Skocz do zawartości

Marantz 5015


Patryk89_896

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jak to jest możliwe że Ty masz wszytko tak poustawiane na +8 do +12?

 

To chyba tylko przez menu " option" ma ustawione .

Być może chodziło o zwiększenie głośności na danym źródle , tak przypuszczam.

Choć to akurat można zrobić podnosząc poziom głośności samego źródła

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek72 napisał:

Sprawdź, ale tak chyba będzie. Mówiąc inaczej

dekoder tv >>HDMI>> amplituner >>HDMI>> TV

dekoder tv >>HDMI>> amplituner + opcje>HDMI>> TV

przez amplituner leci sygnał z dekodera do TV, przechodzi przez blok HDMI ampli, jak zmieniasz głośność, opcje itp. ampli do sygnału z dekodera dokłada informacje o ampli wyświetlane na TV

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio)

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio) włączasz na ampli np. INFO ale sygnał dalej biegnie w kierunku TV>>HDMI>>amplituner

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio) włączasz na ampli SETUP sygnał jest odwracany amplituner>>HDMI>>TV

bo tak zaprojektowano komunikację w ampli, że jak włączysz setup to ma wyświetlić go na ekranie TV nie zwracając uwagi na nic, jednak nie ma możliwości nałożenia sygnału z funkcji INFO, OPCJE, regulacja głośności na TV bo wyświetla on sygnał z aplikacji SMART, a dźwięk wysyła do amplitunera

 

 

 

Sprawdziłem i tak: po ręcznym przełączeniu TV na wejscie HDMI ARC/eARC ( tam gdzie wpięty jest amplituner) i pozostawieniu na amplitunerze TV Audio można na ekranie TV wyświetlić menu amplitunera, jak i również wyświetlić menu "Option" ( ale tam jest niewiele). Choć wydaje mi się , że przy ARC/eARC powinno to nastąpić automatycznie , przełączenie TV tak aby wyświetlał menu po wciśnieciu odpowiedniego przycisku na pilocie Denona/Marantza czy w ogóle innego amplitunera.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Sprawdziłem i tak: po ręcznym przełączeniu TV na wejscie HDMI ARC/eARC ( tam gdzie wpięty jest amplituner) i pozostawieniu na amplitunerze TV Audio można na ekranie TV wyświetlić menu amplitunera, jak i również wyświetlić menu "Option" ( ale tam jest niewiele)

Przy wybraniu opcji jest niewiele (a w zasadzie dwie) bo już nie płynie sygnał audio z TV do ampli, zauważ że menu opcji wyświetlisz tylko w kolejności SETUP>POWRÓT>OPTION, za to opcje są dostępne w aplikacji na smartfonie. Niestety ale konfiguracja audio na źródle TV Audio jest trudna ze względu na przełączanie kierunku sygnału i nic nie da się z tym zrobić, amplituner nie jest w stanie nałożyć obrazu opcji i innych informacji na obraz płynący do wyświetlacza z elektroniki TV, co innego jeżeli chodzi o źródła których zarówno obraz i dźwięk płyną przez blok HDMI amplitunera. Ale tutaj też jest haczyk, jak wejdziesz w ustawienia Video>Ustawienia wyjścia i wyłączysz konwersję video to na ekranie TV nie zobaczysz regulacji głośności, a jak wejdziesz w opcje to obraz ze źródła np. dekodera zostanie zastąpiony obrazem z amplitunera. Mówiąc inaczej wyłączysz nakładanie na obraz źródła informacji z amplitunera, jednak w tym wypadku nadal ze źródła płynie sygnał audio i możesz sobie w nim zmieniać ustawienia.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jak to jest możliwe że Ty masz wszytko tak poustawiane na +8 do +12?

Jak pisał kolega @Iron to jest chyba menu opcji, tak czy owak dobrze to nie wygląda. Dlatego radzę aby zrobić reset amplitunera i zrobić całą konfigurację od nowa. Należy też pamiętać, że po pełnym resecie należy najpierw ustawić impedancję głośników z jakimi współpracuje amplituner, domyślnie jest ustawiony na 8Ω/ohm. Impedancję ustawiamy taką jaką mamy najmniejszą w zestawie głośników: opis z instrukcji, (druga "UWAGA")

Myślę że problemy z wyświetlaniem opcji, setup-u i innych informacji na źródle TV Audio zostały wyjaśnione i wytłumaczone. Ale jak to mówią w przypadku pytań o inne zakamarki konfiguracji na ile mogę to pomogę, a jak nie to pewnie znajdziemy kogoś kto będzie wiedział co zrobić.

Jak zrobić reset jest opisane tutaj

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zmiany kolumn i zrobie na spokojnie całą kalibrację i napiszę wszystko. A jeśli chodzi o wartość to ja sobie tak przestawiałem na próbę żeby zobaczyć które ustawiania zostają a które są wspólne, proszę sie tym nie sugerować. Apropo set up to raz sie wyświetla a raz nie , zrobię reset i od nowa wszystkie ustawienia to zobaczymy czy pomoże.

""Należy też pamiętać, że po pełnym resecie należy najpierw ustawić impedancję głośników z jakimi współpracuje amplituner, domyślnie jest ustawiony na 8Ω/ohm. Impedancję ustawiamy taką jaką mamy najmniejszą w zestawie głośników: opis z instrukcji, (druga "UWAGA")""  --- Kurczę nie pamiętam żeby był wybór podczas konfiguracji ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

 

"Należy też pamiętać, że po pełnym resecie należy najpierw ustawić impedancję głośników z jakimi współpracuje amplituner, domyślnie jest ustawiony na 8Ω/ohm. Impedancję ustawiamy taką jaką mamy najmniejszą w zestawie głośników: opis z instrukcji, (druga "UWAGA")""  --- Kurczę nie pamiętam żeby był wybór podczas konfiguracji ...

