Skocz do zawartości

Prośba o poradę


kriz kkk

Recommended Posts

Jeśli jakiekolwiek źródło (zarówno fizyczne jak i stream) które daje nieskompresowany Atmos podłączysz bezpośrednio pod TV, to E-ARC jest Ci potrzebne.

Na tą chwilę stream w Netflix (jak i w innych serwisach VOD na naszym rynku) oferuje maksymalnie Atmos zakodowany w DD+, a więc skompresowany i tu ARC wystarczy.

Jak zabiją 8K (moim zdaniem to nieuniknione), to rozwój przepustowości może pójdzie w kierunku dźwięku i jak udostępnią wówczas TrueHD to będzie potrzebne EARC.

Na tą chwilę nie masz się czym przejmować. Na tą chwilę. A jak będzie za rok, dwa, pięć...? Czas pokaże.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

A jak będzie za rok, dwa, pięć...? Czas pokaże.

Coś mi się widzi , że aby utrzymać produkcję to giganci jak Denon , Yamaha , Arcam itp. za pięć lat wymyślą eARC bis i to o co teraz walczymy będzie znów przestarzałe. 😄

Jak na to logicznie spojrzeć to powinno się dobierać amp. kD do możliwości lokalowych , czytaj : czy budujemy salkę kinową czy też ma lepiej brzmieć z TV ? Bo prawidłowo i tak nie rozmieścimy kolumn , nie będziemy odtwarzać filmów z blu-ray-a .........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale kazdy patrzy pod siebie. Ja wykorzystuję e-ARC. Po pierwsze PS5 oraz XBOX-X są bezpośrednio podłączone do TV bo amplituner z tyłu jest w szafie. Konsole oprócz dźwięku wielokanałowego z gier (czasem to wręcz zadziwia) mają także odtwarzacze BR, a więc jak mam chęć na film z płyty to ich używam. Nie mam innego odtwarzacza BR w domu. Po drugie stream od Sony (Bravia Core) jest wyjątkiem od tego co pisałem wyżej, zwykłe ARC raczej tego nie uciągnie (nie jestem pewien). W odróżnieniu od Netfliksa (7-17 Mb/s) czy nawet Apple TV/iTunes (do 40 Mb/s), Bravia Core stawia na bardzo wysoki bitrate streamowanych treści, osiąga 85 Mb/s., a to już blisko poziomu filmów z BR. Dźwięk oparty jest na DTS. Po trzecie Tidal... Mam zainstalowany na TV Tidal HiFi Plus, a to onacza dostęp do źródeł Dolby Atmos i to faktycznie działa, amplituner przyjmuje pełny Atmos. Z poziomu amplitunera (Heos) nie mam tej funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dźwięk oparty jest na DTS. Po trzecie Tidal... Mam zainstalowany na TV Tidal HiFi Plus, a to onacza dostęp do źródeł Dolby Atmos i to faktycznie działa, amplituner przyjmuje pełny Atmos. Z poziomu amplitunera (Heos) nie mam tej funkcjonalności.

Stary , nie wiem co Ty do mnie mówisz ? 😂

Już się nie wymądrzam , zostaje prze Faktach przez 5.1 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Mam apkę Tidal Music na TV Sony i słucham sobie za jego pośrednictwem via eARC ten Atmos na kinie domowym. Filozofii tu nie ma zbyt wiele.

Acha .😁

Może ja dziwny jestem. Mam ok. 100 koncertów w DTS -ie , większość to klasyka rocka i jakoś mi dźwięk przestrzenny przy muzyce nie pasi. Jest jakoś sztucznie , za dużo wszystkiego , a ja prosty człek jestem.😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu, co kto lubi. Pod kątem kina dopracowałem swoją jaskinię dość mocno, głośniki odpowiedzialne za pracę surround i sufitowe są tam, gdzie być powinny i do maleństw nie należą. Odsłuch w trybie wielokanałowym osobiście uznaję w wielu przypadkach za genialny. No ale to ja... Mi się podoba. Nie posiadam może setek koncertów, ale te kilkanaście w TrueHD Atmos, czy DTS-X wprawiają w zachwyt też najbliższych. No i wolę raczej muzykę elektroniczną oraz symfoniczną. Rock generalnie mi nie podchodzi - z małymi wyjątkami.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Po drugie stream od Sony (Bravia Core) jest wyjątkiem od tego co pisałem wyżej, zwykłe ARC raczej tego nie uciągnie (nie jestem pewien). W odróżnieniu od Netfliksa (7-17 Mb/s) czy nawet Apple TV/iTunes (do 40 Mb/s), Bravia Core stawia na bardzo wysoki bitrate streamowanych treści, osiąga 85 Mb/s., a to już blisko poziomu filmów z BR. Dźwięk oparty jest na DTS.

