Skocz do zawartości

Prośba o poradę

kriz kkk

Recommended Posts

Witam

Za niedługo będę odbierał mieszkanie i proszę ekspertów o poradę czy atmos ma w moim przypadku sens? Aktualnie mam PIONEER VSX-529 K oraz dzięki Waszym podpowiedziom zakupiłem Polk Audio TL1600. Wszystko gra ok tylko z racji większego metrażu chciałbym wymienić tylne głośniki na chwalone tutaj Heco aurora 700. Bardzo proszę o porady czy mogę to na razie podłączyć do mojego amplitunera i czy robić instalację pod atmos. Na rysunku zaznaczyłem tylne kolumny pod nr 1 i 2 obok rogówki. Z tyłu będzie kuchnia w formie barku blat na wysokości 1,4m salon ok. 16m2 aneks ok. 6m2. Co do przeznaczenia to dalej 90% oglądanie piłki nożnej. IMG_20211114_200623.thumb.jpg.7a5cfb654c42a23f534d559ae1e7a2c0.jpg

Edytowano przez kriz kkk

Dzięki Panie Iron oraz Panie Piotrze za odp Szczególnie Pan Piotr mi ostatnio doradzał i z tych Polk jestem bardzo zadowolony.  Tak sufit chcę zrobić podwieszany. Budżet zawsze preferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, dlatego pisałem o heco 700 bo są tutaj bardzo polecane a w promocji można je dostać w fajnej cenie. Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe? Oczywiście system będzie cały zmieniony tylko w czasie bo czytam o sytuacji na rynku amplitunerów. Raczej wolałbym Pioneer lub Onkyo, no ale wiadomo że nowych brak. Aktualnie najważniejsze to te całe atmos bo czytałem kilka Pana sugestii i nie za bardzo Pan poleca ten system. No ale jak będę robił sufit to wcześniej już muszę poprowadzić okablowanie i zainstalować już te małe głośniki. Także dlatego pytam czy w mojej sytuacji warto w to iść?

9 godzin temu, kriz kkk napisał:

... Budżet zawsze preferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, dlatego pisałem o heco 700 bo są tutaj bardzo polecane a w promocji można je dostać w fajnej cenie. Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe? ...

Miałem na myśli, że z tyłu ich potencjału nie wykorzystasz (moim skromnym zdaniem), a to dlatego, że jednak cała akcja filmowa z reguły skupia się na przodach, natomiast głośniki otaczające czy górne służą tylko do osiągnięcia efektów przestrzennych, więc siłą rzeczy mają mniejszą wagę. Oczywiście to tylko sugestia, jak najbardziej mogą stać z tyłu.

A jeśli sufit będziesz miał podwieszany to myślę, iż możesz sobie przygotować instalację pod Atmos. Koszt stosunkowo nieduży, a z czasem zobaczysz czy warto  rozbudować system do Dolby Atmos czy też DTS-X.

1 minutę temu, Iron napisał:

Edytowano przez Iron

22 godziny temu, kriz kkk napisał:

Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe?

He? Stoją na podłodze z przodu. Tak zwane fronty. :)

Aktualnie najważniejsze to te całe atmos bo czytałem kilka Pana sugestii i nie za bardzo Pan poleca ten system

Jak beda kolumny w suficie to polecam. Wiekszosc osob robi pseudo systemy. Takich nie polecam.

Także dlatego pytam czy w mojej sytuacji warto w to iść?

W dwa, tak.

Piotr

13 godzin temu, S4Home napisał:

He? Stoją na podłodze z przodu. Tak zwane fronty. :)

Jak beda kolumny w suficie to polecam. Wiekszosc osob robi pseudo systemy. Takich nie polecam.

W dwa, tak.

Piotr

Mógłby Pan doprecyzować bo nie za bardzo rozumiem. Może  o 2 kolumny? Jeżeli chodzi o sufit to mam spore możliwości bo wysokość się dzisiaj okazało to 2,85m. Myślałem że do sufitu tylko takie małe mogą być. Mógłby mi Pan jakieś polecić? Co do Heco muszę doprecyzować. Z przodu chcę sobie zrobić meblościankę i nie wiem czy mi się zmieszczą. Jeżeli tak, mam do Panów pytanie. Czy jeżeli z przodu czyli te fronty będą heco aurora 700 to z tyłu też mogę dać takie same? Ewentualnie jakie? Dołączam grafikę meblościanki która mi wpadła w oko.

mebloscianka-modern-czarny-czarny-polysk.webp