Skocz do zawartości

Prośba o poradę


kriz kkk

Recommended Posts

Ja osobiście nie zdecydowałem sie na OLEDa ze względy na to ze dużo gram i jestem w stanie zostawić odpalone menu gry na jakiś czas. Postawiłem na minileda od philipsa(od 8 lat mam telewizory z ambilight i nie chce innego tv :)). Mam go w sumie juz jakies 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Kontrast i czerń bardzo zbliżona do OLEDa a co najważniejsze nie przeszkadza mu jak jest jasno w salonie.

Co do kalibracji , tak jak najbardziej jest różnica w obrazie wzgledem oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie ma sprawy. Ogólnie jest problem z eARC jeżeli chodzi o podpięcie na zasadzie:

 konsola -> TV -> Amplituner. Potrafią występować opóźnienia i może być je ciężko usunąć.

Ale napisz co i jak się udało.

Tak mam ustawione:
PS5 (LPCM)- Tv(Bistream) oraz pasttrought - Amp Multi In LPCM

W tv dlatego Bistream  bo jak dam też LPCM  to na ampli wyśle same stereo z którego amplituner robi DDSurround. Tak mi się wydaje w każdym bądź razie amp nie widzie wtedy Multi In ani samego DD. Pytanie czy zmiana w tv na HDMi Bistream powoduje jakieś przekodowanie czy jak konsola wysyła już czysty dźwięk to dociera on w takiej formie do samego amp ?

Najważniejsze pytanie: wymiana amp na taki z 2.1 żeby działało all/vrr i podłączenie konsoli bezpośrednio do amp wyeliminuje przesunięcie dźwięku czy to tez loteria ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz P. napisał:

W tv dlatego Bistream  bo jak dam też LPCM  to na ampli wyśle same stereo z którego amplituner robi DDSurround. Tak mi się wydaje w każdym bądź razie amp nie widzie wtedy Multi In ani samego DD. Pytanie czy zmiana w tv na HDMi Bistream powoduje jakieś przekodowanie czy jak konsola wysyła już czysty dźwięk to dociera on w takiej formie do samego amp ?

opcja Bistream/Passthrough w teorii powinna po prostu wziąć strumień danych z jednego wejścia i wyrzucić na wyjście. TV nie powinien wtedy w ogóle dotykać ramek które niosą informację o dźwięku.

 

2 godziny temu, Łukasz P. napisał:

Najważniejsze pytanie: wymiana amp na taki z 2.1 żeby działało all/vrr i podłączenie konsoli bezpośrednio do amp wyeliminuje przesunięcie dźwięku czy to tez loteria ?

powinna, wtedy AMP sobie obsłuży dźwięk i obraz wyśle do TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę się zastanowić nad zmianą bo żadna kombinacja u mnie nie pomaga. Wstępnie wystarczy mi model Denon avc 660 z drugiej strony wymiana na Pioneera vsx 305 pozwoli wskoczyć na klasę wyżej. Ale może być tak jak pisał mi Piotrek Sonido, dirac może wnieść sporo ale również może się okazać nie zauważalny a poza nim w żaden dodatkowy sposób nie wykorzystam tego co pionek ma do zaoferowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz P. Dirac na pewno wniesie swoje trzy grosze ale możesz jeszcze rozważyć opcję Denon x2800 która będzie o około 1k pln tańsza niż Pioneer.

Tylko S660 jest 5.1, x2800 jest 7.1 a LX305 jest 9.1

I chyba 305 nie rozwiąże Twojego problemu, więcej informacji na innym forum.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej opinii x2800 vs 660 co wnosi na korzyść poza większą ilością kanałów ? Przypomnę tylko że obecnie używam denonon s750 i korzystam z pięciu kanałów(więcej nie będę używał). Z góry dzięki za opinie 

Edit: teraz doczytałem wrzuconego  linka

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz P. względem modelu 750 dostaniesz lepszy system kalibracji akustyki MultEq XT względem zwykłego MultEq co powinno pomóc przy subwooferze. No i oczywiście hdmi 2.1

W linku który dałem jest informacja, że laga nie było z Denonem. Tylko to był starszy model i bez 4K czyli inny chipset hdmi.

Ja bym poszukał na forach zagranicznych czy są jakieś problemy lagi itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2023 o 11:34, fluid81 napisał:

Zdecydowanie się opłaca.  Multimedia są na zupełnie innym poziomie . Oczywiście jakość generowanego obrazu , pomimo że plazmy miały świetną czerń/kontrast, to jednak w oledzie te parametry są dużo wyżej.  

Oczywiście wyższa rozdzielczość, hdr robią robotę.  

Na multimediach mi nie zalezy. Ale na obrazie tak.

No to będzie trzeba zacząc odkładać.

Dnia 10.02.2023 o 11:34, fluid81 napisał:

Tylko że, podobnie jak plazmy oledy są podatne na wypalanie. W plazmach pojawiały się powidoki , później przechodziły w wypalenia , gdy nie było reakcji w postaci zmiany kanału, treści by powidoki się rozładowały.  W oledzie natomiast nie ma czegoś takiego jak powidok. Pojawiają się wypalenia i nie da się z tym już nic zrobić  

Mam ją już 10 lat? Nie wiem strzelam. To te ostatnie wydania. I nie mam nic. Żadnych artefatów. A oglądam kanaly z informacjami.

 

16 godzin temu, Artur Mądry napisał:

czytałem gdzieś, że apple chętnie przyjęłoby netflixa. 

O zapewne nie tylko i oni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2023 o 12:56, lolekdrugi napisał:

@Łukasz P. względem modelu 750 dostaniesz lepszy system kalibracji akustyki MultEq XT względem zwykłego MultEq co powinno pomóc przy subwooferze. No i oczywiście hdmi 2.1

W linku który dałem jest informacja, że laga nie było z Denonem. Tylko to był starszy model i bez 4K czyli inny chipset hdmi.

Ja bym poszukał na forach zagranicznych czy są jakieś problemy lagi itp.

Denon x1700 i x2800 ten sam system MultEq Xt posiadają czy w pierwszym z nich jest jakoś systemowo bardziej ograniczony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2023 o 13:27, Łukasz P. napisał:

Denon x1700 i x2800 ten sam system MultEq Xt posiadają czy w pierwszym z nich jest jakoś systemowo bardziej ograniczony ?

Tu jest to samo.

Modele "s" mają o ile dobrze pamiętam delikatnie inną kalibrację no i dopiero seria X3 ma XT32

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...