Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

1 godzinę temu, markosz napisał:

Ja niestety nie mam możliwości zbyt mocno żonglować ustawieniem kolumn - salon już ustawiony i raczej nie ma możliwości zmiany tego wystroju...  Jedyne co to mogę je odsuwać i przysuwać do ściany i tyle... Na boki nawet nie mam już jak ich rozsunąć... Co do naklejania czegoś na ściany to hmmm... nie wiem czy moja Ania by takie rzeczy  przetrawiła chyba, że wyglądałoby to jakoś naprawdę "dekoracyjnie" ;) 

 

Aktualnie wypożyczyłem te Q950 jak dojdą to dam znac co z tego wyszło... mam nadzieję, że bedzie lepiej albo chociaż inaczej... Może brak tych BR też jakoś lepiej wpłynie na oddawanie basu i nie bedzie tak mocno dudnić przy głośniejszym odsłuchu...

Może i faktycznie dla próby mógłbym wziąć inny wzmacniacz... ale jaki...

Ja je posiadam z Cyrus One Cast. Bass pod kontrolą i przywali mocą jak potrzeba. U mnie grają miodnie ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

.A co do dobrego wzmacniacza to na tak spore pomieszczenie to koledzy z branzy niech cos zaproponuja.

 

No akurat mam jakąś gotówkę... może nie wolną ale coś tam jest,  więc mógłbym wypożyczyć i sprawdzić czy to jednak amplituner czy nie....

Bede miał też Q950 - jednak będą nie wygrzane bo nie maja takich "używanych" więc mam nadzieję, ze te 14dni starczy aby coś posłuchać jak grają...

Tylko właśnie potrzebuje dźwięk z projektora czyli Nvidia Shield podłączyc po BT do wzmacniacza, tak samo słucham muzyki z Spotify więc tutaj tez bym potrzebował jakiegoś ustrojstwa...

No i najważniejsze żeby mnie to finansowo nie zabiło 🤣

 

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, markosz napisał:

Czy ta opcja dodaje/zwiększa tylko głośność czy jeszcze coś zmienia?

Podnosiłem i zmniejszałem podczas słuchania Spotyfy i tak jakby podbija dźwięk robi się taki wyraźniejszy pełniejszy... ale już sam nie wiem, czy to nie jakieś "omamy słuchowe" i chęć wyłapania czegoś dobrego🤣

Mowa o funkcji Volume Trim.

Służy ona tylko i wyłącznie do wyrównywania poziomu głośności różnych źródeł, podłączonych do różnych wejść i do niczego więcej.

Moja rada: Jeśli twoje źródła grają w miarę z tym samym poziomem sygnału, to nie ruszaj tej opcji, a już na pewno nie podbijaj na plus. Owszem, usłyszysz, że będzie głośniej, ale to nic nie da w temacie jakości. Wzmacniacze mocy mają to do siebie, że najlepiej grają w pewnym zakresie swojego wysterowania. Ten poziom nie może być ani za niski, ani zbyt wysoki, bo wtedy są największe zniekształcenia. Najlepiej jak gałka głośności jest nieco odkręcona, wtedy wzmacniacz osiąga najlepszą sprawność. Jak podbijesz sygnał na wejściu, to automatycznie zmniejszysz moc końcówki mocy (zachowując rzadany poziom głośności). Może trudno mi to wyjaśnić, ale lepiej podać niższy sygnał i mocniej odkręcić głośność.

Może ktoś ci to lepiej wyjaśni niż ja. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się ze swoim problemem :) 

Po 25 latach wymieniłem stereo. Za amplituner Technics wszedł Denon 800 Do wczoraj grał z moimi starymi Tonsilami, jednak gorzej od wspomnianego Technicsa. Brakowało basów. Zapragnąłem wymiany kolumn. Kierując się zakresem pasma przenoszenia oraz opiniami skusiłem się na Heco 700. Dramat. 

Bas jest taki, że chata dudni przy cichym słuchaniu (bas w amplitunerze ustawiony na minimum!, a z Tonsilami był na max)

wokal jakbym słuchał z wiadrem na głowie

wysokich tonów brak, fortepian dno, talerzy od perkusji nie słychać, solo na gitarze nie do wysłuchania. 

Nawet na filmach oglądanych na komórce z youtube te kolumny nieporównywalnie ładniej grają. 

