Skocz do zawartości

Player z dźwiękiem HD


Iron

Recommended Posts

Ja z Fergusonem mam takie doświadczenie, że przy wypuście kolejnego player'a, poprzedni jest praktycznie od razu "porzucany", jeżeli chodzi o jego wsparcie przez producenta. 

Niestety miałem tą "przyjemność" przekonać się na własnej skórze, gdzie po zakupie nowego urządzenia, dosłownie po 3-4 miesiącach zostałem z elektrośmieciem w szufladzie ;) 

Może polityka firmy się zmieniła, ale warto mieć to na uwadze. Generalnie jestem w podobnym punkcie z MiBox'em (wykastrowanie z dźwięku HD) i jeżeli będę go wymieniał, to raczej właśnie na Shield'a. Całe szczęście teraz skupiłem się na inwestycjach w stereo, więc ten ból głowy związany z wyborem playera jeszcze mnie nie dotyczy. Ale kibicuje i trzymam kciuki. Koniecznie podziel się wrażeniami, jak już na coś się zdecydujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

pisałem o tym,  nazywa się to Raspberry PI 4B z 4GB pamięci minimum. Do tego karta pamięci na którą wrzucasz dystrybucje libreelec która to właśnie jest przystosowana pod Kodi.

O tym też pisałem. Ale nie. On miał jakiś chiński player podobny do Xiaomi mi box. Tylko tam nie miał właśnie dzwieku HD. Ale bootował kodu z karty pamięci.

Malina to swoja droga.

 

21 godzin temu, Iron napisał:

A przy okazji , ATV ma własny odtwarzacz ( coś mi się wydaje że coś takiego czytałem ) , czy trzeba instalować np.Kodi albo coś innego ?

Ma swoj. Kodi tam nie działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 12.12.2021 o 17:19, Yaqb yaqb napisał:

Jeśli się zdecydujesz to pytaj śmiało, chwilę nad nim spędziłem i kilka sztuczek znam :) tylko koniecznie jeśli będziesz kupował to z tym lepszym pilotem FERGUSON SR-410, są takie zestawy, bo ten podstawowy to z czasów prekambryjskich jeszcze :)

No i kupiłem FBoxa ATV , używany, z pilotem SR-410. Ale zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych i reinstaalcję online (poprzedni właściciel zostawił swoje dane) i właśnie,,,

Teraz uruchamiając media center nie mogę włączyć napisów ani przełączyć ścieżki dźwiękowej ( te opcje są wyszarzone, a wydaje mi sie ze to działało). Pewnie jakaś bzdura ,ale nie mogę znaleźć gdzie to włączyć.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Iron napisał:

Wszystko mam tak samo,  różnią sie tylko godziny przy datach. Spróbuję podłączyć bezpośrednio i zobaczę

No i zadziałało. Ale co ciekawe przy odtwarzaniu bezpośrednim jest zupełnie inny wygląd otwarzacza niż przez sieć, jakby dwa różne programy.

Ale ogólnie , jestem zadowolony. O to mi chodziło

Wspominałeś, że znasz kilka sztuczek dotyczących tego Fboxa, będę wdzięczny jak się ze mną nimi podzielisz

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie sztuczki, takie przydatne rzeczy jak np w media player jak trafią Ci się napisy które zamiast polskich znaków będą wyświetlać krzaczki to zmień w ustawieniach playera format napisów na auto wtedy zatrybią standardowo powinien być ustawiony coś z 1250, czasami się trafią takie napisy, jak chcesz wyłączyć całkowicie urządzenie z pilota to musisz nacisnąć szybko 2 razy power na pilocie, bo jednokrotne naciśniecie tylko usypia urządzenie (i tu się chlopaki nie popisali bo w trybie uśpienia dysk cały czas chodzi nigdy nie przejdzie w tryb standby), kilkusekundowe przytrzymanie i puszczenie przycisku home na pilocie otworzy Ci szybki dostęp do wszystkich otwartych aplikacji.

Reszta to konfiguracja linuxa np dlna odpalone na fergusonie da Ci możliwość dostępu do tego dysku np na innych telewizorach w domu, jeśli używasz torrenta oczywiście do legalnych źródeł, to możesz logować się poprzez przeglądarkę na komputerze i zarządzać torrentami a ferdek sobie sciąga pliki.

Koniecznie sprawdź u siebie bo sam jestem ciekaw jak to wygląda z tym 1080p/4k i skalowanie obrazu o czym pisałem wyżej, odtwarzacz ma również możliwość wyłączenia HDR dla plików w formacie HDR, pamiętam że zdarzyły się filmy, które lepiej wyglądały po wyłączeniu HDR, ale ja mam tv z niską jasnością to pewnie dlatego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, i chyba masz racje ale może  zasugerowałem się tym co psiałeś.. Musze jeszcze sprawdzić

A co wtedy w przypadku filmów 4K? Są degradowane do HD i później skalowane? To by było bez sensu w sumie. Tak naprawdę bardziej skupiam się na audio a obraz szczerze mówiąc traktuję nieco po macoszemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pulpit w 4k i film w 4k to wszystko idzie bez skalowania, a jak masz pulpit w 1080p a film w 4k to obraz troszkę gorszy, sprawdzę z tym auto.

A jak oceniasz audio? Ja w sumie nie mam z czy porównać ale zastanawiam się czy jakby podłączyć inne źródło i ten sam plik puścić pod tym samym ampli i głośnikami czy będzie 100% ta sama jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yaqb yaqb napisał:

Jak masz pulpit w 4k i film w 4k to wszystko idzie bez skalowania, a jak masz pulpit w 1080p a film w 4k to obraz troszkę gorszy, sprawdzę z tym auto.

A jak oceniasz audio? Ja w sumie nie mam z czy porównać ale zastanawiam się czy jakby podłączyć inne źródło i ten sam plik puścić pod tym samym ampli i głośnikami czy będzie 100% ta sama jakość.

Ustawiłem ostatecznie tak aby się pulpit ustawił do HDMI(czyli chyba "auto"). A co do audio, jeśli chodzi o filmy to jestem zadowolony ( w zasadzie to FboxATV wypuszcza strumień bitów a dekodowaniem zajmuje się amplituner). Muzyki na nim nie słuchałem, ale ogólnie myślę że nie będzie wielkich różnic w porównaniu do innych playerów w czasie odsłuchu/seansu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...