Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

Czasem tez kolumny mają na tyle wyraźną własną sygnaturę, że z każdym wzmacniaczem grają podobnie. Takie są np. Elac Vela. Co nie zmienia faktu, że przy wyższych głośnościach nawet przy tych 3 Naimach różnice pewnie by wyszły.

Miałem też taką sytuację z Bowersami 706s2. Czy Rega czy Gryphon - nic nie pomagało. Grały po swojemu, dla mnie nie do przyjęcia na dłuższą metę.

Z kolei takie Harbethy 30.2 w drugą stronę: z Accuphase e-260 nic się nie działo, nie było basu i było płasko. Podłączyłem Gryphona i nagle pojawił się bas i dynamika, wszystko ożyło.

Po czym czyta człowiek te teorie że wzmacniacze nie grają …

Dla mnie to zwykły trolling na forum audio,  skrzetnie ukryty pod przykrywką pseudo intelektualnych dywagacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, majkel74 napisał:

Dla mnie to zwykły trolling na forum audio,  skrzetnie ukryty pod przykrywką pseudo intelektualnych dywagacji.

Chyba bardziej chodzi o to, by zaistniec gdzies poza realem, w ktorym czasami nie jest fajnie jak na forum, gdzie mozna pogwiazdożyc i poekspertowac. 

Gdyby wzmacniacze graly tak samo, swiat bylby nudny, a tak wszyscy spartolili sprawe i kazdy gra inaczej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

Myślałem, że zasadniczo o to w tym chodzi, tzw. wysoka wierność.

Tu sie zgadzamy w 100%. Wiernosc przekazu powinna byc jak najwieksza. Tyle ze po drodze zbyt wiele zmiennych... 

17 godzin temu, Kraft napisał:

 

17 godzin temu, Kraft napisał:

 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:
19 godzin temu, Kraft napisał:

Myślałem, że zasadniczo o to w tym chodzi, tzw. wysoka wierność.

Tu sie zgadzamy w 100%. Wiernosc przekazu powinna byc jak najwieksza. Tyle ze po drodze zbyt wiele zmiennych... 

No! w końcu przyszło zrozumienie w głowie. 

HI Fi = wysoka wierność – nazwa określająca odtwarzanie dźwięku o jakości bardzo zbliżonej do oryginału

dzisiejsze sprząta z nawiązką spełniają wyznaczone dawno temu parametry, teraz to tylko doszukiwanie się dziury w całym ze nie wspomnę o głupim pisaniu ""nie znamy zamiaru realizatora bo nas tam nie było (w reżyserce) czy jakoś tak"" .. kogo to Kxxxx obchodzi co słyszał realizator??? 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...