Bo to nie jest podczas konfiguracji, trzeba to ustawienie wykonać wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Kurcze pierwsze słyszę w instrukcji nie widziałem. Podpowiesz gdzie to jest? ja mam Nominal impedance 8Ω
Minimum impedance 2.9Ω

W moim poście wyżej masz link do części instrukcji w której jest to opisane, ale jak masz nominalnie 8ohm to po resecie taka wartość ustawiana jest domyślnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że ustawiamy do nominalnej, nie każdy producent podaje minimalną. Ja np. w swoich mam tylko podane 8ohm, a do jakiej minimalnej schodzą nie wiem, mówię o frontach, bo pozostałe mają 6 i tak mam ustawione, ale też nie wiem jak niską impedancję mogą osiągnąć. Te focale faktycznie podają nominalną i minimalną, ale takiej wartości nawet nie mamy bo można wybrać tylko 4, 6, 8. Mnie wydaje się że powinno być 8, ale może się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci też bzdury potrafią pisać. Klipsch niby 8 Ohm, a w pomiarach ewidentnie 4 Ohm. Wzmacniacze mają problem z niską impendacją kolumn, zaczynają się grzać. W przypadku osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury zadziała zabezpieczenie termiczne, ochłodzi się i będzie grać dalej. Jeśli coś takiego się zdarzy to faktycznie trzeba ustawić ampa na niższą impendancję. Wiąże się to jednak ze znaczym spadkiem mocy na kanał, szczególnie w trybie stereo. Przy graniu wielokanałowym obcięcie nie jest tak znaczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

Producenci też bzdury potrafią pisać. Klipsch niby 8 Ohm, a w pomiarach ewidentnie 4 Ohm.

No tak, tylko ilu z nas może zrobić pomiary, nie wszyscy też wiedzą jak je zrobić a na czymś musimy się opierać - czyli pozostaje etykieta producenta. Ciekawe co piszesz z tym Klipschem, muszę zaprosić kolegę co "bawi" się głośnikami niech zmierzy te moje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, muszę sprawdzić, a raczej poprosić kolegę o takie pomiary moich RF82. No dobra, ale Panowie w tym temacie mieliśmy rozgryźć SR5015, a my zagłębiliśmy się w zupełnie inną kwestię, aczkolwiek słuszną w kontekście konfiguracji amplitunera jeżeli użytkownik ma wybrać z jakimi głośnikami będzie współpracował. Tyle że zdecydowana większość robiąc konfigurację ustawi to co jest na etykiecie - bo skąd ma wiedzieć że producent coś tam naciąga, ukrywa itd. Ja  ze względu na resztę głośników ma ustawione 6Ohm, ampli się specjalnie nie grzeje (ale chłodny nie jest). Tak jak pisałeś @Butler jak będzie się wyłączał to trzeba interweniować, ewentualnie kontrolować czy aby nie parzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Człowiek kompletuje sprzęt jak bozia nakazała, a ten się grzeje tak że nie można dotknąć obudowy bo kolumny mają jednak fizycznie 4 zamiast 8 Ohm. Kuriozum.

Dokładnie, tyle że w tym teście w specyfikacji jest 4 i w pomiarach też, a kolega @Patryk89_896 pisał że ma 8 w specyfikacji. Tak czy siak producenci powinni rzetelniej podawać te dane, a nie totalny rozjazd "papieru" z rzeczywistością. Ciekawe czy jak spaliłbyś wzmacniacz ustawiony wg papieru głośników 8Ohm, które w rzeczywistości mają 4Ohm, pewnie powiedzą że warunki pomiarowe były takie a u Ciebie takie - hahaha, chociaż śmieszne to nie jest. Niestety w dzisiejszym wyścigu szczurów klient jest na straconej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podepnę się pod temat, bo mam też Marantza, tyle że SR6015, czyli ciut mocniejszy. Gra on też z takimi Focalami jak twoje, gra a raczej próbuje, bo właśnie już trzeci raz w ciągu niecałego roku  jedzie do serwisu. Po głośniejszym słuchaniu(powiedzmy skala na 75-80) i wcale nie długim, bo np. godzinnym, przegrzewa się miga led i by,by do serwisu.Przy drugim razie naprawiany był wyświetlacz, bo też padł i coś z hdmi. Impedencja ustawiona na 4 ohmy,  chłodzenie  ma dobre. Zadaje sobie pytanie czy trafił mi się trefny egzemplarz, czy te głośniki nie za bardzo pasują do tego ampli (czytaj nie można zbyt głośno grać). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w szafce, duża wnęka, wlazłby mały tv, z tyłu otwory wentylacyjne. Mam stary 16-letni  ampli Onkyo ,jeszcze bez hdmi , przechodził takie katusze, że głowa mała i ani razu się nie wyłaczył. Marantz to jak się wyłączy to już na dobre, zdaje się powinny zadziałac zabezpieczenia i po ostygnięciu powinien odżyć. Ciekaw jestem jak u autora tematu się sprawuje, ale musiałby trochę na nim "grubiej" pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiesiol123 napisał:

Ciekaw jestem jak u autora tematu się sprawuje, ale musiałby trochę na nim "grubiej" pograć.

Nie wiem co masz na myśli "grubiej" mój SR5013 pracuje kilka godzin dziennie (po prostu jak włączam TV to dźwięk zawsze przez ampli) 50% mocy i wzwyż, jak oglądam film, słucham muzyki to około 60-70% mocy, czasem zbliżam się do 80%, niezależnie czy 5.1, 5.1.2 czy stereo, nic się nie dzieje. Albo masz problem z chłodzeniem albo coś ze sprzętem nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...