uciągnie bo to jest zwykły DTS. I jest to potwierdzone bo testowałem u kogoś kto ma do tego dostęp.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2023 o 07:25, tomek4446 napisał:

Przeczytałem o zwiększonej przepustowości eARC względem ARC. Mam pytanko , jak to jest w praktyce. Na moim przykładzie , źródło TV , system 5.1 , bez Netflixa itp. Potrzebna mi to ?

nie, no właśnie nie.

Dnia 7.01.2023 o 08:41, Butler napisał:

Jak zabiją 8K (moim zdaniem to nieuniknione), to rozwój przepustowości może pójdzie w kierunku dźwięku i jak udostępnią wówczas TrueHD to będzie potrzebne EARC.

O to jest mocna przyszłość i raczej życzenia, marzenia.

Ale dyskusja była o czymś innym produkt nie posiadający tej funkcjonalności nie może nazywać wybrakowanym.

Gorzej wyposażonym, już prędzej. Ale po pierwsze i tak mało kto z tego w tej chwili to używa. Po drugie w takim razie na przykłąd wszystko co nie ma tidal connect to też jest wybrakowane. No taki sposób myslenia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale po pierwsze i tak mało kto z tego w tej chwili to używa.

Nie znasz statystyk, ludzie używają i nawet nie do końca są świadomi tego. Kwestia w jakich kręgach się obracasz. Np. środowisko gaminowe jest dość specyficzne, w dużej mierze korzysta ono ze słuchawek wielokanałowych, ale kino domowe też nie jest tu rzadkością. Mało takich userów co podłącza konsolę bezpośrednio pod TV? Niektórzy są nawet przekonani że tak lepiej bo amplituner "nie wpłynie na opóźnienia", "nie pogorszy obrazu" itd. Włączam Horizon 5 na XBOX series X i słyszę w trakcie rozgrywki że samolot nad głową mi lata, zerkam na amplituner i faktycznie Atmos. Wrażenie aż zapiera dech jak się efektu człowiek nie spodziewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu jesteśmy w dość hermetycznym środowisku, duża część wpada i wypada po uzyskaniu odpowiedzi co kupić, podłączyć, skonfigurować. Na forach gamingowych jest podobnie a tematy dotyczące dźwięku nie są tam na poziomie podstawowym. To nie jest takie oczywiste po zakupie kina kto co podłączy później pod TV, często jest tak że są dzieci w domach i kupuje się te konsole nawet pierwotnie nie mając takich planów. Jestem wręcz przekonany że jak już to dla przeciętnego Kowalskiego jedynym odtwarzaczem BR jest właśnie PS5 lub XBOX podłączony bezpośrednio pod TV. 

A jak sądzisz? - Tak na luźno.

Częściej w domach spotkasz konsolę do grania czy kino domowe?

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

O to jest mocna przyszłość i raczej życzenia, marzenia.

A niby dlaczego? Cofnij się tak dekadę do tyłu i przypomnij. Jaką miałeś prędkość internetu w smartfonie? Jaką miałeś przepustowość sieci w domu? To ciągle prze do przodu. 1G, 2G, 3G, 4G, 5G... Jeśli serwisy stream pójdą tym nurtem to TrueHD będzie moim zdaniem nie kwestią "czy" ale "kiedy" i mam nadzieję że to perspektywa 2-3 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

My tu jesteśmy w dość hermetycznym środowisku, duża część wpada i wypada po uzyskaniu odpowiedzi co kupić, podłączyć, skonfigurować.

To prawda.

23 godziny temu, Butler napisał:

A jak sądzisz? - Tak na luźno.

Częściej w domach spotkasz konsolę do grania czy kino domowe?

Zdecydowanie konsolę.

23 godziny temu, Butler napisał:

A niby dlaczego? Cofnij się tak dekadę do tyłu i przypomnij. Jaką miałeś prędkość internetu w smartfonie? Jaką miałeś przepustowość sieci w domu? To ciągle prze do przodu. 1G, 2G, 3G, 4G, 5G... Jeśli serwisy stream pójdą tym nurtem to TrueHD będzie moim zdaniem nie kwestią "czy" ale "kiedy" i mam nadzieję że to perspektywa 2-3 lat.