Co mogłem zchrzanić? Źle podłączyłem (standard, żadne „bi”)? Stare kable (mam je od 1996)? Kolumny zepsute (głośnik na górze nie wibruje, dolne skaczą po 1 cm)? Czy może muszą się wygrzać i ich jakość się diametralnie zmieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, T Z6 napisał:

Jaja jak berety 😁.

Ty to chyba jakieś magicznie ślicznie grające sztuki w takim razie trafiłeś 🤣 Taki tam żarcik do tej całej sytuacji 😉

3 godziny temu, Yahoou napisał:

Mowa o funkcji Volume Trim.

Służy ona tylko i wyłącznie do wyrównywania poziomu głośności różnych źródeł, podłączonych do różnych wejść i do niczego więcej.

Moja rada: Jeśli twoje źródła grają w miarę z tym samym poziomem sygnału, to nie ruszaj tej opcji, a już na pewno nie podbijaj na plus. Owszem, usłyszysz, że będzie głośniej, ale to nic nie da w temacie jakości. Wzmacniacze mocy mają to do siebie, że najlepiej grają w pewnym zakresie swojego wysterowania. Ten poziom nie może być ani za niski, ani zbyt wysoki, bo wtedy są największe zniekształcenia. Najlepiej jak gałka głośności jest nieco odkręcona, wtedy wzmacniacz osiąga najlepszą sprawność. Jak podbijesz sygnał na wejściu, to automatycznie zmniejszysz moc końcówki mocy (zachowując rzadany poziom głośności). Może trudno mi to wyjaśnić, ale lepiej podać niższy sygnał i mocniej odkręcić głośność.

Może ktoś ci to lepiej wyjaśni niż ja. 

 

Rozumim o co kaman... na chwilę dałem in plus dla sprawdzenia efektu... później  znów wróciłem na 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markosz napisał:

Ty to chyba jakieś magicznie ślicznie grające sztuki w takim razie trafiłeś 🤣 Taki tam żarcik do tej całej sytuacji 😉

U mnie ten zestaw brzmi naprawde super i jestem zadowolony.Ale jak wczesniej pisalem mam znaczaco poprawiona akustyke pokoju.Wczesniej przyznaje ze bylo slabo.Ale pokoj byl bez dywanu i wystarczylo klasnac w rece zeby uslyszec mega poglos.Troszke sie napracowalem ale bylo warto.W kwestii basu slyszalem wszedzie tylko nie w miejscu odsluchu😂.To byly skutki fatalnej akustyki.Teraz w miejscu gdzie siedze i slucham jest miodzio.A tak poza tym, to kwestia kolumn Heco 700...one maja tylu zwolennikow co i przeciwnikow.Jednym pasuja a innym nie pasuja.Jak z kazdym innym sprzetem.Rzecz normalna.Ja poprostu sie ciesze ze znalazlem swoj sprzet ktory mnie cieszy i bawi.A ty jestes zmuszony szukac dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

U mnie ten zestaw brzmi naprawde super i jestem zadowolony.Ale jak wczesniej pisalem mam znaczaco poprawiona akustyke pokoju.Wczesniej przyznaje ze bylo slabo.Ale pokoj byl bez dywanu i wystarczylo klasnac w rece zeby uslyszec mega poglos.Troszke sie napracowalem ale bylo warto.W kwestii basu slyszalem wszedzie tylko nie w miejscu odsluchu😂.To byly skutki fatalnej akustyki.Teraz w miejscu gdzie siedze i slucham jest miodzio.A tak poza tym, to kwestia kolumn Heco 700...one maja tylu zwolennikow co i przeciwnikow.Jednym pasuja a innym nie pasuja.Jak z kazdym innym sprzetem.Rzecz normalna.Ja poprostu sie ciesze ze znalazlem swoj sprzet ktory mnie cieszy i bawi.A ty jestes zmuszony szukac dalej.

