Skocz do zawartości

Jaki nie drogi przedwzmacniacz lampowy do stereo?


Anubis

Recommended Posts

Witam 

Szukam nie drogiego ale dobrze brzmiącego lampowego przedwzmacniacza, może być gotowe rozwiązanie lub jakiś diy byle by była możliwość dobrania estetycznej obudowy. Mój zestaw to CD Harman Kardon HD 980 podłączony światłowodem  do Yamaha MusicCast R‑N803D, kolumny TAGA HARMONY PLATINUM S-40 .

Czy przedwzmacniacze z kraju środka za ok 200-300 zł warto brać pod uwagę ? podobno można je łatwo modyfikować.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o mankamenty dźwięku bo zestaw jest dobry, może kolumny bym zmienił na podłogówki ale kiedyś miałem lampę i grała przyjemniej, cieplej, bardziej miękko, brzmienie tranzystora nie ma tego czegoś.

Ps. sugestia co do kolumn też będzie przydatna.

Edytowano przez Anubis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie będzie bardzo ciężko znaleźć coś sensownego. Możesz poszukać bufor lampowy taki jak  musical fidelity x10d ale będziesz musiał na niego polować i dołożyć trochę. W takim przypadku odtwarzacz CD łączysz przewodami RCA. Ociepli on brzmienie i załagodzi górę. 
Yamaha sama z siebie nie zapewni Ci muzykalnego brzmienia. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłby się Yaqin MS30l w połączeniu z WXAD10. Drugą opcją jest faktycznie wymiana kolumn na choćby Heco Aurora 300 czy Indiana Line Nota 260. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2021 o 06:53, Anubis napisał:

kiedyś miałem lampę i grała przyjemniej, cieplej, bardziej miękko, brzmienie tranzystora nie ma tego czegoś.

Cześć

ma sens  zakup preampa lampowego tylko wtedy kiedy masz możliwość podłączenie bezpośrednio do końcówki mocy wzmacniacza.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Karol64208 napisał:

nie wiem o których piszesz, możesz podać link.

Heco Aurora 300 linku nie mam, podalem przykładowo.

 

Kolumny do słuchania muzy, czy nagłośnienia  salonu?

Słuchania ale podałem wielkość salonu, wiadomo ze metraż i rozkład pomieszczenia ma znaczenie.

W Pure Direct jest najkrótsza droga do głównego wzmacniacza, pominięty jest korektor, wiadomo nie jest to high end ale efekt może zadawalać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2021 o 06:59, Anubis napisał:

Czy przedwzmacniacze z kraju środka za ok 200-300 zł warto brać pod uwagę ? podobno można je łatwo modyfikować.

Nie warto.

Dobra końcówka diy to koszt 1000-1500 zł i więcej. Ja taką mam.

Do tego przedwzmacniacz:

tranzystor (1500 zł i więcej) używane lub diy

lub lampa (min 3000 zł, a jeszcze lepiej 3500 zł w przypadku diy), ale tu wskakujesz na wyższy poziom. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...