Skocz do zawartości

Subwoofer do kina domowego - Monitor Audio + Magnat Sub 302A?


adventure184

Recommended Posts

Powoli zmierzam do skończenia mojego pokoju telewizyjnego - została zmiana telewizora, stolika,  dokupienie subwofera i podstawek pod boczne głośniki.
Obecnie posiadam Monitor Audio MR6 + M center + MR1 napędzane przez Onkyo NR708.
Pokój ma wymiary 4,6 x 3,25 m i służy wyłącznie do oglądania filmów.
Chciał bym Was zapytać o to czy do takiej konfiguracji kupić jeden droższy (ok 1000 zł) czy dwa tańsze Subwoofery - np. Magnat Sub 302A.
Celuję w sprzęt używany,

IMG_20210802_185855.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do kwestii suba

12 godzin temu, adventure184 napisał:

Chciał bym Was zapytać o to czy do takiej konfiguracji kupić jeden droższy (ok 1000 zł) czy dwa tańsze Subwoofery - np. Magnat Sub 302A.
Celuję w sprzęt używany,

Tu nie będzie dużej różnicy.

Magnat 302A używany dostaniesz za ile? 500 zł?

To warto celować w takie dwa.

Jaki sub używany masz za 1K ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Odniosę się tylko do kwestii suba

Tu nie będzie dużej różnicy.

Magnat 302A używany dostaniesz za ile? 500 zł?

To warto celować w takie dwa.

Jaki sub używany masz za 1K ?

Piotr

Tak, Magnaty chodzą po ok 500-600 zł więc parka jak najbardziej wchodzi w gre.

Czytałem trochę na forum że w takim budżecie to Klipsch R-10SW lub R-12SW, a po założeniu tematu odezwał się do mnie forumowicz, że ma na sprzedaż Tannoy Ts 2.8

8 godzin temu, Butler napisał:

Salka fajna, ale weź żonę pogoń z farbkami do kuchni bo kolor ścian jest tragiczny do takiego pokoju :D

Wcześniej ten pokój służył do czegoś innego, choć kolor wybierałem ja :)
Finalnie będzie inny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Salka fajna, ale weź żonę pogoń z farbkami do kuchni bo kolor ścian jest tragiczny do takiego pokoju :D

Tragiczny to jest Twój post. Do tego z głupawym uśmieszkiem. Zapomniałeś dopisać, żeby żona przy garach uczyła się cnót niewieścich...

Co za tupet. Ogarnij się człowieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A może autor tematu malował bo.... lubi ten kolor.! I co to wogole ma wspólnego z tematem???

A co to jakaś cenzura wypowiedzi? Przedstawił zdjęcie swojego pokoju to postanowiłem się wypowiedzieć odnośnie kolorystyki w nieco żartobliwym tonie i nic ponad to. Może chyba mi się niepodobać?

44 minuty temu, JohnDoe napisał:

Tragiczny to jest Twój post. Do tego z głupawym uśmieszkiem. Zapomniałeś dopisać, żeby żona przy garach uczyła się cnót niewieścich...

Co za tupet. Ogarnij się człowieku.

Tragiczny, oj totalnie tragiczny. Uraziłem aż kłuje w oczy, do tego miałem czelność emotkę z uśmieszkiem dodać na koniec. 

Przestać się mazać, nikogo obrazić nie miałem zamiaru człowieku.

1 godzinę temu, adventure184 napisał:

Wcześniej ten pokój służył do czegoś innego, choć kolor wybierałem ja :)
Finalnie będzie inny

Nawiazując to przedmówców... Nie chciałem absolutnie w jakikolwiek sposób Cię urazić i post miał wyłącznie lekki zamysł wypowiedzi bez podtekstów czy drwiny. Jeśli tak to odczułeś to przepraszam.

A kolor po prostu mi się nie podoba, jaskrawe i gorące kololory nie są najlepszym wyborem do salki AV - nawiązując do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Nawiazując to przedmówców... Nie chciałem absolutnie w jakikolwiek sposób Cię urazić i post miał wyłącznie lekki zamysł wypowiedzi bez podtekstów czy drwiny. Jeśli tak to odczułeś to przepraszam.