Ano, ja do niedawna posiadalem Heco Vitas 700. Póki grały z epokowym nordmende było bardzo miło. Nic nie kuło a bas schodził meega niziutko i dostatecznie miękko. Jednakowoż po zakupie R-n602 była tragedia. Zero basu niezależnie od volume. Loudness nieco poprawił i coś tam się okazjonalnie pojawiało. Absolutnie nie mialem uwag co do detaliczności.  I teraz tak: zabrałem te heco na odsłuchy wzmaków - ani z magnatem ani z cambridge ani z vincentem 227 nie zagrały a raczej zagrały jeszcze gorzej niż z yamahą 😉 potem posluchałem innych kolumn w tym pylonów i polków a na koniec klipsch rp-260f.  Zostaly klipsch z magnatem. Konkluzja: nie każde heco co się świeci 😉 ale za to można zestawić heco vitas700 (w mojej opinii młodsze dziecko auror) z wzmacniaczem żeby ładnie zagrały vide Nordmende. Nie ma co czepiać się zatem kolumn ale szukać optymalnego dla ucha zestawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

U mnie ten zestaw brzmi naprawde super i jestem zadowolony.Ale jak wczesniej pisalem mam znaczaco poprawiona akustyke pokoju.Wczesniej przyznaje ze bylo slabo.Ale pokoj byl bez dywanu i wystarczylo klasnac w rece zeby uslyszec mega poglos.Troszke sie napracowalem ale bylo warto.W kwestii basu slyszalem wszedzie tylko nie w miejscu odsluchu😂.To byly skutki fatalnej akustyki.Teraz w miejscu gdzie siedze i slucham jest miodzio.A tak poza tym, to kwestia kolumn Heco 700...one maja tylu zwolennikow co i przeciwnikow.Jednym pasuja a innym nie pasuja.Jak z kazdym innym sprzetem.Rzecz normalna.Ja poprostu sie ciesze ze znalazlem swoj sprzet ktory mnie cieszy i bawi.A ty jestes zmuszony szukac dalej.

Mam nadzieje ze źle mnie nie odebrałeś bo jak czytam teraz to trochę słabo wyraziłem to co miałem na myśli😆 

Chodzolo mi o to właśnie , że każdemu pasuje co innego, co innego się podoba...   Każdy pokój czy salon jest innym i dokładnie to tutaj właśnie widać. Dotego każdy napędza to innym "piecem".

A tak zauważyłem tylko ze u Ciebie jednak małe pomieszczenie a np u mnie i u któregoś z "narzekających" tez jest duży otwarty salon... Może jednak lubią one mniejsze pomieszczenie... 

Np u mnie naprawdę podoba się ich ciche słuchanie. Ale przy głośniejszymi robi się pogłos i dudnienie co tez udowadnia ze akustyka jest słaba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, broczek napisał:

Witam!

Podepnę się ze swoim problemem :) 

(…)

Co mogłem zchrzanić? Źle podłączyłem (standard, żadne „bi”)? 

Okazuje się, że pipa jestem 😂

Nie dawały mi spokoju niegrające głośniki wysokotonowe. 
 

Olśnienie 😇 Niechlujnie zworki założyłem. Poprawiłem i grają pięknie!

Na nowo muszę zapoznać się z ulubionymi kawałkami, tyle dodatkowych dźwięków! 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, markosz napisał:

No niestety chyba faktycznie masz rację i już nie wiem co jest co... a pewnie czytając to wszystko od początku to jedna moja wypowiedz zaprzecza drugiej... No niestety ale amplitunera nie mam już jak oddać - kolumny jeszcze mogę. 

Poszło na kolumny cały post, a może się okazać że to nie ich wina....

20 godzin temu, T Z6 napisał:

U mnie nie ma wycofanej srednicy.Nie ma efektu koca.Nie brakuje basu.Wszystko jest na swoim miejscu.Czesto czytam rozne opinie i wprost ciezko mi w nie wierzyc bo u mnie nie ma tak jak to tutaj czesto opisujecie.Ale zeby nie bylo ze to cud czy cos takiego.

Akurat te kolumny mam przetestowane w salonie, u Siebie oraz u dwóch znajomych z róznymi wzmacniaczami i także nigdzie tego nie ma.

21 godzin temu, markosz napisał:

Wziąłem na odsłuchy te Q950 zobaczymy co z tego jak dojdą co z tego wyjdzie...

Bardzo słusznie.

17 godzin temu, broczek napisał:

Po 25 latach wymieniłem stereo. Za amplituner Technics wszedł Denon 800 Do wczoraj grał z moimi starymi Tonsilami, jednak gorzej od wspomnianego Technicsa. Brakowało basów. Zapragnąłem wymiany kolumn. Kierując się zakresem pasma przenoszenia oraz opiniami skusiłem się na Heco 700. Dramat. 

