

Też bym się nie obawiał tych 40W. 

6 godzin temu, Mazzi napisał:

Pozostaje jedno małe niedopatrzenie mianowicie unity nie ma wyjścia sub a więc trzeba by to podłączać pomijaj level nie obcinając pasma z głośników? Ewentualnie można to podłączyć pod preamp z takim samym efektem?

Przy tych gniazdach głośnikowych w Atomie, suba podłączyłbym pod wyjscie preamp i tyle.

Jeżeli chciałbyś all in one z wyjściem na sub i ustawieniem częstotliwości odcięcia w kolumnach głównych (tak, jak w Powernode), to zostaje Ci NAD M10 v2.

Ale uwaga, moim zdaniem Bowersy potrzebują nieco cieplejszej sygnatury wzmacniacza, najlepiej z tradycyjnego piecyka w klasie AB. Przećwiczyłem to z moimi 707S2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzi masz 2 opcje:

1) terminale głośnikowe

2) line out

Regulatory w subwooferze pozwolą Ci wyregulować ustawienia. W obu przypadkach nie filtrujesz kolumn głośnikowych, a jedynie dostosowujesz zakres działania subwoofera. Który sposób będzie lepszy musisz sam sprawdzić.

Nie wiem gdzie widzisz problem, bo przecież Twój subwoofer nie ma wejścia Low Frequency Effects 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasz1w napisał:

Też bym się nie obawiał tych 40W. 

Przy tych gniazdach głośnikowych w Atomie, suba podłączyłbym pod wyjscie preamp i tyle.

Jeżeli chciałbyś all in one z wyjściem na sub i ustawieniem częstotliwości odcięcia w kolumnach głównych (tak, jak w Powernode), to zostaje Ci NAD M10 v2.

Ale uwaga, moim zdaniem Bowersy potrzebują nieco cieplejszej sygnatury wzmacniacza, najlepiej z tradycyjnego piecyka w klasie AB. Przećwiczyłem to z moimi 707S2.

A jak jest ze zniekształceniami przy odsłuchu na głośnościach zbliżonych do wartości maksymalnych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mazzi napisał:

Witam forumowiczów, chciałbym podpiąć się pod post kolegi aby nie pisać kolejnego. Jestem właścicielem zestawu b&w 606s2 i suba asw608(przyszłościowo będą to 706s3, sub pewnie zostanie) obecnie używam powernoda lecz przyszedł czas na zmianę najsłabszego ogniwa. Zależy mi na w miarę kompaktowym all in one coś typu naim unity atom z racji że nie mam aż tyle miejsca by pchać tu duży wzmacniacz. Jestem ciekaw co jeszcze Mogę rozważyć, w naimie obawiam się tylko że te 40w może być niewystarczające 

Do tychkolumn musisz szukać wzmacniacza ciepłego. A All in one to ciezko w tym. Faktycznie Naim będzie dobrym kompanem. Ewentualnie Cabasse Abyss.

 

8 minut temu, Mazzi napisał:

A jak jest ze zniekształceniami przy odsłuchu na głośnościach zbliżonych do wartości maksymalnych?

Pytasz o kolumny czy o wzmacniacz?

65101-naim-uniti-atom-audiocompl-lab3.jpg.5a2179eda156dec9c0b38b4e9714f17e.jpg

Tu masz oficjalne. O to pytałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mazzi napisał:

Właśnie przejrzałem ofertę top hi-fi i w końcu znalazłem nową integre od rotela ras-5000 blisko mojej półki cenowej. Czy ktoś miał już przyjemność posłuchać tej paczuszki? Myślę że to mógłby być ciekawy wybór 

6 godzin temu, Mazzi napisał:

Właśnie przejrzałem ofertę top hi-fi i w końcu znalazłem nową integre od rotela ras-5000 blisko mojej półki cenowej. Czy ktoś miał już przyjemność posłuchać tej paczuszki? Myślę że to mógłby być ciekawy wybór 

Czy to oznacza, że masz jednak miejsce na elektronikę w standardowych wymiarach? Bo RAS-5000 to już kawałek klocka.

