Skocz do zawartości

Player z dźwiękiem HD


Iron

Recommended Posts

Postanowiłem zmienić mojego MiBoxa 4K na coś co obsługuje dźwięk HD. Może macie jakieś typy?

Nvidia Shield jest ok ale cena wysoka..

Wypatrzyłem coś takiego: Nokia Smart Streaming Box 8000 na Amazon za 250 zł (oparty na Android 10 TV), ale w opisie jest ze dekoduje DD+. A dekodowaniem u mnie zajmie się amplituner.Pytanie czy takie cudo potrafi przesłać dźwięk HD do amplitunera.

Może miał ktoś z tym urządzenie do czynienia?  Albo mnie nakieruje na jakieś inne , warte uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Musisz szukać rozwiązań z 2 ręki bo nowego nie kupisz.

Zidoo, dune, himedia, shield tv 2017 itd..

Albo..

https://c4i.com.pl/produkt/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacze-sieciowe-4k/himedia-q5-pro-klawiatura-airmouse/

 

Ok ale tu cena zbliża się już do ceny Nvidii. A zatem wychodzi,że jedynym sensownym rozwiązanie jest właśnie Nvidia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iron napisał:

Ok ale tu cena zbliża się już do ceny

Mówisz 650 do dla ciebie to samo co 950? no niech ci będzie :D ...

4 godziny temu, J4Z napisał:

Jak shield to chyba wszystkie te Playery na androidach

Problem jest u ciebie to najszybsze urządzenie na rynku, już wersja z 2015 roku wszystko odtwarzała płynnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jasiek88 napisał:

Nie brał bym zwykłej brak portu usb, mało ustawne "tubka", architektura 32 bit = ogółem straci więcej na wartości i gorzej będzie sprzedać kiedyś

Mam dysk podpięty routera , ale faktycznie brak portu usb jest ograniczeniem ( używam KODI). No i ta architektura 32 bity, choć do końca nie wiem jak się to przełoży na zdolność odtwarzania dużych plików. Tu rzeczywiście może być problem.

MiBox do aktualizacji śmigał i choć miał swoje odpały to dało się żyć. Przynajmniej był dźwięk HD. W tym wypadku brak wsparcia od producenta zdecydowanie wyszedłby na plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Iron napisał:

Dzięki , sprawdzę tą opcję.

Jeśli się zdecydujesz to pytaj śmiało, chwilę nad nim spędziłem i kilka sztuczek znam :) tylko koniecznie jeśli będziesz kupował to z tym lepszym pilotem FERGUSON SR-410, są takie zestawy, bo ten podstawowy to z czasów prekambryjskich jeszcze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

Jeśli się zdecydujesz to pytaj śmiało, chwilę nad nim spędziłem i kilka sztuczek znam :) tylko koniecznie jeśli będziesz kupował to z tym lepszym pilotem FERGUSON SR-410, są takie zestawy, bo ten podstawowy to z czasów prekambryjskich jeszcze :)

Patrzyłem i jeszcze można je kupić , nowe i z outletu, jak i również używane. Myślę ze do filmów będzie w sam raz.  Jak to się sprawowało?Bądź sprawuje, jeśli go jeszcze posiadasz?

 

Opinie są skrajnie  różne , ale to mogą być kwestia konkretnych egzemplarzy

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Znajomy zgrał kiedyś na takiego soft na kartę pamięci gdzie odpalał od razu Kodi i to też działało. Ale nie znam szczegółów

pisałem o tym,  nazywa się to Raspberry PI 4B z 4GB pamięci minimum. Do tego karta pamięci na którą wrzucasz dystrybucje libreelec która to właśnie jest przystosowana pod Kodi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie bez sensu tym bardziej że malinki się cenią, zresztą to są wolne urządzenia muły totalne, bez pełnego lanu, przepustowości usb, słabe wifi.

Szkoda sobie głowę tym zawracać. jak już ktoś na prawdę chce się w to bawić to kupuje płytki typu Odroid...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ferguson Fbox ATV, Nvidia Shield, Malina. Te sprawdziłem i tu dźwięk HD jest.

Więm że da się dorwac bardziej no namowe urządzenia, tańsze.

Znajomy zgrał kiedyś na takiego soft na kartę pamięci gdzie odpalał od razu Kodi i to też działało. Ale nie znam szczegółów

 

Wydaje mi się że ATV będzie najrozsądniejszą opcją . Ja powyżej napisał kolega, malinki się cenią a też nie są wieczne . Natomiast NVIDIA , no cóż jest najdroższą opcją , ale też jest reklamowana jako konsola . A takiej nie potrzebuję .

A przy okazji , ATV ma własny odtwarzacz ( coś mi się wydaje że coś takiego czytałem ) , czy trzeba instalować np.Kodi albo coś innego ?

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iron napisał:

Patrzyłem i jeszcze można je kupić , nowe i z outletu, jak i również używane. Myślę ze do filmów będzie w sam raz.  Jak to się sprawowało?Bądź sprawuje, jeśli go jeszcze posiadasz?

 

Opinie są skrajnie  różne , ale to mogą być kwestia konkretnych egzemplarzy

Witam no tak opinie ma skrajne ale tu chodzi o obsługę netfliksa głównie, z tym było dużo problemów, jeśli mówimy o zwykłym odtwarzaniu filmów z dysku to jestem bardzo zadowolony, wbudowany odtwarzacz media player łyka dosłownie wszystko ( zdarzył mi się jeden film w formacie mp4 którego nie odtwarzał ale to tak 1 na 200 filmów), fergusona mam podłączonego do amplitunera onkyo 686 a ten do tv samsunga. Przepuszcza do ampli wszystkie formaty dzwięku, najtłustrze pliki jakie sprawdzałem to takie o wielkośći 40gb hdr ddthd 7.1 żadnych mikro przycieć czy coś podobnego, z polskimi napisami też nie ma problemu pod warunkiem ze maja taką samą nazwę jak plik i są w formacie srt.

Ja jestem z niego zadowolony jak za te pieniądze to ciężko coś znaleźć, szukałem czegoś co zastąpi mi komputer z kodi którego używałem właśnie do oglądania filmów, i właśnie przesiadłem się na fergusona który służy mi już ponad dwa lata. Oczywiście ma swoje wady np kodi na nim średnio chodzi nie obsluguje dźwięku hd dlatego masz media playera lub alternatywę mx player też na nim dobrze chodzi i przepuszcza dźwięk hd.

Z takich wad ale to takich szukanych na siłę to obsługa sieci lan  tylko 100Mb po kablu, natomiast po wifi w moich warunkach uzyskuje ok 350Mb, no i jeszcze zauważyłem ze jak mam fergusona ustawionego na 4k60p na pulpicie a włącze film 1080p to obraz wygląda gorzej na tv, słabsza ostrość i glębia, dlatego dla filmów w 1080p ustawiam fergusona w 1080p60hz, ale to nie wina odtwaracza taki mi się wydaje, tylko tv dostaje obraz w 1080p i skaluje go do 4k i robi to bardzo dobrze, natomiast jest ustawione jest 4k to poprostu przepuszcza 4k bez skalowania. Jeśli masz film 4k i ferguson tez w 4k to wtedy wszystko jest ok, poprostu warto w moim przypadku przełączyc tą rozdzielczość ale tu chodzi o mój konkretnty tv samsung.

No i ten linux na duży plus dnla, nas, torrent masz mały i ciche serwer idealny na domowe potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...