Bas jest taki, że chata dudni przy cichym słuchaniu (bas w amplitunerze ustawiony na minimum!, a z Tonsilami był na max)

wokal jakbym słuchał z wiadrem na głowie

wysokich tonów brak, fortepian dno, talerzy od perkusji nie słychać, solo na gitarze nie do wysłuchania. 

Nawet na filmach oglądanych na komórce z youtube te kolumny nieporównywalnie ładniej grają. 

Co mogłem zchrzanić?

Twoja wina.

Nie odsłuchałeś to po pierwsze po drugie nie przeczytałeś nic o tym. Akurat Deona DRA 800 nie poleca się do Aurory.

Tu musisz wymienić albo jedno albo drugie.

15 godzin temu, kusjes napisał:

Ja z kolei mam cxa61 + heco aurora 700 i wszystko jest fajnie do czasu aż potencjometr nie przekroczy połowy. Potem niestety przy metalu, rocku lub takiej ostrzejszej muzie typu queen uszy bolą od wysokich częstotliwości jakby ktoś mi wbijał szpilkę w ucho

 

14 godzin temu, kusjes napisał:

Chociaż jak podłączam inne źródło sygnału np bezpośrednio bloetooth zamiast TV to jest duuuuuzo lepiej.

 

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Jaja jak berety 😁.

No dokładnie. Moc za połową! I źródło TV #@%&!

 

Podsumowując, Markosz daj znać jak Q950

Broczek, do wymiany któryś element bo to zestawienie to kicha,

kusjes, musisz kupić źródło dzwieku. Wybacz ale TV oraz Bluetooth no nie przystoją w tej klasie. Do tego słuchanie powyżej połowy skali skutkuje że dostajesz przestery oraz olbrzymie zniekształcenia.

To co prawda screen z 81 (61 nie znalazłem) ale chodzi o to że Ty dochodzisz już do tej pionowej linii w górę:

Zwróć uwagę że tak około 5W różnicy powoduje że zniekształcenia rosną z 0,005 do nawet powyzej 1 %

obraz.thumb.png.bd0d19386e1d9b4bf13be1aba7dd833d.png

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z obecnych , nie przewoził swoich kolumn ,wzmacniacza i innych gratów do znajomych ?

Przecież w takim wypadku bardzo często słychać jak by to był inny sprzęt nie to co w domu , nie zawsze lepiej ale ZAWSZE INACZEJ  😂.

A pozniej takie kwiatki , ja mam, ja nie mam , u mnie jest a u mnie nie ma . 

Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No dokładnie. Moc za połową! I źródło TV #@%&!

kusjes, musisz kupić źródło dzwieku. Wybacz ale TV oraz Bluetooth no nie przystoją w tej klasie. Do tego słuchanie powyżej połowy skali skutkuje że dostajesz przestery oraz olbrzymie zniekształcenia.

To co prawda screen z 81 (61 nie znalazłem) ale chodzi o to że Ty dochodzisz już do tej pionowej linii w górę:

Zwróć uwagę że tak około 5W różnicy powoduje że zniekształcenia rosną z 0,005 do nawet powyzej 1 %

obraz.thumb.png.bd0d19386e1d9b4bf13be1aba7dd833d.png

Piotr

 

Bez przesady. Nie jestem jeszcze w punkcie przesterowania. Zdaje sobie z tego sprawę. Mówię tylko, że generalnie przy głośniejszym słuchaniu muzyki męczą mnie wysokie tony. Bas jest super, średnica jest super (może trochę za mało) a wysokie tony sa krystalicznie czyste ale po 5 minutach bolą mnie uszy. Jak daje na 10-20% to wtedy wszystko jest ok ale znika bas całkowicie.

 

I mogę się założyć że co najmniej połowa tutaj tutaj korzysta ze Smart TV więc nie wiem skąd taka reakcja.

 

 

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie,

Piotr,

Dedal75,

 

Wchodzę dopiero w ten świat, to mój pierwszy normalny zestaw stereo bo to co miałem wcześniej ciężko nazwać głośnikami ale wlasnie. Jak na kogoś początkującego to mam dwa spostrzeżenia ale nie śmiejcie się:

1. Gryzlo mnie coś w ucho i podłączyłem swoje stare microlaby solo 7c - padaczka na całej linii, po 3 sekundach przeprosiłem się z aurorami a tamto wywaliłem do piwnicy. Może się kiedyś przyda jak kumple na flaszkę do garażu przyjdą.