Drugie pytanie, za ile możesz kupić tego Rotela? Bo tani to on nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Czy to oznacza, że masz jednak miejsce na elektronikę w standardowych wymiarach? Bo RAS-5000 to już kawałek klocka.

Drugie pytanie, za ile możesz kupić tego Rotela? Bo tani to on nie jest.

Niestety ale pewnie 12tys. Z tym miejscem też krucho ale w końcu rotel wypuścił coś tańszego niż seria michi więc się zainteresowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mazzi napisał:

Niestety ale pewnie 12tys. Z tym miejscem też krucho ale w końcu rotel wypuścił coś tańszego niż seria michi więc się zainteresowałem.

Ja już pisałem na tym albo sąsiednim forum, że "podatek" od nowości w przypadku RAS-5000 i extra dopłata za designerski (owszem, przyjemny) ekranik jest duża. Za duża, przynajmniej na razie. Ofert używek praktycznie nie ma. Myślę, że nowy za 11K da się wynegocjować. Tylko, że mając 11K wolałbym kupić Bluesound Node za 1900 zł i zostaje ponad 9K na żonglowanie wzmacniaczami plus biżuteria (interkonekt, zasilające). Czyli realnie 8K na sam wzmacniacz i otwiera to zupełnie inne możliwości, niż poszukiwania w gronie all in one. Ja kiedyś miałem straszną zajawkę na all in one, żeby żonę usatysfakcjonować, itd. Ale już mi przeszło, całe szczęście.

I uwierz mi, do Bowersów, zwłaszcza monitorów z serii 700 szukałbym "tradycyjnego" wzmacniacza klasy AB, z nie idealnym, ale charyzmatycznym, ocieplonym (ale też nie rozlazłym/kluchowatym czy rachitycznym) brzmieniem. U mnie Rega Elex MK4 świetnie siadła z 707S2. A wcześniej miałem Rotela A14 MK2. Bardzo dobry wzmacniacz, ale chyba nie do tych Bowersów i nie w moim pomieszczeniu. A Rega? Zupełnie inne wrażenia. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomasz1w napisał:

Ja już pisałem na tym albo sąsiednim forum, że "podatek" od nowości w przypadku RAS-5000 i extra dopłata za designerski (owszem, przyjemny) ekranik jest duża. Za duża, przynajmniej na razie. Ofert używek praktycznie nie ma. Myślę, że nowy za 11K da się wynegocjować. Tylko, że mając 11K wolałbym kupić Bluesound Node za 1900 zł i zostaje ponad 9K na żonglowanie wzmacniaczami plus biżuteria (interkonekt, zasilające). Czyli realnie 8K na sam wzmacniacz i otwiera to zupełnie inne możliwości, niż poszukiwania w gronie all in one. Ja kiedyś miałem straszną zajawkę na all in one, żeby żonę usatysfakcjonować, itd. Ale już mi przeszło, całe szczęście.

I uwierz mi, do Bowersów, zwłaszcza monitorów z serii 700 szukałbym "tradycyjnego" wzmacniacza klasy AB, z nie idealnym, ale charyzmatycznym, ocieplonym (ale też nie rozlazłym/kluchowatym czy rachitycznym) brzmieniem. U mnie Rega Elex MK4 świetnie siadła z 707S2. A wcześniej miałem Rotela A14 MK2. Bardzo dobry wzmacniacz, ale chyba nie do tych Bowersów i nie w moim pomieszczeniu. A Rega? Zupełnie inne wrażenia. 

Czyli trzeba wziąć naima unity atom, używkę idzie wyrwać w okolicach 6 tysięcy, podejrzewam że z moimi wymaganiami nic lepszego nie znajdę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2024 o 16:45, Mazzi napisał:

Niestety ale pewnie 12tys. Z tym miejscem też krucho ale w końcu rotel wypuścił coś tańszego niż seria michi więc się zainteresowałem.

no jak to, coś tańszego to wzmacniacze typu ra-1592(72). to bardzo chwalone (jakość/cena) klocki, znana architektura. szczególnie odnośnie 1592 i nie widziałem złych opinii (użytkowników) a dużo pochwał. ten ras-5000 to po prostu dodatkowo streamer i ekran kolorowy. rynek wymaga więc jest taki model, bo rotel nie lubi w streamery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...