Bo pandemia mi uświadomiła realia. Kiedy ludzie zaczeli kupować Netflix częściej z niego korzystać platforma dała oficjalny komunikat że musi zmniejszyć bitrate żeby się wyrobić.

Dzwięk HD zajmuje pokaźną ilość GB. Będą woleli wprowadzać 8K bo to napędza rynek niż dzwięk HD który wykorzysta 5% posiadających Neftlixa.

Piotrek  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Będą woleli wprowadzać 8K bo to napędza rynek niż dzwięk HD który wykorzysta 5% posiadających Neftlixa.

Ale 8K właśnie zostaje uwalone przez UE.

https://www.pcworld.pl/news/Telewizory-8K-zostana-zakazane-co-dalej-z-rozwojem-nowej-technologii,441220.html

https://hdtvpolska.com/wszystkie-tv-8k-i-wiekszosc-modeli-4k-zniknie-ze-sklepow-zabojcze-przepisy-ue/

https://www.money.pl/gospodarka/zamet-na-rynku-telewizorow-przez-rozporzadzenie-ke-ze-sklepow-zniknie-sprzet-4k-i-8k-6814368752429920a.html

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo pandemia mi uświadomiła realia. Kiedy ludzie zaczeli kupować Netflix częściej z niego korzystać platforma dała oficjalny komunikat że musi zmniejszyć bitrate żeby się wyrobić.

To było kilkanaście miesięcy temu. W tym biznesie to wieczność. Wydaje mi się że od tamtej pory sporo już zainwestowano w serwery i infrastrukturę żeby podobna sytuacja nie miała więcej miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Butler napisał:

Ale 8K właśnie zostaje uwalone przez UE.

https://www.pcworld.pl/news/Telewizory-8K-zostana-zakazane-co-dalej-z-rozwojem-nowej-technologii,441220.html

https://hdtvpolska.com/wszystkie-tv-8k-i-wiekszosc-modeli-4k-zniknie-ze-sklepow-zabojcze-przepisy-ue/

https://www.money.pl/gospodarka/zamet-na-rynku-telewizorow-przez-rozporzadzenie-ke-ze-sklepow-zniknie-sprzet-4k-i-8k-6814368752429920a.html

To było kilkanaście miesięcy temu. W tym biznesie to wieczność. Wydaje mi się że od tamtej pory sporo już zainwestowano w serwery i infrastrukturę żeby podobna sytuacja nie miała więcej miejsca.

Hmmm ale to rozdzielczość będzie tym co napędza ludzi. Jak kiedyś częstotliwość a jeszcze wcześniej kontrast.

Jak oni to będa w sieciówkach sprzedawac. Jak typowy kowalski nie wie co to dzwięk HD.

Ale obyś to ty miał rację a ja bym się mylił.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Jeszcze mi przyszło coś do głowy.

Żeby tu nie było jak z samochodami.

Zrobią tryb ECO.

Taka opcja po włączeniu TV domysla.

Wyłączone złącza USB, wyłączony jeden głośnik, Włączone jedno HDMI, Odświerzanie domyslnie 50 Hz, ciemniejsze wyświetlanie takie tam rózne rzeczy byle tylko ograniczyć zużycie energi.

Przychodzisz do domu włączasz tryb normal czy jakiś tam i hulaj dusza.

:P

I tyle z prawa unii

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic. Ale to nie ma znaczenia. Nie o to w tym chodzi.

Dawniej producenci ścigali się kto da więcej Hz. Dochodziło do ilu? 1600Hz bo wiadomo panel panelem ale tam jakieś softwerowe coś. Nie wiem. nie zagłębiałem się.

Wczesniej kontrast.

W TV musi być coś co pokaże ludziom w sieciówkach kryterium wyboru.

Musi.

A już ilość złącz HDMI, USB, nie wystarcza. Teraz wielkość i rozdzielczość.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to e-ARC w swoim soniaczu XR75X90 i denonie X4700H powyłączałem (baa nawet miałem z tym problem i na naszym forum zasięgałem porady jak to zrobić) bo mi tylko przeszkadzało - włączałem tv i mi sie wszystkie sprzęty włączały, a nie zawsze jest mi potrzebne żeby amplituner "chodził" , czasami człowiek chce posłuchać stereo ze wzmacniacza albo obejrzeć mecz w tv z satelity; teraz co potrzebuję to uruchamiam z pilota albo z aplikacji na smartfonie i jest OK...aktualnie czekam tylko na dobrej klasy tv 4K około 100 cali i koniec z "gonieniem króliczka", no chyba że jakaś rewolucja w sprzęcie się zrodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...