Skocz do zawartości

Netflix i DD Atmos


Mateusz Kuziora

Recommended Posts

55 minut temu, lolekdrugi napisał:

na chwilę obecną we wszystkich serwisach VOD Atmos leci w DD+. Pasmo nie pozwala na więcej. Jak na Pełnego Atmosa masz około 25Mbps na płycie BD UHD to w streaminug nie ma na to miejsca ponieważ zazwyczaj na całość jest około 25Mbps z wyjątkiem Apple TV gdzie dają więcej ale i tak to leci w DD+.

Większe pasmo to żaden problem techniczny. Po prostu nadawcy najwidoczniej nie widzą takiej potrzeby, tj nie opłaca im się to. Analogia do nadawania hires w serwisach muzycznych, chociaż tutaj się ostatnio ruszyło. BTW serwis Bravia Core potrafi nadawać do 80Mbps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przemeklbn napisał:

Większe pasmo to żaden problem techniczny. Po prostu nadawcy najwidoczniej nie widzą takiej potrzeby, tj nie opłaca im się to. Analogia do nadawania hires w serwisach muzycznych, chociaż tutaj się ostatnio ruszyło. BTW serwis Bravia Core potrafi nadawać do 80Mbps

jest problemem technicznym. Ponieważ w przypadku Video możesz sobie podzielić ładnie i dopasować pasmo dla 480p 720p, 1080p, 4k i przełączać się pomiędzy tym. W przypadku dźwięku masz tylko DD+ albo HD czyli 1Mbps albo 25MBps nie ma nic pomiędzy. To nie jest mp3 gdzie sobie zrobisz 128kbps, 256kbps, itp Dlatego według mnie serwisy tego nie puszczają. Ograniczenia techniczne.

Ten Bravia Core już mógłby tylko wtedy z tych 80Mbps zostaje nam 65MBps na obraz. W sumie dostalibyśmy w końcu pełną jakoś FHD z blu-ray plus pełny dźwięk ale ludzie chcą 4K nawet jeżeli to 4K będzie gorsze niż FHD. A dźwięk, większość ludzi nie zwraca na to uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Toni napisał:

Cześć,

Podepnę się pod temat, mam ten sam problem tylko z amplitunerem Yamahy rx-6va i telewizorem lg oled c9, myślę że trochę mi to rozjaśniło sprawę, ale chciałbym się upewnić. 

Mam podłączone głośniki 5,1 do amplutnera, telewizor połączony hdmi, puszczam netflixa z tv wybieram ścieżkę atmos i puszczam przez eArc,   czy wtedy Yamaha nie wyświetli mi dolby atmos, pokazuje mi dd+, czy to przez to że mam tylko 5 głośników podłączone? i nie mam 2 dodatkowych? Czy mam coś w ustawieniach amplitunera nie ustawione? 

Jak chcesz uzyskać Atmos skoro amplituner wie że nie masz Atmos?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kryniu1 napisał:

A ja się zastanawiam nad czymś innym. Dlaczego Denon AXR 2700 pokazuje mi Dolby Atmos podczas korzystania z Netflix lub Apple TV+, skoro mam zestaw tylko 5.1?

wypadałoby napisać do producenta i co miał na myśli. Może pokazuje jaki sygnał przychodzi i to miałoby sens. Bo ostatecznie dostaje Atmosa.

Trzeba rozróżnić tutaj kodek od ustawienia kolumn. To, że masz tylko 5.1 a nie 5.1.2 czy 5.1.4 lub więcej nie  zmienia faktu, że Twój amplituner nie może dekodować Atmosa. Oczywiście, że może to robić ale nie uzyskasz efektu bo brakuje głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Dolby MAT

masz gdzieś pod ręką dokładną rozpiskę różnic pomiędzy 1.0, 2.0 a 2.1? Jedyne na co trafiłem to ta strona:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/coreaudio/representing-formats-for-iec-61937-transmissions

z której niestety nie wynika czym się różni 2.0 od 2.1 w sensie oba są opisane jako:

Cytat

Dolby TrueHD – 24-bit 192KHz/up to 18 Mbps, 8 channels, or LPCM up to 24 Mbps.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Toni napisał:

Właśnie to chciałem się dowiedzieć czy mając zestaw 5.1 jakby mi ampli puścił atmosa to usłyszę różnicę czy po prostu muszę mieć te dodatkowe głośniki. Bo nie chciałbym dokupić dwa głośniki i okażę się że dalej mam dd+ 

Ja u siebie nie widzę u siebie różnicy w 5.1 pomiędzy np. Dolby Atmos a PCM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Przełącz amplituner w tryb 5.1.2 to się dowiesz czy wszystko u Ciebie jest ok, nie musisz kupować żadnych głośników aby przetestować czy wszystko będzie ok.

@lolekdrugi

Nie wiem za dużo o MAT mało dokumentacji w sieci.

No ale z tego co pokazałem na zdjęciach powyżej mam ustawione 5.1.2 i nie wyświetla dolby atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest inna sprawa.

zobacz w Denonie czy czasem w  opcjach nie masz włączonych kolumn Atmos. Nawet jak nie masz ich wpiętych.

A kolejna sprawa to może być właśnie rózny sposób wyświtlania informacji przez amplituner.

Yamaha która ma obsługę Atmosa ale ma wyłączone te kolumny nie pokaże na wyświetlaczu Atmos. Może Denon pokazuje po prostu sygnał?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeszcze jest inna sprawa.

zobacz w Denonie czy czasem w  opcjach nie masz włączonych kolumn Atmos. Nawet jak nie masz ich wpiętych.

A kolejna sprawa to może być właśnie rózny sposób wyświtlania informacji przez amplituner.

Yamaha która ma obsługę Atmosa ale ma wyłączone te kolumny nie pokaże na wyświetlaczu Atmos. Może Denon pokazuje po prostu sygnał?

Piotr

 

Denon pokazuje używany dekoder, dopiero po wciśnięciu przycisku  status pokazuje kolejno sygnał wejściowy, częstotliwość i wejście, po czym wraca do dekodera (można również użyć info na pilocie albo sprawdzić przez stronę web, wtedy te informacje podawane są razem). Może faktycznie są włączone głośniki Atmos ( w menu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

chodzi Wam Atmos na Netflix?

Dzisiaj od rana walczę co się stało, że przestał działać (TV Samsung).

W końcu włączyłem Grę o Tron na HBO Max i tutaj działa i wyświetla się Atmos.... na Netflix za nic nie mogę odpalić, a kiedyś działało.

Edytowano przez Janusz Paśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...