2. Zauważyłem, co będzie dla was oczywiste i mimo tego że źródłem jest tv - że ten mój nowy zestaw jest po prostu strasznie czuły na to co mu puszczę (w sensie jak zrealizowane jest nagranie). Mam Spotify premium. Zauważyłem, że wszystkie niedoskonałości, głośność, wiek utworu - wszystko na tych głośnikach słychać i może to mi przeszkadza? Tamte głośniki tolerowały dosłownie wszystko. Tutaj za detale, scene, barwę place cenę w postaci tego że jak jakiś utwór zrealizowany jest OK to brzmi dużo lepiej a jak nie jest ok to brzmi dziwnie i coś przeszkadza.

 

Kurde ciekawy jestem strasznie jak ten odtwarzacz sieciowy cxn V2 by z tym grał. No nie chce kupować bo nie wiem jakie będą różnice a kasa to 5k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusjes To nie o to chodzi by dogryzać 😉 ale czytając cokolwiek na temat HiFi musiałeś natknąć się na tematy związane ze źródłem sygnału .

Lejąc  Chrzczone paliwo to fajnego nowego auta nie ma co się spodziewać że pokaże co potrafi  , i tak jest że źródłem , jednak jest jeszcze jeden ważny element (słuchacz) mniej lub bardziej osłuchany i wymagający.

Wiec ciesz się muzyką , nie nam jest mówić co jest dobre dla Ciebie jeśli jesteś zadowolony 👍 Pzdr 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Podsumowując moją przygodę.

1) Moja wina, bo niechlujnie podłączyłem kable.  Nie mam ich zakończonych. Zworki opierały się na izolacji kabla i nie przekazywały sygnału na drugą parę zacisków. 

2) W sprawie odsłuchów. Byłem w trzech salonach w Poznaniu. W jednym Pan nie miał nic dla mnie do zaoferowania, bo problemy z dostępnością. W drugim, jak powiedziałem, że szukam amplitunera do 4k, to popatrzyli jak na biedaka. W trzecim, sprzedawcy nie chciało się przynieść sprzętu z zaplecza i pokazać, jak wygląda, bo akurat chciałem kupić sam amplituner. Oni nie chcieli sprzedawać bez głośników. Klasyczny przykład krótkowzroczności.🙂

3) Nie będę zmieniać. Dla mnie zestaw gra pięknie. Lepiej od poprzedniego. Jestem zadowolony. Sąsiedzi mniej. 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

@kusjes To nie o to chodzi by dogryzać 😉 ale czytając cokolwiek na temat HiFi musiałeś natknąć się na tematy związane ze źródłem sygnału .

Lejąc  Chrzczone paliwo to fajnego nowego auta nie ma co się spodziewać że pokaże co potrafi  , i tak jest że źródłem , jednak jest jeszcze jeden ważny element (słuchacz) mniej lub bardziej osłuchany i wymagający.

Wiec ciesz się muzyką , nie nam jest mówić co jest dobre dla Ciebie jeśli jesteś zadowolony 👍 Pzdr 

 

Wiesz co jest śmieszne? Musiałem, natknąłem i czytałem ale zupełnie nie zwracałem na to uwagi bo na starych kolumnach wszystko brzmiało dokładnie tak samo.

Teraz mi to przeszkadza, YouTube brzmi jakbyś kolumny kocem przykrył a niektóre utwory z takiego Spotify które są gorzej zrealizowane brzmią zwyczajnie inaczej. Wszystko na tych kolumnach słychać i nie miałem pojęcia że źródło ma takie kolosalne znaczenie ...

Generalnie jestem mega zadowolony z zestawu cxa61 + Aurory chociaż był moment kiedy chciałem jednak kino domowe to jednak zostawiam. Ale mimo wszystko chciałbym spróbować jeszcze przetestować cxn v2

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kusjes napisał:

Teraz mi to przeszkadza, YouTube brzmi jakbyś kolumny kocem przykrył

Na YT ludzie wrzucają, co mają. Jest masę plików beznadziejnej jakości, ale są i dobrej. To, że coś z YT źle zabrzmiało nie znaczy od razu, iż TV jest złym źródłem. Wszystko zależy od tego jakiej jakości plik odtwarza. W Twoim przypadku wydanie 5000 zł na źródło to absurd. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...