A kolor po prostu mi się nie podoba, jaskrawe i gorące kololory nie są najlepszym wyborem do salki AV - nawiązując do tematu.

Luzik, nie poczułem się w żaden sposób urażony - a całkiem możliwe że nowy TV będzie z ambilight - to faktycznie kolor ścian będzie miał znaczenie.

Edytowano przez adventure184
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

A co to jakaś cenzura wypowiedzi? Przedstawił zdjęcie swojego pokoju to postanowiłem się wypowiedzieć odnośnie kolorystyki w nieco żartobliwym tonie i nic ponad to. Może chyba mi się niepodobać?

Tragiczny, oj totalnie tragiczny. Uraziłem aż kłuje w oczy, do tego miałem czelność emotkę z uśmieszkiem dodać na koniec. 

Przestać się mazać, nikogo obrazić nie miałem zamiaru człowieku.

Nawiazując to przedmówców... Nie chciałem absolutnie w jakikolwiek sposób Cię urazić i post miał wyłącznie lekki zamysł wypowiedzi bez podtekstów czy drwiny. Jeśli tak to odczułeś to przepraszam.

A kolor po prostu mi się nie podoba, jaskrawe i gorące kololory nie są najlepszym wyborem do salki AV - nawiązując do tematu.

Życie. Ty zwracasz innym uwagę w związku z wypowiedziami, a inni Tobie. Kij ma dwa końce.

 

13 godzin temu, JaZz napisał:

Do 15m 2x 302a? Serio może dać to fajny efekt? To i ja bym pomyślał na drugim. Mam taki sam metraż. 

@S4Home

Dwa robią często lepszą robotę. Nawet nie wiesz co ludzie wkładają do podobnych pomieszczeń.

Dnia 2.08.2021 o 19:19, adventure184 napisał:

Powoli zmierzam do skończenia mojego pokoju telewizyjnego - została zmiana telewizora, stolika,  dokupienie subwofera i podstawek pod boczne głośniki.
Obecnie posiadam Monitor Audio MR6 + M center + MR1 napędzane przez Onkyo NR708.
Pokój ma wymiary 4,6 x 3,25 m i służy wyłącznie do oglądania filmów.
Chciał bym Was zapytać o to czy do takiej konfiguracji kupić jeden droższy (ok 1000 zł) czy dwa tańsze Subwoofery - np. Magnat Sub 302A.
Celuję w sprzęt używany,

IMG_20210802_185855.jpg

Śmiało celuj w dwie sztuki. Frajda spora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JaZz napisał:

Do 15m 2x 302a? Serio może dać to fajny efekt? To i ja bym pomyślał na drugim. Mam taki sam metraż. 

@S4Home

Ustawisz je ciszej. To i tak inne doznania. Inna głębia i wypełnienie.

14 godzin temu, adventure184 napisał:

Czytałem trochę na forum że w takim budżecie to Klipsch R-10SW lub R-12SW, a po założeniu tematu odezwał się do mnie forumowicz, że ma na sprzedaż Tannoy Ts 2.8

Ale 12 SW to konkurent jednego 302. Więc jaki tu przeskok. 

2.8 ok ale musiał byś mieć dwa. Bardzo fajny sub. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pierwszy Mangnat już do mnie jedzie, kolejny wkrótce
Chciał bym was się jeszcze doradzić odnośnie ustawienia:|
Plan miałem taki, aby zmienić stoli tv na krótszy (obecny ma 160, docelowy 60 cm) i w zwolnione w ten sposób miejsce wstawić suby.
Przy okazji będę miał więcej miejsca na ustawienie paneli wygłuszających oraz pułapek basowych (najpewniej tych https://allegro.pl/oferta/bitmat-pulapka-basowa-naroznik-akustyczny-100x28cm-7025174092).
Czy takie ustawienie się sprawdzi? Pytam, ponieważ widziałem sporo zdjęć i grafik na których suby są ustawione w taki sposób, a jednocześnie różne poradniki sugerują żeby ustawiaj je na bocznej ścianie (czy nawet w rogach).  Nie chciał bym na marne kupować węższego stolika, jeżeli to ustalenie od samego początku będzie błędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...